hi---> maturka

Temat przeniesiony do archwium.
hi, mam pytanko. jest możliwe, żebym zdała mature rozszerzoną z niemca na 100%(bardzo bym chciała), ale tak bez wyjazdu do niemiec? macie jakies pomysły? nie wiem może deutsche TV, Radio lub coś takiego? da matury mam jeszcze 3 lata. aha u jeszcze coś kiedys niemiecki kochałam, a teraz wydaje mie sie nudny jak flaki z olejem ;-)
A jak u ciebie jest teraz z niemieckim? Jakie ocenę masz w szkole?
Zdanie rozszerzonej matury z wysokim wynikiem u Ciebie jest możliwe, bo masz jeszcze 3 lata na przygotowanie się. A szansa na 100procent pkt jest zawsze..;-)
Czytaj niemieckie strony internetowe, tv, pisanie na Skype ( bądź maile) z prawdziwymi Niemcami...
w szkole mam same 5, szóstek nie można mieć ;-), aha i wpadly mi jeszcze 4 banie, ale to nie za niewiedze, ale za brak zadań dom. nie chciało mi się zrobić, ale o szkloe nie ma co mówić, takie prościzny, że sięzanudzic mozna
ej no a co mie z tego wszystkiego jak i tak gdy oglądam tv to nie bardzo rozumiem? czasami nawet całe 5-10 minut rozumiem, ale czasami to kompletna klapa, holipa jasna, no!
Doskonale Cie rozumiem... W szkole tez mam same piątki ale tylko 5 bez zadnej jedynki,na lekcji robimy jakies 2-3 zadania w ciągu całej godziny lekccyjnej i tez sie zawsze nudze...xD 3 lata luźnej nauki niemca a za rok u mnie matura... i słabe przygotwanie..;/
A co do oglądania niemieckich filmów... Masz jeszcze te 2 czy 3 lata do matury to zdązysz sie spokojnie przygotować. Nie wymagaj na początku od siebie rozumienia wszystkich słów. Spokojnie do tego podchodź, a po jakimś czasie zauważysz poprawę...
Więc głowa do góry..;))
jeśli chodzi o 100% na maturze - nie ma rzeczy niemożliwych.\
ale trzeba dodać że żeby mieć 100% potrzebne jest szczęście jak to zazwyczaj tak naprawde na maturze bywa - czy podpadnie temat, słuchanki czy będą przychylne itd itp, czasami można zrobić głupie błędy nie z niewiedzy lecz ze stresu (patrz JA:P), kolejna sprawa - przy nauce języka spora role odgrywa też pasja, bo nauka wymuszona jest tak naprawde często na 3Z (zakuć,zdać,zapomniec) :) no i oczywiście poziom nauczania w szkole, bo to też odgrywa sporą rolę. ale najważniejsze są Twoje chęci - czytanie niemieckich stron internetowych, gazet czy nawet książek, oglądanie niemieckiej telewizji, słuchanie niemieckiej muzyki - jednym słowem wszystko co z językiem jest związane. i przykładaj się nawet do takich głupot jak praca domowa bo czasami to naprawde może się przydac:) powodzenia ;)
...ale na lekcji to naprawdę umieram z nudów, czasami sucham muzy i nawet czasami nie bardzoorientuje się, które zadanie właśnie robimy, albo coś tam. nie wiem jak u ciebie ale u mnie nauczucielka nic nie wymaga ;-) nie chce jej obrażać ale...
sorry, ale u mnie prace domowe są niesprawdzane i nawet nie wymagane do oddania(czasami wystarczy, że tylko powiem, że mnie głowa bolała i już nie muszę oddawac i nawet przynosić na kolejną lekcję), jak już nauczycielka ma zły humorek to tylko sprawdza czy mamy, jak ktoś nie ma to szmata. Kiedyś się mnie spytała, dlaczego nie zrobiłam to powiedziałam, że nie umiałam, a ta do mnie coś warczała i stawiła mi jeszcze jedna za brak zeszytu, a ja na to to może trzecia gratis, a ta mi kolejną, spytała się czy jeszcze nie chcę, powiedziałam, że jedna w ta czy w tą nie robi różnicy, to mnie wźięła do odp z całego roku, ale pporadziłam sobie, to ta mnie z poziomu wyższego pytac zaczeła, sama się w domu uczę no i aż jej prawie gęba opadła, gdy odpowiedziałam na kolejna pytania ;-)
dwa, trzy zad. toi tak dobrze, my czasami tylko siedzimy i nic nie robimy
a macie może jakieś zestway do matury rozszerzonej? a może jakaś fajna stronka?
byłoby dobrze z rozwiązaniami :-)... podstawowe są łatwe, ale nie wiem jak tam rozszerzone
ja rozumiem że zadania domowe nie są ciekawe, ale mozna je odrabiać dla świętego spokoju (po co psuc oceny) oraz dla samej siebie np zadana krótka wypowiedź pisemna - napisz coś dłuższego! świetne ćwiczonko do matury :) piszesz że masz 3 lata do matury wnioskuje że skończyłaś właśnie gimnazjum, no chyba że uczysz się w technikum ;) ale jeżli skończyłaś gimnazjum to napewno wybrałaś szkołę z dobrym poziomem języków obcych, więc tam na wstępie pokaż nauczycielce że ci zależy ;) U mnie w szkole też nie zawsze sprawdzana była praca domowa ale odrabiałam ją dla siebie, żeby też nauczyc sie czegoś nowego :)
co do ćwiczeń, nie znam żadnej stronki, bo dostawałam materiały na prywatnych zajęciach juz wydrukowane :) proponuje na początek porozwiązywać maturki z wcześniejszych lat, żeby się wprawić i wiedziec jak to wygląda "w praniu" ;)
moja klasa jest podzielona na grupy, niewiem jak w innych szkołach. no tak 2 - 3 zadnia na 13-osobową grupę, która miała już kilka lat niemiecki i chce zdawac mature to stanowczo mało. i na lekcji to wiecej po polsku gadamy niz auf deutsch. np. rozmowa na temat "mody na sukces"xDxDxD-> tak to jest jak wiekszosc grupy to chłopaki facetke zagaduja. i w dzien ostatniego dnia wystawiania ocen na niemieckim byłam tylko ja i moja kolezanka i nauczycielka wtedy stwierdziła pod koniec lekcji że wiecej we dwie zrobiliłysmy niz normalnie na lekcji. poniewaz nasza grupa za bardzo sobie olewa, a za rok matura.
Ja często jak robimy jakies zadanie na lekcji to je szybko zrobie a pozniej robie te, ktorego nie kazała robic...xDxD No i wtedy sie gubie z deczka..;)
nom ja właśnie jestem w pierwszej techikum (budowlanka), no a jak wiadomo to ten profil podchodzi pod zawodówkę, przynajminej tak się mówi, ale ja chcę później jeszcze iść na studia i zostać architektem ;-)
no to trzymam kciuki ;)))
Ja mature zdawalam w tym roku i jestem baaardzo ciekawa wynikow, bo z zamknietych mam prawie fulla (30,5 na 32) ale jestem ciekawa jak mi rozprawke spr o_O. A co do 100% to moze i sie da ale jak ja widzialam na czym popelnilam blad to myslalam,ze sie powiesze xD wiec na maturze najwieksza role gra stres ;D
A co do stronek to hmm mam pare:

http://www.schubert-verlag.de/aufgaben/uebungen_c1/c1_erkund_uebungen_index.htm

http://www.languagelab.at/typo/index.php?id=51
;-)
ciekawe stronki, dzięki ;-) ... i jak znacie jeszcze coś równie ciekawego to piszcie ;-)
aha i coś jeszcze ;-), jest może w necie jakis zaskres materiału(chodzi mi o gramatykę i słownictwo) na maturę rozszezrona?
Troche gramatyki i różne niemieckie artykuły:
http://www.deutsch.edu.pl/index.html
suuper stronki, z tej pierwszej to już chyba z połowę zadań zrobiłam ;-)
http://www.deutschseite.de/inhalt.html

Mysle,ze ta stronka tez moze ci sie sprzydac w przygotowaniach do matury ;D :)
dzięx
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego