Kolejność przypadków w nauce

Temat przeniesiony do archwium
Zupełnie niepotrzebnie wprowadzacie zamieszanie. Nigdy nie spotkałem się z taką kolejnością jak na stronie. Prawidłowo powinno być N A D G
Na tym forum jest dobrze!
http://de.wikipedia.org/wiki/Kasus
Porządkowy arturccc? Mam coś dodać?
W Dreyer Schmitt jest jak napisałem, generalnie we wszystkim co czytałem do tej pory była taka kolejność, a z taką jak podałeś spotkałem się dopiero na tej stronie. Jak już się mamy wymieniać linkami to tutaj jest http://www.mein-deutschbuch.de/lernen.php?menu_id=16 Wiem też że w takiej kolejności uczą w Polsce i stąd inna może wprowadzać w błąd.
Ja tu nie mam zamiaru robić sportu z wymiany linków z tobą. To, że pierwszyy raz z tym się spotkałeś, to wcale nie przeszkadza. Ja korzystam zwykle z wielu źródeł. Nawet PONS ma czasem błędy! Podaję je, bo idzie prościej. Musiałbym bez linków tutaj cytować całe strony, a szkoda na to czasu. Klasyczny Kasus jest taki, jak u nas. Reszta, to w zależności od autora. Nawet "biblia" Cannoonet zaczyna od twojej kolejności, ale potem wszystko idzie wg klasycznej. Oto kolejny link dla podparcia mego marudzenia:
http://www.canoo.net/services/OnlineGrammar/Wort/Nomen/Kasus/index.html?MenuId=Word122#Anchor-Die-49575
Dobrze, nie zamierzam się spierać, po prostu tutaj pierwszy raz spotkałem się z taką kolejnością, choć jak zacząłem szukać to rzeczywiście różnie piszą. Przy czym w pewnym sensie ułożenie NADG moim pokręconym myśleniu, ma jakieś logiczne uzasadnienie i jest bardziej naturalne, ale być może jest to spowodowane tym, że do tej pory tylko z takim układem miałem styczność. Obiecuję, nie będę więcej szukał na siłę błędów.
edytowany przez arturccc: 25 maj 2011
Co to za różnica, jaka kolejność? Gdy znajdziesz się w Niemczech i będziesz pytał o drogę do dworca, to będziesz najpierww myślał o schemacie NADG, czy o NDGA, amoże AGDN? Przeginasz pałę totalnie w tym temacie. I po kiego? Poodrabiaj lepiej lekcje za innych leniuchów.
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie