pismo od KKH

Temat przeniesiony do archwium

Brak wkładu własnego
Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Proszę o pomoc.
takie o to pismo.
https://zapodaj.net/530f0fccb99a8.jpg.html

czy chodzi o to aby adresat przedłożył to Betreuungsauftrag w Polsce i oni mają potwierdzić, że to dostali? bo nie rozumiem. A w ogóle co to jest to Betreuungsauftrag, zlecenie opieki? jest na to polski odpowiednik? i przede wszystkim co to ma do naszego NFZ, po co im to całe Betreuungsauftrag?
edytowany przez klemens001: 07 paź 2017
W swoim nowym (polskim) miejscu zamieszkania musisz udać się do NFZ i przedstawić im kartę ubezpieczalni KKH. NFZ wyśle do KKH informacje, że przejmą nad tobą opiekę (będziesz mógł korzystać darmowo z usług lekarskich) dopiero, kiedy KKH otrzyma od NFZ potwierdzenie twojej rejestracji w NFZ. KKH powiadomi cię, że takie pismo z Polski otrzymali i dopiero od teraz ty i żyjąca z tobą rodzina (żona i dzieci) macie darmowe ubezpieczenie. Jeżeli w najbliższym czasie KKH nie otrzyma z NFZ pisma, będzie to dla nich znaczyło, że nie życzysz sobie opieki NFZ.
czyli z tego pisma wynika, że aby Polak mógł korzystać z usług NFZ musi mieć kartę KKH, którą trzeba przedstawić w NFZ...czegoś tu nie kumam xD
Nie jakiś Polak tylko ten, który mieszkając w Niemczech wybrał KKH jako swoją kasę chorych. Każdy członek kasy chorych ma kartę ubezpieczeniową, która jest dowodem, że jest członkiem danej kasy. Przy krótkich pobytach zagranicą wystarczy międzynarodowa karta ubezpieczeniowa, ale przy zameldowaniu swego pobytu w Polsce na pobyt stały trzeba załatwić, by kasy chorych się ze sobą skomunikowały. Temu służy Twoja wizyta w NFZ i załatwienie formalności.
no dzięki

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie