DSD - co to takiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Wiem, ze moje pytanie moze wydac sie banalne, ale prosze napiszcie co to jest egzamin DSD (DSD II)?? Bo chyba nie jest to jeden z egzaminow Goethe-Institutu???

I jeszcze jedno: ZOP i KDS sa to dwa egzaminy na takim samym poziomie (C2) organizowane przez ta sama instytucje - Göthe-Institut. Dlaczego wiec nie zlikwiduja jednego z nich i np. KDS zastapia przez ZOP albo odwrotnie? Dwa egzaminy na jednym poziomie wprowadzaja tylko zamieszanie i zawsze pozostaje pytanie, ktory jest "lepszy"...
DSD II
Przeczytaj sobie (początkowe) posty z tematu https://niemiecki.ang.pl/DSD_18.html
a sie dowiesz co to za cudo ;)
ZOP i KDS są na zbliżony poziomie językowym, jednakże przy KDS trzeba posiadać poszerzoną wiedzę Landeskunde; Zdawałem wszystkie cert. Goethe Institut, jestem studentem germanistyki . Mimo,że ZOP i KDS to poziom C2, to żęby zostać zwolnionym z egz. wstępnego zawsze uwzględniają tylko KDS. Dlaczego ? ZOP został wprowadzony w Polsce, aby przyspieszyć proces sprawdzania prac i nie tylko. Na wyniki KDS czeka się 4 miesiące, praca sprawdzana jest przez dwóch egzamiinatorów GI w Monachium, następnie zostaje przesłana do L. Maximilians-Uni w München, gdzie zostaje sprawdzana ponownie przez 2 egzaminatorów tego Uniwersytetu. Zwróć uwagę, że na ZOP, widnieje pieczęć tylko GI, a na KDS podpis i pieczęć przewodniczącego filolo. germanskiej w Munchen. Na wyniki ZOP czeka się dwa tygodnie, prace sprawdzane są w centrum, gdzie zdajesz. Więc procedury mówią same za siebie, który egz ma większą renomę.
DZIEKI!

« 

Pomoc językowa