DSD C2

Temat przeniesiony do archwium.
W grudniu będę zdawała DSD C2.
Czy już go ktoś zdawał? Jaką ma się korzyść z niego oprócz przepustki na studia w DE.? Studiować chcę w PL kierunek zupełnie nie powiązany z niemieckim, jednak nie chciałabym tracić kontaktu z językiem.
Jakie ma się uprawnienia ( i czy w ogóle się jakieś ma ) mając ten dyplom? Gdzie można podjąć pracę? Chciałabym go wykorzystać do jakiejś dorywczej pracy podczas studiów. Nigdzie na forach nie znalazłam takich informacji, więc pytam tutaj.
http://wikis.zum.de/dsd/index.php/Hauptseite

rozgladalas sie tutaj?

ja zdawalem w tym roku, szczerze mowiac nie wiem jakie uprawnienia daje taki certyfikat oprocz przepustki na studia w De. Ale moim zdaniem to po prostu tylko dowod znajomosci jezyka na pewnym poziomie ( bo teraz mozna zdac na roznych poziomach: B2 badz C1 ) i tyle.
dzięki, właśnie mi się pomyliło, zdaję DSD 2, ale poziom C1 ;P
no nic zorientujÄ™ siÄ™ jeszcze, a wtajemniczonych jak coÅ› proszÄ™ o opinie ;)
dzięki, właśnie mi się pomyliło, zdaję DSD 2, ale poziom C1 ;P
no nic zorientujÄ™ siÄ™ jeszcze, a wtajemniczonych jak coÅ› proszÄ™ o opinie ;)
o widzisz ja nawet uwagi nie zwrocilem, ze napisalas C2 :D na tej stronie wiki poczytaj moze cos tam jest napisane, choc watpie.
I cos Ci poradze, bo jak ja zdawalem egzamin ustny to w necie byly juz wszystkie tematy, bo ich tam ograniczona ilosc jest, a ja nawet nie zajrzalem hehe wiec se przed ustnym sie w necie rozejrzyj za tematami, mowie o tych chmurkach do opracowania. zawsze to lepiej mniej wiecej wiedziec z jakiej dziedziny mozesz dostac chmure, bo u nas byla zawiecha jak niektorzy dostali tematy typu: nauka laciny :\
a nie wiesz moze gdzie tych chmurek szukac?
no tez niezle pytanie, a gdziezby indziej jak nie tutaj wlasnie:)

https://niemiecki.ang.pl/DSD_II2[tel]_36566.html

wypowiedz @oluuuz zostala opublikowana 16 grudnia, gdzie zawarte sa dokladnie te same tematy, ktore ja mialem, a moj egzamin odbywal sie jakos w styczniu :D

hundertpro pojawi sie na forum watek DSD II 2010\2011 :D a wtedy juz chyba wiesz co robic:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka