Który łatwiejszy ZOP, DSH czy TestDaF ?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |
Witajcie szanowni forumowicze!

Czy orientujecie się może, który z egzaminów jest łatwiejszy ZOP, DSH,
TestDaF i czym one się różnią ?
Na co jest kładziony nacisk w poszczególnych egzaminach ?

pozdrawiam serdecznie

Sebastian
Sorry za szczerość, ale powinieneś stawiać raczej na swoją wiedzę a nie na jakiś papierek z ocenę albo punktami ;) Pozdro
Oba egzaminy gwarantuja otrzymanie uprawnień na jednakowym poziomie, ZOP jest egzaminem autorskim Goethe Institut.Prace pisemne w ramach DSH sprawdzane są w Niemczech, więc na wyniki czeka się znacznie dłuzej. Schemat egzaminu jest w zasadzie w obu przypadkach identyczny. Oba są trudne i wymagaja sporych umiejetnosci co raczej nie moze dziwic, zdanie ich daje spore mozliwosci. Powodzenia!
Zdany egzamin DSH uprawnia Cie do podjecia nauki na uczelni przeprowadzającej egzamin(kazda kładzie nacisk na co innego).TestDaf daje możliwość studiowania( jesli osiągnie sie czwarty lub piąty poziom trudnosci) w całych niemczech.DSH ma dodatkowo polecenia związane z gramatyką czego brakuje w TestDaf.Bardzo ważne w obu egzaminach jest opisywanie statystyk oraz słownictwo związane z życiem studenckim.Powodzenia!
Jesli chodzi o DSH -twal u mnie 8 godzin, jest bardzo trudny i slusznie!!!! Bez przygotowan do niego nie bylabym w stanie studiowac w tym jezyki. ponadto chcialabym sprostowac wczesniejsza wypowiedz, mianowicie DSH upowaznia do studiowania na WSZYSTKICH uczelniach i politechnikach w krajach niemieckojezycznych-pozdrawiam
Ja tez zdawalam DSH, przygotowywalam sie do niego pol roku, oczywiscie na kursie na Uni. Bez tego przygotowanie nie zdalabym na pewno. Gramatyka i texty byly strasznie trudne.Moja kolezanka co studiuje, to sie wystraszyla, ze az tak nam dowalili. Zdalam bez problemu, bo bylam dobrze przygotowana. A z DSH mozna studiowac wszedzie, nie tylko na tej uczelni ,gdzie sie go zdalo. Pozdrawiam wszystkich co sie do tego egzaminu przygotowuja. W razie jakichs pytan , piszcie.Pa
hej
chcialabym zapytac z jakich ksiazek lub materialow przygotowywalas sie do tego egzaminu...musze zdobyc jakies materialy do nauki,mozliwe ze zdaje go juz we wrzesniu
pozdrowienia
Mam testDaf z dobrym wynikiem zdany, latwy dla ludzi, ktorzy nie czuja sie silni w gramatyce , DSH - uwaga!!! nie na kazdym uniwersytecie taki sam sposob oceniania , wystarczy zobaczyc wyniki egzaminow na strona uniwersytetow ( sprachzentrum) . Niekiedy czepija sie takich szczegolow , ze az trudno uwierzyc , ze to mozliwe. Goethe Instytut - albo sie bardzo dobrze wie albo nie . Poziom ogolnie wysoki .
Sorry ale różnica jest i to znaczna jeżeli mogę porównać poziomy to Daf jest mniej wwięcej na poziomie ZD , a DSH ciu wyżej albo tak samo jakZD natomiat Daf i DSH dzieli przepaść od ZOP ludzie ZOP to odpowiednik egzaminu na 3 roku Filologii Germańskiej bądź NKJO więc jak można go porównywać z Dafem i DSH czyli egzaminami na poziomach początkujący-średniozaawansowany!Nawet jeżeli chodzi o pracę ,spróbuj iść do szkoły z Daf to cię wyśmieją , z DSH może dostaniesz robotę ale po zdanym ZOP to nikt cię o nic nie pyta ,czapki z głów i wszędzie cię przyjmą z pocałowaniem ręki ,łącznie ze szkołą średnią.
ja mam testdaf na poziomie 5 i nie byl on taki latwy jak zd czy zmp. mam oba nizsze zdane... juz wieki temu... na 3 zeby zdac testdaf, to faktycznie nic nie trzeba.
ej to ja sie jeszcze zapytam

co kosztuje DaF i DSH? bo ZOP 590 zl, nie ejst tani :]

ja teraz wlasnie dzwonie po szkolach jezykowych szukam kursu do ZOP. Ale jeszcze sie zastanawiam, co zrobie. Musze ktorys egzamin zdac bo chce na studia do Niemiec.
Witaj Roberciq. Z tych trzech egzaminów proponuję Ci zdawać ZOP.Sama się właśnie do niego przygotowuję,chociaż myślę nad tym, by pójść na kurs przygotowawczy w Instytucie Goethego w wymiarze 48 godzin,a trwa on osiem tygodni i kosztuje 550 euro.Mieszkam od ponad roku we Frankfurcie nad Menem,więc tutaj pójdę na kurs przygotowawczy.Myślę,że certyfikat ZOP jest trudniejszy od Testu DaF czy egzaminu DSH. Odnośnie różnic w cenach to Test DaF kosztuje 130 euro,zaś egzamin DSH 80 euro. Poza tym można też iść na kurs przygotowawczy do kursu DSH i kosztuje taki kurs bodajże 6 miesięczny 600 euro. Pozdrawiam!!!
eh dzieki :)

chyba sie zdecyduje wlasnie na ZOP :)

wlasnie dzwonilem po szkolach jezykowych we wroclawiu, mam na oku dwie

Lektor i Deutschstunde

Deutschstunde ma mniejsza grupe (byloby 5 osob ze mna, w Lektorze 9), ale jest drozsza
Deutschstunde jest daleko od PKS, Lektor blisko
Lektor ma zajecia 90 min, Deutschstunde 60

na same dojazdy pojdzie mi 100 zl/miesiecznie :]

w tym momencie sam juz nei wiem :] chyba dzisiaj pojade oblukac te szkoly
aha lektor ma polskiego lektora, deutschstunde dwoch - polskiego i nativa

tyle ze czesto slyszalem niepochlebne opinie o nativach w szkolach jezykowych....
Myślę,że dobrze robisz decydując się na ZOP. Od czasu do czasu czytam posty na forum i widzę,że jesteś bardzo dobry z niemieckiego.Myślę,że nie jest Ci potrzebny kurs przygotowawczy do ZOP,no ale oczywiście Ty wiesz najlepiej.Proponowałabym Ci,żebyś się spróbował samodzielnie do ZOP przygotować w domu.Kup sobie następujące rzeczy do nauki.Wkleję Ci linki : http://www.schubert-verlag.de/
http://www.goethe.de/dll/prf/pba/zop/mat/deindex.htm
Przemyśl to sobie.W Twoim przypadku kurs przygotowawczy to wyrzucenie kasy.Mógłbyś z powodzeniem zdawać z biegu!!! Jeszcze raz pozdrawiam.
tylko ze ja potrzebuje jakiegos bata nad soba. tak sam nie potrafie sie zmusic do pracy :] poza tym widzialem probne testy ZOP i mnie przerazily, nie jestem az tak dobry :]
Próbne testy sa trudniejsze niż sam egzamin. Podręcznik ,który Ci powyżej poleciłam jest przerabiany na kursie w Instytucie Goethego.Zawiera on w sobie na końcu klucz z rozwiązaniami.Pomyśl o tym.Poza tym radzę Ci zdawać w Niemczech,jest łatwiej i na dużo wyższe noty tutaj zdasz.
Na logisch dass ich auch selbststaendig lernen will :) Ich hoffe fest das die Pruefung leichter als die Probeaufgaben sein wird, trotzdem bin ich mir nicht so ganz sicher ob ich es bestehe.
Hab auch oftmals gehoert dass es leichter ist, ZOP in D-land zu machen, als in Polen, ich befurchte aber, ich habe solch eine Moeglichkeit zur Zeit nicht - ich wohne in Polen, gehe hier zur Schule usw :]

Mal gucken vielleicht klappt es auch hier.....
tja ich hab grad mit meinen eltern druber gesprochen die haben gesagt es ware ungunstig so 2mal pro woche nach wroclaw und zuruck mit dem bus zu fahren dann ist der unterricht zu spaet und es ist sehr gefahrlich so spaet in der grossen stadt rumzulaufen usw usw :] ich glaube ich darf keinen kurs belegen :] ohhhh es ist eine kacke in solch einer kleinstadt wie meine zu wohnen

na und was soll ich ejtzt machen? ;(
robert kurcze z twoja wiedza to sie nie zastanawiaj tylko zdawaj tego
ZOP i juz. Poprawiałes mi kiedys błedy, (a ja mam ZOP) wiec wiedze masz.
egzamin nie jest łatwy, ale dla ciebie do przejscia.
ich bin grad aus wroclaw zuruck

habe den eignungstest erfuellt, ich furchte aber, ich ahbe es bissel abgekackt :] es waere dumm wenn die sagen, ich sei nicht genug gut :]

morgen habe ich noch ein gesprach mit der sprachschuldirektorin, falss alles klappt, habe ich morgen auch den ersten unterricht
ja uwazam,e zop jest prosty, teraz ucze sie do gdsa to jest cos...
verstehe dich ganz gut... hab aber kurs gemacht und alles klappte... jetzt gds... hab scho bissle angst, studiere schon seit 3 jahren auf deutsch... gruessle an alle:) P.s. wenn jemand nur in allemania studieren moechte, soll nur daf machen. trivial!
Haste nur DaF gemacht? und jetzt kannst du in de studieren? wars leicht aufgenommen zu werden?
Haste nur DaF gemacht? und jetzt kannst du in de studieren? wars leicht aufgenommen zu werden? was studierst du denn?
mysle , ze troche malo pojecia masz na temat na ktory sie wypowiadasz poza tym nie wiedzialam , ze taki niski poziom jest w POlsce na germanistyce. Zdawalam ZD i Test Daf wiec moge wiecej na ten temat powiedziec i je porownac. Poza tym jakbys wiedzial to test daf ma trzy poziomy i kazdy odpowiada roznemu stopniu umiejetnosciom. Wynik z TestDaf z 20 TDN odpowiada KSD ( mozesz sobie to sprawdzic , te poronania sa takze na stronie od www.testdaf.de) na nowo C1.2 i uprawnia do studjowania w calych niemczech w kazdej uczelni z jezykiem niemieckim jako wykladowym... ZD na nowo to A2-B1 czyli cale morze za horyzontem i nie uprawnia Cie do niczego... ( no chyba ze chcesz firme prywatna w niemczech zalozyc- bo minimalna znajomosc jezyka jest wtedy wymagana ). Poza tym Tes Daf i DSH sa na rowni postawione przez Goethe-Institut... Oj polscy germanisci wstydzcie sie i uczcie jezyka....pozdrawiam
Geniusz! Po prostu geniusz! Nic dodać, nic ująć, zazdroszczę i pękam ze wstydu jako niedouczony polski germanista.
sluchajcie,
ja wlasnie zaplacilam za ZOP w Hamburgu
265 euro jako ekstern, bo nie chodzilam na kurs

egzamin mam za dwa tygodnie, przy czym dopiero zaczelam sie orientowac w czym rzecz
jakies lektury, cuda wianki! wystraszylam sie nie na zarty

Dodam, ze zdawalam ZMP dawno temu, od poltora roku siedze w Niemczech (z czego rok studiow Ersamusa z wykladowym niemieckim) i to spowodowalo, ze butnie zapisalam sie na egz, ufajac swoim umiejetnoscia

Egzamin zdac MUSZE, bo musze przedlozyc go na niemieckiej uczelni, na ktora juz mnie warunkowo przyjeli

Ratunku!
zdasz na bank. głowa do góry :)
aaa, ich haette schon fast vergessen das wichtigste zu sagen... um die Lektueren brauchst dir keine Sorgen zu machen. Es gibt bei dem Aufsatz immer zwei (oder drei? keine Ahnung) Themen, nur eines ist mit den Buechern verbunden. alles wird gut sein ;-)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |

« 

Zertifikat Deutsch