Matura rozszerzona 2010

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Otóż mam pewniem problem ze znalezieniem pewnych informacji. W internecie nic nie moge znaleźć, a nauczyciele też nie są zbyt pomocni..

Otóż, chcę zdać na maturze jako obowiązkowy j. ang. podstawowy, a j. niemiecki rozszerzony. Ale teraz weszły te przepisy, że jeśli ktoś chce zdawać egzamin rozszerzony, to najpierw musi zdać ten sam w podstawie.

Jak to jest, więc mam zdać obowiązkowy j. angielski a dodatkowy niemiecki najpierw w podstawie późnije w rozszerzeniu.... ?
Pytam, gdyż mam wątpliwości. Proszę o odp.
Z tego co wiem nie musisz.. Możesz zdać egzamin podstawowy z angielskiego ( wtedy wybierasz angielski jako Twoj jezyk obowiazkowy, a tylko przedmioty obowiazkowe trzeba zdawać na poziomie podstawowym i ewentualnie rozszerzonym ) a niemiecki jako przedmiot dodatkowy - rozszerzony i wtedy nie muszisz podstawy pisac. Najlepiej udać się do kogoś w szkole i zapytać, nawet nauczyciela, który Cię nie uczy a jest "milszy".
Ale jestem prawie pewien tego co wyzej pisałem :)
jest dokładnie tak, jak mensch12 napisał
Jak się zdaje przedmiot na poziomie rozszerzonym trzeba najpierw podstawowy, pozniej tego samego dnia część rozszerzoną, Moim zdaniem to jest dobre. Jak zaliczysz podstawowy to o nic sie nie martwisz. Bo jak rozszerzonego nie zdasz to podstawe masz braną pod uwage. Część rozszerzona nie ma wpływu na zdanie egzaminu. Ja zdaję niem rozsz i bede pisać jednego dnia podstawe i rozszerzony. i ustny podobnie, najpierw podstawowy, kilka dni pozniej część ustną rozszerzoną.
Chyba lepiej napisać przed rozszerzonym podstawowy, by się "zabezpieczyć" , i miec zaliczoną mature juz na poz.podst. a pzoniej rozszerzony, który nie wiesz czy zdasz czy nie.
tak, to jest dobre, jeśli chodzi o część obowiązkową. ale jeśli ten rozszerzony mam zdawać jako dodatkowy, to czy go zdam czy nie zdam(czego nie biore pod uwage) i tak nie zmieni nic. :)
no tak, nauczycielke pytałam. ale nie wiedziała do końca na czym to polega.. coż.

dzięki na informacje. fajnie :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia