Podręcznik do fonetyki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Poszukuję dobrego podręcznika do fonetyki. Zastanawiałem się nad "Podręcznikiem wymowy niemieckiej" z PWN, "Phonothek intensiv" z Langenscheidt oraz "ABC der deutschen Phonetik" Bęzy. Czy ktoś z Was miał styczność z którąś z tych pozycji? Czy znacie jakieś inne, godne polecenia podręczniki do fonetyki? :)
dw
Może mi ktoś odpowiedzieć? :/
uz-translations
Dziękuję bardzo, naprawdę sporo się dowiedziałem. ;/ Oby było więcej takich pomocnych ludzi.
Cytat: Peter01
Dziękuję bardzo, naprawdę sporo się dowiedziałem. ;/ Oby było więcej takich pomocnych ludzi.
na debilizm = digitalna demencja, nie ma mocnych.
Cytat: Peter01
Dziękuję bardzo, naprawdę sporo się dowiedziałem. ;/ Oby było więcej takich pomocnych ludzi.

byłbyś obrotniejszy, to sam byś znalazł
Cytat: niuniel
Cytat: Peter01
Dziękuję bardzo, naprawdę sporo się dowiedziałem. ;/ Oby było więcej takich pomocnych ludzi.
na debilizm = digitalna demencja, nie ma mocnych.

Co za uprzejmość. D:
Cytat: Wunderhorn
Cytat: Peter01
Dziękuję bardzo, naprawdę sporo się dowiedziałem. ;/ Oby było więcej takich pomocnych ludzi.

byłbyś obrotniejszy, to sam byś znalazł

Zadałem na początku dwa pytania. Jedno dotyczy tego, czy ktokolwiek tutaj miał styczność z którąkolwiek z podanych przeze mnie książek. Drugie zaś dotyczy tego, czy ktoś zna jakieś inne podręczniki, które uważa za godne polecenia.
Jedyne odpowiedzi, jakie otrzymałem, to dwie strony internetowe i wielka uprzejmość. Nie prosiłem o podanie stron internetowych, bo sam je mogę znaleźć i znalazłem, tylko o OPINIE. Naprawdę tak trudno wyrazić się w sprawie książki?
po kiego ci te opinie?
Pogaworzyć chciałeś?
Idź na MP, tam gaworzą bez przerwy.
Tu się musisz uczyć, gamoniu.
Cytat: niuniel
po kiego ci te opinie?
Pogaworzyć chciałeś?
Idź na MP, tam gaworzą bez przerwy.
Tu się musisz uczyć, gamoniu.

Bardzo pan uprzejmy. Wie pan, co to netykieta? Sądząc po sposobie, w jaki się pan odnosi do mnie, chyba pan nie wie, co to jest.
1. Chciałem poznać opinie, by mieć na podstawie czego wybrać stosunkowo dobry podręcznik.
2. Nie, nie chciałem pogaworzyć, ale najwyraźniej zostałem do tego zmuszony.
3. Nic ta dyskusja nie wniosła, ale wyniosłem z niej tylko to, że to forum jest mi niepotrzebne. Więcej tu nie będę zaglądać. Widać, jacy tu bytują ludzie.
4. Nie potrzebuję już pana pomocy. Znalazłem sobie dobrą książkę sam.
Widzisz, jaki jesteś dzielny?
I, teraz umiesz mówić.
znam kilka książek do fonetyki j. niemieckiego
żadnej bym nie polecił
i co miałem napisać?
no, opinię, żeby mógł wybrać, to proste
Cytat: niuniel
no, opinię, żeby mógł wybrać, to proste

czyli, nie ma jednej dobrej?
Dla wisenszaftlerów jest każda dobra
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego