bamberg, mainz, bochum, drezno - ktore miasto ok?

Temat przeniesiony do archwium.
hej! mam do wyboru miedzy innymi te miasta: bamberg, mainz, bochum, drezno na wyjazd erazmusa. czy wy - znawcy niemiec i realiow - mozecie wskazac ktore jest najlepsze dla studenta?? moze znacie koszty mniej wiecej?? pzdr
ja znam tylko bamberg i mainz. oba fajne miasta. bamberg jest niedaleko nbg.b. ma ladne stare miasto.mainz tez jest fajny, fajni ludzie tam mnieszkaja, ale z tego co wiem to uni jest starodmodny i konserwatywny. ceny jak to na poludniu-goruja.lepiej wziac cos blizej pn.no chyba, ze chcesz dodatkowo pracowac, no to wiadomo-poldunie.
ja na twoim miejscu wybralabym drezno. szkoda, ze nie masz to wyboru jakiegos wiekszego miasta...ja bym sie w tych przez ciebie wymienionych miastach wynudzila...no chyba ze lubisz studenckie miasteczka...
no niby mam jeszcze dortmund, kolonie i monachium, ale zaglebie chyba nie jest ladne... a na ceny w monachium chyba mnie nie stac.
a drezno jest ladne?? bo gdzies czytalam, ze typowy socjalizm? dziei za odpowiedz:)
drezno jako miasto b. ladne i tanie, z tego co opowiadala mi moja kumpela-byla tam tylko na wycieszce...
dortmund, kolonia i monachium....
no stary to nad czym ty sie zastanawiasz...bierz monachium albo kolonie. w kolonii jest najwiekszy i najslynniejszy uni.miasto roi sie od zabytkow.
a jak chcesz miec tez frajde ze studiowania, to wez monachium. i przestan martwic sie o ceny.to jest tak- püojdziesz do backerei miller, masz chleb od 1,5 euro, ponczka(wiem ze ma byc a ale noe mam polskiej klawiatury) od 0,80 w gore w kazdym miescie niemieckim.jak pojdziesz do stehbackerei np. w monachium na sendlineger tor to masz 3 paczki za 0,99 i chleb od 1euro. trzeba dobrze obaczaic teren, a nie wierzyc w co mowia babcie, ze duze miasta sa drogie.ja w kazdym razie teraz koncze moj semestr w norymberdze i wieje do monachium od SS 06.tam mieszkalam przez 6mcy i chce spedzic reszte moich studiow.zajebiste miasto.no i ma fajne dyski.na ostbahnhofie 40 dysk na jednym placu :)))
a jak masz jakies pyt to wal na [email]
In München ist es nicht einfach preiswerte Studenten-Wohnung zu bekommen. Es gibt einfach nicht genug Wohnungen, deswegen haben die meisten Menschen Probleme damit, was günstiges zu finden.
Temat przeniesiony do archwium.