Olimpiada j.n dla gimnazjum

Temat przeniesiony do archwium.
Jak wygląda olmpiada z niemca dla gimnazjum? Jaki jest zakres materjału? Czy jest jakaś strona internetowa na której można znaleść informacje i wyniki olimpiady?
Hej! Więc olimpiada z języka niemieckiego :-) Nie wiem jeszcze jak wygląda bo jutro piszem :P Ale zakres materiału jest podstawowy :) Uczyłam sie tego na początku 1 klasy więc ty też pewnie umiesz.
Zakres materiału:
Zaimki osobowe i dzierżawcze
Odmiana rodzajników
Czas: teraźniejszy, perfekt, imperfekt
akcja, pozycja (Aktion + Akkusativ, Position + Dativ)
Przyimki z Dativem, Akkusativem i Genitivem (niestety:()
Tryb rozkazujący
Stopniowanie przymiotników
Rodzaje zaprzeczeń, czyli: nein, nicht, kein, doch
do tego z historii kompozytorzy, pisarze niemieccy, austriaccy, szwajcarscy
z geografii Bundesländer -czyli landy

I tyle! Miłej nauki życzę!! :)
Na poziomie gimnazjum są dwa znaczące konkursy, pierwszy organizowany przez kuratorium oświaty i drugi przez PSJJN (Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego). I właśnie ten drugi odbywa się jutro (tj. 26.11.04). Jak ktoś potrzebuje, to szczególy i testy z ubiegłych lat na stronie:
www.wettbewerb.deutsch.info.pl
a moze wiecie cos o tym konkursie organizowanym przez kuratorium ?? jakas stronka internetowa albo ajkis zakres materialow ?? :( HILFE !
Jeśli chodzi o konkursy z niemieckiego na poziomie gimnazjum organizowane przez kuratorium oświaty, to musiałabyś zerknać na stronę właściwego kuratorium. Finał tych konkursów, to szczebel wojewódzki i każde kuratorium może mieć (ale nie mówię, że ma) własny zakres materiału. Np. informacje o tym konkursie w woj. wielkopolskim znajdziesz pod adresem: www.ko.poznan.pl/ftp/konkursy_przedmiotowe/Jez.niemiecki_regulamin.doc
Pozdrawiam i życze powodzenia
wlasnie wlasnie... ale przyimki bez genitivu... jeszcze jakas stronka www.6plus.interklasa.pl ale tam nie mozna wejsc w zaden link.. no nie wiem. ja przeszlam do drugiego etapu i szczerze mowiac troche sie obawiam. a najgorsza jest strona bierna, bo jeszcze tego nie umiem, a bedzie. dzisaij bede sie uczyc...

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia na etapie regionalnym!!!!!! :-]
hehe ja jestem teraz w 2 gim i bede po raz drugi pisac ten etap szkolny w tamtym roku nie przeszłam bo była taka apa niemiec na ktorej nic nie było widac a nie wiem czego mogłabym sie spodziewac w tym roku jak znacie jakie linki gdzie moge byc przykładowe takie testy (mowie o olimpiadzie kuratoryjnej) to przeslicie mi na maila: [email] danke schön
Jest w tym roku olimpiada??? A kiedy? Jeszcze można się zapisac?!
jest:):)4grudnia nie wiem czy jeszcze mozna ale cyba tak pytaj nauczycielki niemca twojej;)
skad jestes ja z lubelskiego:) ile lat sie uczysz niemca ????
Grüße
No ja z mazowieckiego:) Dostałam terminarz wszystkich olimpiad, niemca tam nie było:( A lat mam 13, chodzę do 2gim, uczę się niemieckiego 5 rok. Dzięki za odpowiedź:P
mam pytanko ma ktos moze jakies linki gdzie może byc przykładowy ten konkurs z niemca dla gim(organizowany pzrez kuratorium)??? z góry dzieki:)
Nie znalazłaś olimpiady z niemeckiego, bo może kuratorium, pod które podlega Twoja szkoła takiej nie organizuje. Nie wszystkie województwa przeprowadzają tego typu konkursy.
lubelskie na 100% organizuje:P:P
ja mam pytanie, czy taka olimpiada jest trudna i czy trzeba też się uczyć ogólnej wiedzy o Niemczech? :-) nauczycielka chce mnie wysłac a ja nie wiem o co chodzi xD
taka olimpiada::) z gramatyki jest banalna z rozumienia tekstu tez
ale ja w tamtym roku straciłam wszystko na jakis malarzach niemieckich i była taka mapa niemiec na ktorej nic nie było widac i trzeba było zaznaczyc gdzie sa jakies miasta (mało znane oczywiscie) wrrrrrrrr
a skad jestes ??
ile masz lat??
a nie martw sie i idz na ta olimpiade nauczycielki musza kogos wytawic):):)
ja w tym roku tez bede pisac moze nie dadza czegos tak głupiego jak w tamtym:):):)
jestem z 3gimn. podkarpackie....dzis dostalam od nauczycielki wymagania na konkurs j. niemieckiego, pytalam sie jej czy to jest olimpiada czy co, ona mowila ze kuratoryjny konkurs najwazniejszy jakos tak, to jest ta olimpiada? xD na tej kartce to tylko pisze takie "uczen formuluje pytania, odpowiedzi" itp a dalej nie wiem z czego sie uczyc :D Czyli powtorzyc gramatyke i wiedze ogolna o Niemczech? dostane wkrotce chyba konkursy z zeszlych lat, tak mowila...to moze z tego.........pozdr :*
tak to ten konkurs :):) no właściwie to nie ma co sie zbyt uczyc do niego:):);)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Szkoły językowe