jak oddzielić Badenię od Wirtembergii?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Czy ktoś jest w stanie dokładnie określić, gdzie przebiega granica między Badenią a Wirtembergią? Przeszukałam wiele stron na ten temat, niestety wszystko dotyczy kraju związkowego Badenia-Wirtembergia a ja potrzebuję informacji na temat regionu Badenii. Będę wdzięczna za wyjaśnienie lub linki, mapki etc...czyli jakiekolwiek info.

Pozdrawiam

Baden-Württemberg ist das einzige deutsche Land, das aus einer Volksabstimmung hervorging. Die Mehrheit der Bürgerinnen und Bürger in Württemberg-Baden, Württemberg-Hohenzollern und Baden sprachen sich am 16. Dezember 1951 für den Zusammenschluss dieser drei Länder aus. Die Geburtsstunde Baden-Württembergs am 25. April 1952 war die Initialzündung für einen beispiellosen Aufstieg des neuen Südweststaats.
http://de.wikipedia.org/wiki/Baden-W%C3%BCrttemberg
Popatrz w niemieckiej wiki dosyc na dole.
Es gibt sicher noch mehr, aber DU musst besser recherchieren.
edytowany przez hammel: 15 gru 2010
Hamell, myślę, że gdybym znała niemiecki, z pewnością szukałabym na niemieckich stronach...ale dzięki i za to.

No, i jeszcze pyskuje. Kurde, wszystko trzeba za ciebie robić?
Naciśnij w tym niemieckim linku po lewo na marginesie wyraz "Polski" i znajdziesz materiały na temat i Badenii i Württembergii z osobna i to po polsku. Nawet z mapkami.
No, co mam ci jeszcze zrobić? Przeczytać fonetycznie po polsku, czy jak?
Wejdź na tego poniższego linka, bo widzę, że u ciebie to nic nie działa:
Potem doczytaj (przeleć oczętami) do samego dołu i ponaciskaj trochę dla zabawy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Badenia-Wirtembergia
edytowany przez hammel: 15 gru 2010
Trochę dziwnie reagujesz. Pyskuję? No chyba przesadzasz ale mniejsza o to. Wikipedię oczywiście przewertowałam, osobno Witembergia, osobno Badenia. Chyba sam widzisz, że w polskiej wersji nie ma za wiele wiadomości na ten temat. W porządku, już sobie poradziłam z tematem. A swoją drogą, chyba czas zacząć kontynuować naukę niemieckiego i być zdaną na siebie.
Pozdrawiam :-)
Jakie wiadomosci chcesz o Badenii? Ale konkretniej upraszam cie. Zarzuce linkami. Granice juz pewnie poznalas, co nie?
A, jak sobie poradzilas z tematem? Mozna sie dowiedziec? Jakies pomysly?
Chyba najbardziej pomogła mi mapa, choć nie ukrywam, że nie jestem do końca pewna do tego co ustaliłam. Rozumiem, że Freiburg należy do Badenii a Stuttgart do Witembergii ale to trochę mało. Znalazłam jakąś mapkę, gdzie np. Karlsruhe, Heidelberg i Mannheim już nie należą do Badenii, choć później okazało się, że nie należą do Badenii Południowej. W google images znalazłam inną mapę z podziałem na Badenię i Witembergię i wyraźnie widać, że te trzy miasta, o których wspomniałam jednak należą do Badenii, czy tak?

HAh, chyba jesteś stałym bywalcem tej strony, co?
Skonkretyzuj twoje oczekiwania. Inaczej nie da ci się pomóc. Ile mam o to pytać?
Badenii osobno nie ma. Wuertemmbergii też nie ma. Pytałaś o ich granice, gdy jeszcze były osobno. Ich nie ma dzisiaj. Opisz twój problem dokładniej i nie zagaduj tu o "bywalcach".
Nie mogę już bardziej niczego opisać, zwyczajnie pytałam co jest Badenią a co Wirtembergią. Istnieje np. BADEŃSKI Szlak Winny, czy BADEŃSKI kurort Baden Baden etc... To wszystko. Chciałam się zwyczajnie upewnić, czy np. Karlsruhe czy Heidelberg to jeszcze Badenia...
Rozumiem, że nie ma takiego landu jak sama Badenia, jednakże jako kraina czy region turystyczny istnieje.
Coś mi się zdaje, że sobie tutaj robisz po prostu jaja. Najpierw piszesz, że potrzebujesz informacji na temat tego regionu (o starych granicach nie wspomnę). Potem wyskakujesz o tych szlakach winnych. Nigdy o tym nie wspominałaś. Samej Badenii nie ma. Samej Wuertemmbergii nie ma. Dzisiaj jest Baden-Wuerttemberg. Tak, jak Polska. Nie ma Niemiec, Austrii, Rosji i Króletwa Polskiego. Jest Polska.
Nie wiem, o co ci idzie.
Jeśli ci chodzi o miasta, to wklep do polskiej wiki nazwę miast i dowiesz się gdzie leży.
Gdyby tak było nie zadawałabym pytania na forum. Odpowiedź będzie: "...miasto leżące w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia...". Jeszcze raz Ci mówię, że chodzi mi o region Badenia patrząc z geograficzno-krajoznawczego punktu widzenia. Chyba się nie rozumiemy... Jeżeli nie potrafisz mi powiedzieć jednoznacznie czy Karlsruhe i Heidelberg leżą w Badenii czy Wirtembergii (choć jestem przekonana, że jest to Badenia w 99%), to trudno, przecież nie mam Ci tego za złe człowieku, dlaczego się tak złościsz? Zostaw ten temat i już, może ktoś inny będzie wiedział. Wikipedia nie jest dla mnie jedynym źródłem. Zaczekam jeszcze, w międzyczasie sama szukam dalej.
Pozdrawiam Cię
Achtung! Następny Pokemon zastrzelony. Tym razem miał problemy z artykulacją!
hammel ma problemy w kontaktach międzyludzkich .
heyyyyyy, dobry muzyk się melduje? Co mamy w programie? Dickdarmsonata mit Koepperle? Die Nummer heisst: After the Sunshine!
Cytat: Akon1
hammel ma problemy w kontaktach międzyludzkich .

Akon1 ma problemy w rozróżnieniu osób.
Cytat: Tamod
Cytat: Akon1
hammel ma problemy w kontaktach międzyludzkich .
Akon1 ma problemy w rozróżnieniu osób.

Akon-plus-diego = diakon! The next pokemon is fault! Yeah!
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-furz-generator.html
edytowany przez hammel: 15 gru 2010
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia