Bledy w cwiczeniach.

Temat przeniesiony do archwium.
Mysle, ze ktos powinien popracowac nad bledami w odpowiedziach przy sprawdzaniu cwiczen. Glownie zdarzaja sie literowki, ale przez to, nawet jak moje zdanie jest poprawnie napisane, to komputer i tak je skresla, bo w podanej przez autora strony odpowiedzi jest blad.
Mozna byloby tez dopracowac sam system sprawdzania podawanych przez nas odpowiedzi, gdyz juz zwykla literowka sprawia, ze cala odpowiedz, czesto zdanie, jest bledne.
twój błąd, to twój błąd. c'nie
Jak dla mnie problem jest z tym, że program pokazuje błędy również, jeżeli nie wpisze się wszystkich możliwych odpowiedzi. Np. jeśli zdanie jest ze spójnikiem "ponieważ" to należy wpisać 3 wersje z weil, denn i da. I nie wiem dlaczego tak jest.
Cytat: Basmac
Jak dla mnie problem jest z tym, że program pokazuje błędy również, jeżeli nie wpisze się wszystkich możliwych odpowiedzi. Np. jeśli zdanie jest ze spójnikiem "ponieważ" to należy wpisać 3 wersje z weil, denn i da. I nie wiem dlaczego tak jest.
A, mozesz to rozwinac?
jaki to program , moge go sobie wgrac , bo bym tez pocwiczyl sobie przy okazji , moze by mi pomoglo lepiej niz ten moherowy pomocnik , to sobie sam porobie
W ćwiczeniu z zaimkami zwrotnymi odmieniłam sich na mich i poprawiło na mir to jest błąd przy sprawdzeniu!!! Zróbcie coś z tym.
Cytat: zzzzzzuzka
W ćwiczeniu z zaimkami zwrotnymi odmieniłam sich
na mich i poprawiło na mir to jest błąd przy sprawdzeniu!!! Zróbcie coś z tym.[/quote]Powiedz mi gdzie , to bym tez pocwiczyl.Jaki to program ?
Czy autorzy strony tutaj zaglądają?
Koniecznie trzeba poprawić skrypt sprawdzający odpowiedzi. Ja miałem problem z ćwiczeniem https://niemiecki.ang.pl/cwiczenia/557 gdzie w pierwszym zdaniu prawidłowa odpowiedź według programu to jest Du arbeitest viel und kannst dir ein Auto leisten./Du arbeitest viel und du kannst dir ein Auto leisten. Czyli jak odowiem tylko Du arbeitest viel und kannst dir ein Auto leisten to jest błąd!
Co ciekawsze gdyby usunął kropke albo dodał spacje przed średnikiem - to również jest błąd !
Taka naprawa dla przecietnego programisty php to nic trudnego.
Program nie uwzględnia, tego, że może być kilka poprawnych wersji zdań (szczególnie w zadaniach typu "zamień na", np.: str. czynną na bierną). Niekiedy dobrą odpowiedź uznaje za błędną, po czym jako poprawną wersję podaje identyczne zdanie. Za błąd interpunkcyjny nie uznaje całego zdania, a w odpowiedziach istnieją podwojone kropki (..), przecinki (,,) lub konfiguracja kropka przecinek (.,) i za poprawną interpunkcję przy takiej odpowiedzi wykreśla ją. Proponuję ustanowienie jakiejś punktacji (np. za błąd interpunkcyjny odejmuje 0,5 pkt, a nie cały jak jest obecnie). Pomysł dobry, ale program do dopracowania.
Mam nadzieję, że błędy te zostaną skorygowane.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia