problem:( list o ubiegłym tygodniu

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 90
poprzednia |
no cóż niestety mam problem mam nadzieje że mi pomożecie moja ostatnia lekcja niemieckiego była w gimnazjum a teraz technikum zaoczne i mam problem nic nie pamiętam korzystając ze wszystkich możliwych pomocy naukowych stworzyłem list
PROSZE o SPRAWDZenie lub jeśli z tym nie da się nic zrobic pomoc w utworzeniu nowego
list ten ma byc w czasie przeszłym:( i tu jest nastepny problem bo wydaje mi sie ze nie jest to mnie przerosło jak mam byc szczery...
Z GÓRY DZIEKUJE!!!

Hello klaus

Viele Dank Fur dainen letzten Brife
was gibt es Neues bei dev?
heute schribe ich dir uber meine woche Wie du gefragt.
Im vorigen Wochenende hatte ich aufstehen um 7 uhr weil ich fur die arbeit verlassen Ich bin als mechaniker arbeiten. Ich mag diesen Job.
Ich mag meinen chef zu. Am samstag ich habe weniger arbeit nur bis um ! uhr . Die ganze zeit bin in sehr beschafligt wein eine mangen arbeit. wenn ich fertig bin kann ich nach hause gehen und etwas essen wie sie wissen ist mein haus immer viel arbit . Ich helfe Eltern gehe mit dem hund spazieren und auto raratur. wenn ich am ende. ich gehe zu meiner freundin. wenn ich zuruch komme aus es schon spat ist . ich gehe baden und schlafen gehen. jeden sonntag morgen gehe ich in die kirche dann naturlich mittagessen. sonntags habe ich viel freie zeit. ich glotz TV, spiele trompete lerne und ich gehe zu meiner freundin wieder . das ist mein ganzes wochenenden.
fur heute ist das alles
ich warte auf deine ant wort
Bis Dann
JANEK



to ma byc moje zaliczenie na semestr :(
Hallo Klaus!
Vielen Dank für deinen letzten Brief.
Was gibt es Neues bei Dir?
olall, napisz przynajmniej rzeczowniki z duzej litery. I popraw literowki.
@olall2: zmieniłam tekst mocno, żeby lepiej pasował do tematu "opis zeszłego tygodnia". Jak czegoś nie rozumiesz albo masz pytania, pisz śmiało.


Hallo Klaus,

vielen Dank für deinen letzten Brief. Was gibt es Neues bei dir?

Im letzten Brief fragtest du, wie mein Alltag aussieht. Deswegen möchte ich dir kurz beschreiben, wie meine letzte Woche war.

Wie gewohnt stand ich jeden Tag um 7 Uhr auf, weil ich früh zu Arbeit musste. Ich bin KFZ-Mechaniker. Mein Job macht mir riesen Spaß, und meinen Chef mag ich auch. In der Werkstatt gab es wie immer viel zu tun, so dass ich in der Woche sehr beschäftigt war. An den Wochentagen war ich jeweils erst um fünf Uhr abends zu Hause. Auch dort gab es viel zu erledigen. Ich half meinen Eltern im Haushalt, ging mit dem Hund spazieren und werkelte am Auto meiner Mutter. Als ich mit allen Aufgaben fertig war, besuchte ich dann meistens noch meine Freundin. Nach Hause kam ich so spät, dass ich nur noch schnell duschte und schlafen ging.
Letzten Samstag musste ich auch arbeiten. Zum Glück hatten wir nur wenige Kunden und ich konnte schon um 13 Uhr Feierabend machen. Am Sonntag ging ich in die Kirche und anschließend gab es ein Mittagessen im Familienkreis. Am Wochenende hatte ich viele freie Zeit. Ich schaute fern, spielte Trompete, lernte und ging ins Kino mit meiner Freundin.
So sah meine Woche aus. Schreib mir bitte, wie du deine Zeit gestaltest.

Ich freue mich auf deine Antwort!

Mit freundlichen Grüßen
Janek
dzięki wielkie za pomoc :) jesteście boscy teraz mam szanse przejśc :)
Rozumiesz wszystko? Miałaś podany czas, w którym miał być list? Ilość słów?
Daj znać jak Ci poszło :)
Du wolltest wissen, was ich so in der letzten Woche gemacht habe?
Letztes Wochenende bin ich um 7 Uhr aufgestanden, weil ich arbeiten wollte. Ich bin Automechaniker vom Beruf. Ich mag diesen Job.
nie wiem tylko że miał by w czasie przeszłym jeszcze raz dziękuje za szybką odpowiedź i poprawienie tego listu:) dam znac napewno :) rozumiem właściwie... z rozumieniem nie ma u mnie problemu gorzej z pisaniem i mówieniem bo nie pamietam gramatyki i słówek :)
hmmm .... no cóż okazało się że pani oblała pół klasy bo nie sprecyzowała czasu i zrobili tak jak ja mam do was proźbę czy możecie przerobić ten tekst na perfekt przepraszam ze nawet nie próbuje ale gramatyka mnie przerasta chociaż wiem że to jest najłatwiejszy z czasów
prosze o pomoc :(
heeeee? Jaki tekst masz na mysli? No, bo rozumiem, ze po niemiecku rozumiesz, ale ja nie rozumiem, co ty rozumiesz! Czy tez zaczynasz sobie robic z nas jaja?
zochama nikt nie robi sobie z was jaj ja rozumiem jak się do mnie mówi ale gdybyś mnie spytała to nie umiem odpowiedzieć No cóż
w takim razie dziekuję za pomoc
jeszcze raz white-apple
@olall2: ja też nie rozumiem co napisałaś w poście o 18:47. Co zrobiło pół klasy? Jaki tekst chcesz przerobić?
ten sam list tylko na perfekt szczerze mówiąc nawet nie pozwoliła mi zobaczyć co jest źle w tej pracy wiec jutro mam ostatnią szanse zaliczyć semestr .Z tym listem pół klasy zrobiło nie tak jak trzeba poniewaz pani na mailu klasowym nie sprecyzowała czasu i oblała połowe mojej klasy
. Za list który jest w przeszłym nie dała nawet 2 na dodatek przez swój błąd:( jeśli bylaby możliwość wkleje na forum poprawioną wersje tego listu mogłabyś mi ją sprawdzić
jeszcze raz ?
olaal - jesli chodzi o twoj list, to jest do kitu totalnie. Jesli chodzi o ten white-apple, to jest bardzo dobry i nie cuduj tutaj!
Sprecyzuj twoje marzenia. Bo nie zaliczysz. Im szybciej sprecyzujesz, tym lepiej. I przestan bredzic o calej klasie. Robisz to dla calej klasy, czy jak? Myslisz, ze my tu na ciebie czekamy do polnocy, az sie zlitujesz? Obudz sie wreczcie. Pamietaj, ze forum szybko traci cierpliwosc i zostanie ci tylko diego-baba.
edytowany przez zochama: 22 sty 2011
Cytat: olall2
ten sam list tylko na perfekt szczerze mówiąc nawet nie pozwoliła mi zobaczyć co jest źle w tej pracy wiec jutro mam ostatnią szanse zaliczyć semestr .Z tym listem pół klasy zrobiło nie tak jak trzeba poniewaz pani na mailu klasowym nie sprecyzowała czasu i oblała połowe mojej klasy
. Za list który jest w przeszłym nie dała nawet 2 na dodatek przez swój błąd:( jeśli bylaby możliwość wkleje na forum poprawioną wersje tego listu mogłabyś mi ją sprawdzić
jeszcze raz ?

a czy textow to sie nie pisze prawie zawsze w perfekt lub präteritum
ja chce 2 a baba mi nie dała za ten list 2 rozumiesz czy nie??? nie wiem co jest nie jasne ... narazie mnie oblała wiem zę mój jest do kitu ale innego nie potrafie napisac gdybym wiedziała że umiem to bym oddala odrazu a nie prosiła o sprawdzenie
nawet listow nie powinno sie w präsens pisac
diego13 - nie mam pojęcia
diego13 - nie mam pojęcia
znaczy, co jest? Bo chyba nawet Lukar ju nic nie rozumie. Ja jestem na pewno na to za ciemny. Es tut mir nicht leid.
btw. mi sie wydaje, ze ty tego listu white-apple w ogole nie widzisz, czy jak?
edytowany przez zochama: 22 sty 2011
Cytat: olall2
ja chce 2 a baba mi nie dała za ten list 2 rozumiesz czy nie??? nie wiem co jest nie jasne ... narazie mnie oblała wiem zę mój jest do kitu ale innego nie potrafie napisac gdybym wiedziała że umiem to bym oddala odrazu a nie prosiła o sprawdzenie

to nie bierz poprawek od tej white-apple bo ona ci zle poprawila
Cytat: white-apple
Rozumiesz wszystko? Miałaś podany czas, w którym miał być list? Ilość słów?
Daj znać jak Ci poszło :)

no poszlo mu oj poszlo specjalistka od siedmiu bolesci poprawila nawet 2 nie dostal
Cytat: zochama
znaczy, co jest? Bo chyba nawet Lukar ju nic nie rozumie. Ja jestem na pewno na to za ciemny. Es tut mir nicht leid.
btw. mi sie wydaje, ze ty tego listu white-apple w ogole nie widzisz, czy jak?

on z tego listu dostal 1
ja oddałam list poprawiony od white -apple nie swój przecież to logiczne-zochama
Ja jestem ona :) na początku mi autotekst który mam załączony wpisał i nawet nie sprawdziłam błędu
to co teraz nie panikuj tylko trzeba ci list w perfekt sklecic
uspokoj sie i nie panikuj na kiedy potrzebujesz ten list na poniedzialek
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 90
poprzednia |