najlepsza ksiazka do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
ucze sie niemieskiego od 8 lat, ale zdecydowalam sie na anglistyke ktora juz koncze:) ale chcialabym podszlifowac swoj niemiecki i przypomniec sobie wszystko polećcie ktora ksiazke do gramatyki z cwiczeniami wybrac??? jest ich duzo na rynku dlatego nie moge sie zdecydowac!
Uważam, że "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego" Stanisława Bęzy jest najlepszą książką z gramatyką niemiecką i są ćwiczenia, duuuuużo ćwiczeń.
Nie ma lepszej gramatyki niż Bęza. Ewentualnie gramatyka Drehera i Schmidta.
Nio......... Jednak powinnaś wybrac książkę, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Ja korzystam z Bęzy i jestem bardzo zadowolona z siebie. Chocaiż korzystam też ze stron internetowych z gramatyka niemiecką.
a ja bym bardzo polecila 3 czesci
Jubi, Grammatik kein Problem
Elzbieta Reymont, Eugeniusz Tomiczek
Bardzo przystepnie napisane i przedstawione, no i cwiczenia sa "zyciowe".
dzieki:))))) biegne do ksiegarni:)
Też polecam Bęzę i "Grammatik kein Problem"
W KJO używam:
1 gramatykę Joachima Buscha... Ćwiczenia niezłe ale nieuporządkowane to wszystko... Średnio mi się z tą książką pracuje.
2 książkę Dryera i Schmidta (tzw "Die neue Gelbe")
3 "em" - gramatyka na poziomie Mittelstufe

Przyznam się jednak że gdy mam cokolwiek powtórzyć najpierw sięgam do Bęzy
Pozdrawiam
witaj:)
jezeli uczysz sie dlugo niemieckiego to polecam goraco gramatyke "em"
swietne cwiczenia, fajnie objasnione i masz pewnosc ze jestes na topie z biezaca gramatyka:)
pozdrowki
Gorąco polecam dwie książki autorstwa Beaty Mikołajczyk i Petry Theobald : "PRAKTYCZNE KOMPENDIUM GRAMATYKINIEMIECKIEJ.Czasownik"
oraz "PRAKTYCZNE KOMPENDIUM GRAMATYKI NIEMIECKIEJ.Rekcja".
Nie wiem ,dlaczego wszystko co zostało przeze mnie napisane zmieniło się po wysłaniu-tzn.wszystkie wyrazy , napisane wielką literą zmieniły się w małe . ????
zawsze się tak robi, ale nie wiem czemu.
mozesz podac adresy Twoich ulubionych stron?dzięki!pozdrawiam
a ja Ci polecam to co wszyscy czyli REPETYTORIUM Z GRAMATYKI JEZYKA NIEMIECKIEGO (ZAKRES ROZSZERZONY( STANISŁAWA BĘZY ORAZ ALLES KLAR -GRAMATYKA ;] POZDRAWIAM SERDECZNIE:*
juz zakupilam:) Bęza:)))))
dzieki za pomoc!!!!!!!!
hej! czy ktos moze podac strony do nauki jezyka niemieckiego bardzo wazne.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa