Beitrag

Temat przeniesiony do archwium.
Mógłby mi ktoś z tym pomóc?, szczególnie 2.

„Es kommen Menschen, die die Ruhe suchen, um sich selber wieder neu zu spüren“
"Przychodzą ludzie, którzy szukają spokoju, żeby znowu na nowo odczuć siebie samego."

„Ich arbeite sehr viel. Dadurch, dass ich selbstständig bin, arbeite ich auch oft am Wochenende“, sagt Sven Angersbach, ein Besucher des Klosters.„Die Freizeit kommt da zu kurz. Um von dem Ganzen mal so richtig Abstand zu gewinnen und mal wieder ganz klar bei sich zu sein, gehe ich manchmal ins Kloster.“

"Pracuje b. dużo. Przez to, że jestem niezależny, pracuje także często w weekendy", mówi Sven Angersbach, odwiedzający klasztor."Zbyt mało wolnego czasu.Aby odpowiednio znowu nabrać dystansu do całej sprawy i aby znowu całkiem wyraźnie być sobą, chodzę niekiedy do klasztoru."

http://www.dw.de/urlaub-im-kloster/a-17181690
edytowany przez klemens001: 08 lis 2013
Ale czego nie wiesz? Przecież to takie łatwe (tylko trzeba słownika użyć poprawnie)!
klemensio, gdybyś zrobił staż na mypolacy.de, to wiedziałbyś, że dzisiejszy Polak tłumaczy słowo "selbstständig", jako = heh, ja pracuje na gewerbie.
Ale, ty się tylko tępo wgapiasz w słownik i życia nie widzisz.
Coś jesteś niecałkiem wyraźnie sobą - Jezu a co to?
edytowany przez niuniel: 09 lis 2013
@MysteryMan, ale nie zawsze są w słowniku pewne zwroty-patrz. bei sich zu sein, choć teraz to zauważyłem i może coś bym zmienił jednak...
"[...] i aby znowu całkiem wyraźnie być przytomnym"
ale jak to brzmi?
@niuniel-dzięki za cynk...Ich bin krank.
edytowany przez klemens001: 11 lis 2013
Cytat: klemens001
@MysteryMan, ale nie zawsze są w słowniku pewne zwroty-patrz. bei sich zu sein, choć teraz to zauważyłem i może coś bym zmienił jednak...
"[...] i aby znowu całkiem wyraźnie być przytomnym"
ale jak to brzmi?
@niuniel-dzięki za cynk...Ich bin krank.
nooooo, grzesiek, powinienieś częściej używać przynajmniej PONSia a potem tej świetlówki, co masz na szyi. Bujać to my, ale nie nas. Szklisz bluesa?
na klar !............?....es kann sein.
edytowany przez klemens001: 11 lis 2013
Temat przeniesiony do archwium.