Wyjezdżam do Niemiec..

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! jestem tu pierwszy dzień ale już od dłuższego czasu obserwuje wszystko co jest zwiazane z wyjazdem do Niemiec. Sama wyjeżdzam. Juz niedługo bo za 2 miesiace. Jestesmy z przyszłym męzem na etapie załatwiania wszystkiego co bedzie nam tam potrzebne. jestem pełłłna obaw. powiem szczerze niemoge spac po nocach bo boje sie jak sobie poradzimy my i nasza 7 letnia córka. Mąż ma obywatelstwo i niezna kompletnie jesyka, córka także.. ja staram sie uczyc kilka godzin dziennie ale ciezko mi idzie gdyz u nas w miescie niema odpowiednich kursów; Meldunek mamy załatwiony-mieszka tam juz od prawie 5 mies meża ciocia która takze wyjechała na obywatelstwo- pozostaje nam tylko sprawa własnego mieszkania i załatwienia wszystkich zwiazanych z tym formalności. Niema nam kto w tym pomóc, niewiemy nawet od czego zaczac;( wiem juz troche ale wciaz mysle ze to za mało.. Mam wiec kilka pytan i byłabym wdzieczna gdyby ktoś mi pomógł. M.In. Czy sa tam szkoły polsko-niemieckie( zamieszkamy w Hannowerze), czy ja bede mogła tam legalnie pracować, w ciagu jakiego czasu otrzymamy mieszkanie, czy tak jak słyszałam bedziemy mieli dodatki mieszkaniowe itp., czy dostaniemy kindergeld i inne formy pomocy, jakie sa koszty utrzymania 3- os rodziny, czy za darmo bedziemy mogli iśc na kurs J. niemieckiego . z góry dziękuje;)

« 

Kultura i obyczaje

 »

Brak wkładu własnego