Zareaguj ( 8 zdań ) z polskiego na niemiecki

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

1. Powiedz koleżance co,twoim zdaniem,jest ważne w życiu współczesnej młodzieży.
2.Poinformuj kolegę,czy to prawda,że znalazł wczoraj bezpańskiego psa.
3.Powiedz,że poznałaś Elke we wrześniu,w trakcie wymiany szkolnej w Niemczech.
4.Zapytaj koleżankę,czy może się z tobą dzisiaj umówić.
5.Powiedz znajomym,że dla ciebie ważna jest radość życia.
6.Powiedz,gdzie i w jakich okolicznościach poznałaś swoją sympatię.
7.Powiedz,jakie cechy charakteru cenisz u swojej sympatii a jakie dostrzegasz wady.

Może to być nazmyślane odpowiedzi, gdy ktoś rozwiążę mi te odpowiedzi, to prosiłabym z tłumaczeniem na język polski. Jestem straszna noga z niemieckiego, a potrzebuję mieć te zdania zrobione. Będę bardzo wdzięczna:)
Magda
Może jeszcze chcesz fonetycznie przyczytane? ich = yś, du = tu, er = r
Gdzie ci się zacina?
nie bez powodu jestem na forum Brak wkładu własnego,proszę oo pomoc
1. Powiedz koleżance co,twoim zdaniem,jest ważne w życiu współczesnej młodzieży.
Meiner Ansicht nach ist der häufige Geschlechtsverkehr sehr wichtig für die heutige Jugend.
6.Powiedz,gdzie i w jakich okolicznościach poznałaś swoją sympatię.
Meinen Freund habe ich kennengelernt als ich ihn bei der Selbstbefriedigung erwischte.
7.Powiedz,jakie cechy charakteru cenisz u swojej sympatii a jakie dostrzegasz wady.
Bei meinem Freund schätze ich seinen Sinn für Humor, aber sein knappes Schwänzchen schreibe ich auf Mangelseite auf.

...resztę może zrobi ktoś inny...
Dziękuję/..:)
Ktoś by jesszcze pomogl?
Cytat: Magda6858
Ktoś by jesszcze pomogl?

pewnie
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa