DSD 2010/2011

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 86
poprzednia |
Cześć ! piszcie kiedy macie ustny bo pisemny chyba wszyscy mają 7 grudnia, ale ustny to różnie, a stymulusy są te same więc możemy sobie nawzajem pomóc :D
Ciekawi mnie, jak bedziecie sobie pomagac. Zrobimy probe?
Jakoś w poprzednim roku dzięki tej stronie przynajmniej ludzie z mojej szkoły o wiele lepiej zdali ustny dzięki temu że wcześniej wiedzieli jakie będą mieć tematy ;]
No wlasnie! Kiedy macie ustne? My jeszcze w grudniu.. Jakby co to wrzucajcie te chmurki :)
Ja mam 20 grudnia więc jeśli masz później to mogę Ci wysłać chmurki ale jak masz wcześniej to może wyślesz mi? :D
Powodzenia jutro ;-)
Ps. tez mam 20 ustny :(
a ja mam 15 ustny ; D
jak tam poszło dzisiaj ?
czy tylko ja odnosze takie wrażenie, czy słuchanie było naprawdę przegięte? :P
ja mam ustny 17.
Słuchanie jednym słowem koszmarne ;/
pamięta ktoś swoje odpowiedzi ? to można by było sobie coś posprawdzać
Cos tu nikt nikomu nie chce pomagac. Nawet nie chce sobie cos posprawdzac. Ciekawocha. Totalnie przegieta.
Wg mnie słuchanie było nad wyraz wyraźne, ale zawartość.. no cóż.
Ja już wiem, że nie zdałam, stąd z góry pozdrawiam zarówno szczęśliwych C1 jak i rocznik DSD 2011/2012 :]
No, coz... zawartosci i tak nikt nie byl w stanie skapowac, pomimo gotowych kluczy, odpowiedzi i sciagawek.
U mnie słuchanie to też jedna, wielka masakra:/...nie mogłam się połapać o co chodzi, a po próbnych testach miałam nadzieję na C1, nie wiecie, czy można znaleźć gdzieś jakiś klucz odp?
Przestan z tymi kluczami i zabierz sie za nauke. Ogladaj telewizje filmy i inne takie tam. Klucz to tylko oszustwo. Sollen wir ein wenig auf Deutsch reden? Vielleicht gefällt es dir?
Hmm hej wam ! :D słuchanie i czytanie dało się przeżyć ale rozprawka przynajmniej w moim wykonaniu to było jedno wielkie masło maślane, spodziewałam się Umweltu. Teraz tylko został ustny którego najbardziej się boję ;/
Ostatenie sluchanie bylo TRAGICZNE. NAwet teraz nie wiem o co tam chodzilo, tyle tylko ze przewazajaca byla ilosc odpowiedzi B ;)
Wy, ktorzy zdajecie przed 20 grudnia ustny, dajcie "chmurki" w miare mozliwosci ;-)
pzdr. ;-)
Haha ;D dziwne, bo ja w ostatnim miałam za dużo c xDDD najzabawniejsze jest to, ze ja to dobrze rozumiałam i wiedziałam o czym ci ludzie mówią, ale w tym o co mnie pytali nic się nie połapałam xDDDDD
http://www.helles-koepfchen.de/artikel/2774.html tekst o Germanach. Można sobie sprawdzić, choć szczerze mówiąc LV było najmniej problematyczne w tym wszystkim ;-)
Hihi dowiedziałam się że liceum w Krakowie ma ustny już JUTRO ! :Dale nikogo stamtąd nie znam więc raczej mi nie podadzą chmurek;/
A jakie macie tematy na prezentację?
http://www.buecher.de/shop/hoerbuecher/warum-unsere-kinder-tyrannen-werden-4-audio-cds/winterhoff-michael/products_products/detail/prod_id/24847892/ :)
Ja w ostatnim słuchaniu o tym Ökomotor miałam tylko jedno B chyba przedostatnie pytanie :)
Deutches, tam jest gdzies darmowa transkrypcja tego wywiadu? Nie mogę tego znaleźć :((
Mam pytanie, które mnie nurtuje - pamiętacie, który tytuł daliście w 1. zadaniu LV do tekściku o wędrujących po lesie zbieraczach, którzy ze swoich skarbów czynią dekoracje świąteczne? Jak wyglądają wasze typy? U nas zdający podzielili się na tych, którzy wpisali "Winterliche Wanderung" i na tych, którzy dali Waldkuenstler....
edytowany przez weltall: 08 gru 2010
Nurtujace pytania sa czasem straszne.
U nas dużo osób dało Waldkuenstler
Bei uns auch. Manche haben danach einen Hinterwäldler getanzt....
odnaleźliście gdzies reszte jeszcze tego co słuchaliśmy?
ja mam ___.=(
Hej nie wiem jak u was, ale u nas cała grupa zauważyła że na początku HV jeszcze przed 1 zadaniem o tych dzieciach miały być 2 minuty na zapoznanie się z pytaniami a była tylko jedna i potem też było mniej minut niż powinno być, tak że ogólnie ta płyta trwała 5 minut krócej niż powinna i nasza babka od niemca się tym zajmie i prawdopodobnie będziemy pisać HV jeszcze raz albo nam jakoś doliczą pkt.
A wszystkie płyty które były dostarczane do wszystkich szkół w Polsce są chyba takie same więc może też coś zgłoście jak wam źle poszło słuchanie :)
edytowany przez Loriix: 11 gru 2010
Jest już ktoś może po ustnym?
Ja marze o ustnym... I ni czorta...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 86
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie