święta w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mógłby ktoś napisac cos hiszpańskich świętach, daniach, Wigili, prezentach, tradycjach itp. Czy jest tam taka szczególna atmosfera jak u nas, miasta, drzewa i ulice ładnie oświetlone, ludzie kupujący prezenty w sklepach ten pośpiech, zapach potraw, choinka? Czy jest tam łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, śnieg no i potrawy jakie tam są? Pozdrawiam,
przepraszam za pomyłke o niemieckich świętach
W Niemczech juz pod koniec pazdziernika pojawiaja sie swiateczne ozdoby i trwa to oczywiscie do swiat, jest oczywiscie szczegolna atmosfera ale u nas jest troche inaczej, tez inaczej wyglada u ewangelikow i u katolikow, u ewangelikow nie ma takich potraw jak u nas, jest jakas upieczona kaczka albo indyk albo ges do tego przystawki a najczesciej ulubiony przysmak niemcow czyli salatka ziemniaczana na zimno(ziemniaki+ocet) okropnosc! i jeszcze jakies frytki i to wszystko ale oczywiscie wszyscy to wychwalaja pozniej pije sie wino np.grzane spiewa kolendy i dostaje prezenty, niektorzy ida do kosciola i to wlasciwie cala wigilia-nic szczegolnego.Oczywiscie choinka jest ale zaraz po swietach ja rozbieraja a lamania oplatkiem nie znaja Niemcy.Najlepsze swieta sa jednak w Polsce.
dziekuje chciałabym uzyskac odp na kilka pytan moge prosze o pomoci dziekuje prosze o odp na moj [email]

o czym opowiada najslynniejsza legenda niemiecka?
jak nazywa sie ostatni poniedziałek karnawału w niemczech?
jak nazywają sie linie lotnicze?
ile okienek ma kalendarz adwentowy?co znaczy kazdy z nich?
witam prosze mi powiedziec czy we wtorek 15 sierp. jest swieto w berlinie
Raczej nie. 15 sierpnia jest Swietem in Saarland, und teilweise in Bayern.
przepraszam , czy Mogłabyś udzielić mi rozszerzonych informacji o świetach i świątecznych obyczajach w niemczech ? pisze prace na ten temat i niezmiernie mi to potrzebna, z góry dziękuję :*:*:*:*:*:*
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe