Liechtenstein

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc wszystkim mam pytanko czy moze znalazlaby sie jakas osoba ktora pracowala w Liechtensteinie i orientuje sie czy latwo jest tam o prace Polakom?/czy Polacy sa tam mile widziani w ogole interesuja mnie kazde informacje zwiazane z tym krajem.Pozdrawiam
Byłam w Liechtensteinie.Ale nie pracowałam, tylko tak prywatnie sobie u rodziny- podlewalam kwiaty. Orientuję sie, ze pracę taką na wakcje, na krótki czas nie dostanie sie zbyt łatwo, ja nie mogłam. Ale taką na dłuższy czas to sądzę, że tak.rnPaolcy są w Liechtensteinie bardzo dobrze traktowni, przynajmniej ja byłam:) Ale tam niestety wszystko jest baardzo drogie. Np. jedna bułka w przeliczeniu to ok. 2,5 zł. Więc zakupy robić lepiej w Austrii, bo tam jest taniej. Liechtenstein jest bardzo mały (160 km kwadratowych). Sklada sie z 16 gmin (Gemeinden), czyli właściwie 16 miasteczek - wsi. Jest tam ale bardzo ładnie, po prostu przepięknie! Góry Alpy, rzeka Ren, piękne widoki, piekne budynki i domy mieszkane. To bogate księstwo(na którego czele stoi książę ze swoją rodziną). Ten kraj mi sie naprawde bardzo podoba!! I polecam gorąco! jeżeli potrzebujesz jeszcze jakis informacji. To pytaj śmialo!! Chętnie Tobie ich udzielę. :))
dzieki za info:) studiuje germanistyke i jestem ciekawa czy jako student można tam cos zalatwic tylko nie wiem gdzie szukać takich informacji
Julas89, a czy jest mozliwosc wyjazdu na rok jako au pair do liechtensteinu?
witam.moj maz pracuje w liechtenstein. ale nie jest latwo o pozwolenie na prace. my wlasnie jestesmy w trakcie zalatwiania formalnosci dla mnie, na razie odsylaja nas o jednego urzedu do drugiego.poza tym nie mozemy mieszkac liechtensteinie, my np mieszkamy w austrii. karolina. pozdrawiam

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa