Dlaczego j.niemiecki?

Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna
črnobela, da li znaš hrvatski? :>
Ja w sumie tez się zgadzam. Ja np. od prawie pół roku jakby douczam się niemca, może nei tak drastycznie, ze po 6 h, ale jednak staram sie uczyc słówek, troche gramatyki, czytac itp. i widzę wyraźną poprawę. Oczywiście moje umiejętności są jeszcze niewielki, ale i tak o wiele lesze niż te pół roku temu. Nie sądzę abym umiała tyle co teraz gdybym poprzestała na tym co przekazuje nauczyciel.
Wynika z tego, że nie pozostało nam wszystkim nic innego, jak brac sprawy w swoje ręce :p
Zdravo:)
an welchem a nie am welchen. welcher to nie jest przymiotnik.
Ein Tippfehler, Kopf hoch, morgen ist der Maibaum :)
Sem učila se slovenščino. Ale tylko troszeczke, bo musialam zaczac niemiecki ;)
a ja stwierdzilem ze troche rozumiem tv bulgarska i macedonska lol dzieki rosyjskiemu bo duzo jest podobnych wyrazow :)

kiedys mialem na kompie teledyski jakiejs slowenskiej piosenkarki ale juz nei pamietam jak sie zwala
hmm slowenskich piosenkarek to ja chyba nie znam :P ale ogolnie slowenskim zainteresowalam sie za sprawa slowenskiego zespolu rockowego SIDDHARTA (spiewaja po angielsku i po slowensku). jesli ktos lubi dobrego rocka a nie amerykanski chłam, to polecam. www.siddharta.net ;)
posluchalem. Naprawde dobry, melodyjny, mocny rock :) Podoba mi sie :) Ja ze swej strony polecam rosyjska wokalistke Zemfire i grupe Alisa :) nie wiem czy jest gdzies na necie do sciagneicia, jak chcesz posluchac to [gg]
slowenski? huh, wyzsza szkola jazdy. ta liczba podwojna i tylko 2mln rozmowcow mnie przeraza. chorwacki to co innego :) niestety nie ma materialow, i na necie tez skapo..
w jaki sposob sie uczylas slowenskiego? zamierzalas isc na slawistyka?

roberciq, bez obrazy ale moze odlozmy rosyjski na inna polke :D, to nic przyjemnego ;)
pozdrowienia
Roberciq, znasz lacine?
podworkowa:P
aha, ok. pomylilem cie
ja sie slowenskiego uczylam glownie z netu, kiedys istniala taka stronka co uczyla "podstawowego" zakresu gramatyki i slownictwa, reszte moglam sie douczyc z innych stronek. oczywiscie wszystkie te stronki po angielsku sa/byly (to podaje w razie gdyby sie ktos zainteresowal), wiec trzeba ang tez znac ;))
nie, nie zamierzalam studiowac slawistyki, jezyki obce to moje hobby i dlatego sie uczylam slowenskiego. wroce do nauki tego jezyka jak bardzo dobrze opanuje niemiecki.


@Roberciq:
Z checia poslucham tej muzyki po rosyjsku. sama tez zamierzam sie w przyszlosci nauczyc rosyjskiego, jak narazie znam cyrylice ;) jak bedziesz dostepny na gg to napisze.
Aaa sorry ze tak pozno odpisuje ale net mi w domu padl...dobrze ze chociaz w pracy jest lacze.
A ja mam po prostu fiołka na punkcie języka niemieckiego :D W szkole praktycznie nie uczą nic, uczę się od września, ale douczam się SAMA :D I jestem z siebie dumna, bo idzie mi nieźle chociaż i tak to b. mało, to i tak dla mnie Duży Sukces :)
I jak pojade w maju na kilka dni do Berlina, to może uda mi się kilka słów powiedzieć!!
pozdro dla Deutschmaniaków!!
Moje GG : 6523736 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak ja bym chciała miec taki zapał do niemieckiego... Muszę się go uczyć bo jestem w Austri ale nie mam ochoty na tą nauke, nudzi mnie to,A to chyba wszystko przez to że jak zdawałam mature (w maju tego roku) to mogę powiedzieć że niemieckiego nauczyłam się w 8 m-cy, bo owszem wczesniej mialam niemiecki w szkole ale nigdy sie do niego nie przykładałam, a jak nadchodzila maturka to wzielam korki i w 8 m-cy musialam sie tyle nauczyc zeby zdac - no i zdalam. Zakuwalam caly czas przez te 8 m-cy a teraz mi sie poprostu NIECHCE :( mam dość a jeszcze tylu słowek nieumiem że ohoho - nie wspominając juz o gramatyce :( :(
decyzję o nauce podjęłam w październiku....nakupowałam materiałów i zapisałam się na kurs.....;
nie pytajcie, co już umiem gdyż jeszcze nie mogę się niczym pochwalić...ale to kwestia czasu...;)
co ciekawe, jeszcze pół roku temu zaklinałam się, że w życiu nie zabiorę się za ten język a obecnie nie mogę wyjść z podziwu, jak PIĘKNIE brzmią piosenki po niemiecku..;
A skąd ta zmiana nagła?
Któraś wizyta w Berlinie i uwielbienie dla Marleny Dietrich...i może coś jeszcze...ale o tym nic nie wiem......a może to zwyczajne szaleństwo....!!!!!!
Ich weiss es nicht.....
Czemu? sama nie wiem, jakoś tak samo przyszło. Mieszkam na Śląsku, moi dziadkowie mówią po niemiecku i czasem mówili do mnie po niemiecku. Połowa rodziny mieszka albo wyjechała do Niemiec.Uczę się od podstawówki niemieckiego. Niestety, w podstawówce miałam lekcje z historyczką, która albo uczyła historii świata albo historii swojego życia. Gdzieś od 2 lat mam większą motywację. Chcę mieć kontakt z rodziną w Niemczech, chcę zrozumieć, co ulubieni artyści śpiewają... Piękny język ale super trudny. Mimo tego, że uczę się już jakiś czas moje umiejętności jeszcze hmmm...są na bardzo niskim poziomie
dlaczego niemiecki??? bo tu sa reguly! a jest a b jest b. wszystko jest czarn na bialym! a nie tak jak w angielskim - troche czarnego troche bialego ...

ich liebe die deutsche garmmatik... die macht so viel spaß...
Od 5 klasy ucze sie niemieckiego i nigdy nie myślałam o nim pod kątem, że chciałabym go dobrze opanować. Teraz 1,5 miesiaca przez maturą podsunięto mi myśl studiowania j.niem. I sama nie wiem czy sie nadaje [może macie jakieś testy sprawdzające poziom znajomości języka???] ;P

Ale dziwie sie gdy ludzie mówią, że nie lubią tego języka, bo tak naprawde nie lubią swoje(j/go) nauczyciel(ki/a), albo też zgłebiają sie na samych Niemcach (historii).
Deutsch ist schön und das ist alles!!! :D
niemeicki podobal mi sie zawsze... na poczatku przejawialo sie to tym, ze na jakichkolwiek zawodach co w tv byly.. to kibicowalam zawodnikom niemieckim.. nie polskim :).. w podstawówce miałam angielski.. ale w gimnazjum trzeba bylo isc jeszcze na drugi jezyk.. polaczenia (angielski zaawans., niemiecki poczatkowy) nie bylo..a mowy zadnej nie bylo zebym poszla na francuski lub tym bardziej rosyjski.. wiec poszlam na korki.. i tak trafilam do klasy angielski zaawansowany i niemiecki kontynuacja.. kiedy to niemca uczylam sie 3 miesiace, a ludzie z mojej klasy 3 lata.... No ale wyszlo na to ze przez to, że niemiecki pokochalam bylam, i jestem najlepsza z klasy... a teraz po trzech latach postanowilam isc po gimnazjum do szkoly w niemczech....
A w wolnym czasie lubie sobie poogladac niemeicka telewizje lub tez niemieckie strony internetowe... a niektore zeszyty.. coz.. prowadze po czesci w j. niemeickim.. :) A to przez to, że w jezyku jestem zakochana po uszy..
Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna