Który łatwiejszy ZOP, DSH czy TestDaF ?

Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna
chce w kwietniu zdawac testdaf i jakos szczegolnie to sie do niego jeszcze nie przygotowuje. nie bardzo mi sie na razie chce no ale przeciez musze... czy jest potrzebna wiedza z jakis konkretnych ksiazek do tego egzaminu? a jak tak to z jakich? jak dlugo trwa ten egzamin??
chce w kwietniu zdawac testdaf i jakos szczegolnie to sie do niego jeszcze nie przygotowuje. nie bardzo mi sie na razie chce no ale przeciez musze... czy jest potrzebna wiedza z jakis konkretnych ksiazek do tego egzaminu? a jak tak to z jakich? jak dlugo trwa ten egzamin bo gdzies przeczytalam, ze 6 h...
Zadnych ksiazek nie trzeba czytac, chociaz wypadaloby sie zapoznac z formula tego testu, jak pewnie sie juz zorientowalas rozni sie on od egz. z Goethe Institut, przed wszystkim tym ze nie ma oddzielnej czesci sprawdzajca znajomosc gramatyki(co nie znaczy oczywisie, ze mozna jej nie znac). Najlepiej jest sie przygotowywac z ksiazkami przygotowujacymi do Daf albo z Hueber Verlag albo z Langenscheidt. Dlugosc egz. zalezy od zdajacych, moze trwac ok. 3,5 h a moze takze ponad 5( zalezy od ilosci przerw, ktorych ilosc z kolej zalezy od piszacych). Wiecej bede mogl napisac, jak juz bede po, czyli po 15 lutym. A tak BTW, to jest moze ktos kto bedzie zdawal Daf wlasnie w tym terminie?
ok dzieki bardzo :) oczywiscie zapoznalam sie juz z formula egzaminu itd ale nadal mam watpliwosci czy go zdawac... wiem, ze u nas w grupie moze byc max 10 osob... najbardziej boje sie czesci ustnej. Jak juz bedizesz po egzaminie to naprawde napisz jak to wszystko wyglada i czy jest bardzo trudne bo jestem ciekawa :)
test daf zdalam na 3*5 i 1*4 (cholera jasna)
ogolnie nie jest trudny.najgorsze czytanie i mowienie do kasety :)
przygotowywalam sie 3tygodnie w szkole i 1 dzien w domku :)

dsh jest juz troche trudniejszy, zwlaszcza jesli zadania czyta chrapliwym glosem stary profesor...najgorszy jest ustny.chcialam studiowac anglistyke wiec mialam tekst na temat angielskich powiesci.babki pod koniec sie nade mna pastwily i pytaly o definicje powiesci i zebym wymienila po 5 powiesci angieslkich, niemieckich i polskich(po niemiecku :) bylo ciezko, ale jakims cudem dostalam mocne 2. do dsh nie przygotowywalam sie w ogole.

tak naprawde to w niemczech liczy sie gds. pozostale egzaminy nie budza respektu...
a najlatwiejszy z wymienionych przez ciebie testow jest oczy test daf. zwlaszcza jak masz szczescie w strzelaniu ;)
hej,
no fakt, juz zauwazylam te tematy wolne w przykladowym egzaminie
ale ksiazke tez kupilam i czytam do poduszki
Najbardziej sie boje tego calego Ausdrückfähigkeit, bo jestem bakier z gramatyka, a takich rzeczy nie robilam ze 3 lata
Ale musi jakos pojsc ;-)
o wlasnie a mozesz cos wiecej napisac o co chodzi w czesci ustnej z mowieniem do kasety... normalnie komisja odpytuje czy nie? wszystkie czesci testdaf sa w jednym dniu?
w czesci Mundlicher Ausdruck, rozmowa z komisja wyglada tak ze jej nie ma;) na poczatku kazdego zadania slyszymy tylko takie zdanie wstepne, ktore zostalo przez kogos tam wczesniej nagrane, nastepnie mamy od 45 sek do 2 min(zalezy od zadania) na wyslowienie sie. Ja sie boje tak naprawde tylko tej czesci bo inne sa jakos do przejscia, a tutaj bardzo duzo zalezy od chwilowej dyspozycji no i przychylnosci egzaminatorow, ktorzy pozniej te nasze wypociny oceniaja;) Jak bede po, to napisze co i jak bardziej szczegolowo. PZDR
no ja sie naprawde boje ustnej czesci.... ale mam tylko nadzieje ze przezyja i ze nie wydam na marne kasy ;P czekam na wiecej info :)
ja polecam zdecydowanie ZOP, najbardziej uniwersalny. Chyba tez najtrudniejszy z tych 3, ale nawet samo zaliczenie go (czyli uzyskanie 60 albo 65%) gwarantuje spelnienie warunku znajomosci jezyka przy przyjeciu na studia. Testdaf natomiast duzo prostszy, ale trzeba zdac na jakis okreslony poziom (powyzej 90% chyba) wiec wieksze ryzyko.
jesli chodzi o ZOP, polecam centrum egzam Structura ( zdaje kazdy, kto zapisze sie na miesieczny kurs przygotowawczy:) pozdr
Jestem juz po, zara wracam do domu. Jak chcesz pogadac o Daf to pisz na moje [gg] . Jednym zdaniem- Mundlicher Ausdruck - das ist ja lustig;) (co nie znaczyc ze jest fajnie, hehe)
Czy mógłby mi ktos podać materiały z których moge przygotować się do egzaminu ZOP jestem chetna odpkupić wszystki przydatne mi ksiązki itp.
mój adres [email]
DZięki bardzo
wlasnie zdawalam teraz egzamin DSH - zdalam go w 84 % i chce udzielac korepetycji, materialy mam rewelacyjne i wyksztalcenie pedagogiczne. Napisz do mnie: [email]
Hej juz kiedys pisalam na tej stronce...A teraz mam zdany TestDaf z bardzo dobrym wynikiem i mialam zamiar isc na studia w Niemczech,ale jednak wracam do Polski na studia i chcialabym nadal brnac w ten ejzyk niemeicki a widze ,ze Ty takze probujesz sie zorientowac co do szkol jezykowych.Ja nie mam wogole pojecia do jakiej moglabym pojsc?!Moze moglbys mi cos poradzic?!Pozdrawiam cieplo!Ps:co do twojego poziomu jezyka niemieck to Natalia ma racje:-)
no tak ale bez tego papierka studiow za granica nie podejmiesz... :)
a ja mam takie pytanie, nie mam niestety porownania co do egzaminow tych. orientuje sie moze ktos do ktorego z tych egzaminow porownywalna jest nowa rozszerzona matura? koncze szkole srednia i pewnie bede mial potem mala stycznosc z niemieckim i chcialbym jakis papierek zdobyc, po potem zapomne ;)
w sumi wynikow matury jeszcze nie ma ale szacuje mice jakies 95% z podstawowej i 70% z rozszerzonej. oczywiscie poszedlbym na jakis kurs przygotowawczy. nadaje sie tylko na ZD czy daloby cos niec bardziej prestizowego zdac? dziekuje z gory za pomoc
a ja jade wlasnie do berlina i bede zdawac dafa 27.06 moze ktos ze mna ?:D
witam wszystkich!
stawiam pierwsze kroki,na forum trafilam zupelnie przypadkowo:)nie sadzilam ze jest az tylu milosnikow niemieckiego zamierzajacych podjac studia w Niemczech:)ja 30 sierpnia zdaje dsh,marne moje szanse ale dem Mutigen gehort der Welt:)niektore opinie dodaja mi otuchy,inne zas przerazaja...czy ten dsh to rzeczywiscie taki diabel straszny?
Pozdrawiam serdecznie
Ola
Nie jest sztuką udzielenie informacji, jest to przede wszystkim kwestia taktu. Z wyrazami szacunku.
wie ktos moze o korzysciach jakie daje dsh w polsce?
hi!
ponoc dsh zwalnia z egzaminow do collegu i na garmana,ale to naprawde trudny egzamin.
ja po prawie 3 latach w DE go zdalam,zdalam na dsh 3 (od niedawna wprowadzili).nie jest latwo,trzena miec bardzo dobry zasob slownictwa i umiec super pisac.
wiem ze dsh3 umozliwia studia na tzw lehrmacie ale zeby isc normalnie na studia to wystarcza dsh2 -67%

a ty kalina zdawalas juz czy zdajesz?
powodzenia
hm...no wlasnie sie zastanawiam. waham sie,bo nie wiem,czy chce studiowac w DE, w ogole nie mam pojecia na jaki kierunek moglabym pojsc,ale dsh pomogloby mi w Polsce (jesli to,co mowisz,jest prawda),a tam moge oisc tylko na germanistyke lub na koledz jezykowy. jednak obawiam sie,ze moj poziom jest zbyt niski :) zapisalam sie na kurs oberstufe,ktory przygotowuje do tego egz. ,ale musze tam dosc sporo nadrabiac,nie jest latwo
ja zdalam dsh po roku pobytu w de, a zaczynalam od Grundstufe potem zdalam ZD i dalej sie uczylam az do DSH oj nie bylo latwo :)
i masz zamiar tu studiowac..tzn w DE? a na ile zdalas? hmm...az mi szczeka opadla,jak przeczytalam twoj post :) ja mam wrazenie,ze czas leci z predkoscia swiatla i coraz bardziej powatpiewam w to,ze uda mi sie zdac. poza tym nie wiem,czy chce tu studiowac...no a jak dostac zulassung bez bewerbung na uni? ehh, i w ogole to wielki len ze mnie :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna

« 

Zertifikat Deutsch