Książki ze słownictwa

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,germanisci!! :) Mam do Was pytanie zwiazane z podrecznikami do nauki niemieckiego.Jest mase swietnych gramatyk i doskonale wiem,ktore sa autorytetami,ale co z ksiazkami do nauki slownictwa??Czy ktos tu moze zaproponowac jakies warte polecenia tytuly?Testy,cwiczenia itd..prosze o rade.Pozdrawiam wszystkich!!
ja ci proponuję repetytoria leksykalno-gramatyczne cz 3 i dla dorosłych. (te same których się używa w szkołach tyle że dalsze części) Pozdrawiam.
te z wydawnictwa wagros, tak ?:)


a ja proponuje internet niemieckojezyczny. niemiecka tv. czyli slownictwo naturalne, prawdziwe :)
podzielam zdanie roberciq-a;

wyszukaj sobie np. w Spiegel jakis interesujacy cie artykul,
poszukaj nieznanych slowek w slowniku, ucz sie tych, ktore uwazaz, ze ci sie w przyszlosci przydadza w twoim slownictwie,
wypisuj sobie cale ladne wyrazenia, ktore ci sie podobaja i ucz sie ich na pamiec, powtarzaj, uzywaj
tak sobie na pewno podszlifujesz niemiecki
ja wlasnie tak robilam, choc kilka lat temu nie mialam dostepu do Internetu, ale "przerabialam" sobie sama jakies niemieckie teksty, artykuly, ktore dorwalam i chlonelam, chlonelam slownictwo powoli i bezbolesnie.
Rzadko uczylam sie tylko pojedynczych slowek, zawsze staralam sie je sobie ukladac w zdania, wypisywalam wyrazenia z danym slowkiem, tak jakos latwiej mi do glowy wchodzilo:)
Mysle, ze to jest bardzo dobry sposob na wzbogacanie slownictwa.
Ja mialam 3 godz. niem. w tygodniu, a mimo to, dzieki samodzielnej pracy dostalam sie na germanistyke.
A na osluchanie sie z jezykiem, oczywiscie niemiecka TV.
Pozdrowionka i powodzenia
Marlena
Może Wörter zur Wahl? Mniej więcej rok temu wyszła poprawiona edycja. Tytuł trochę inny, ale cena o połowę niższa "Słownictwo niemieckie dla zaawansowanych". Okładka zielona. Pozdrawiam.

« 

Życie, praca, nauka