Upowaznienie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. mam prosbe, aby ktos pomogl mi ulozyc prawdilowo sformulowane upowaznie o odbior danego przedmiotu. Nie za bardzo mi to wychodzi, a pilnie potrzebuje to na jutro. Krotkie zdanie, mniej wiecej cos takiego:

"Upowazniam mojego brata XX YY do odbioru (przedmiot)."

Bede wdzieczny za pomoc. Dzieki z gory.
Moja propozycja:
Hiermit ermächtige ich meinen Bruder XX VV etw. (przedmiot w 4 przypadku - Akkusativ) abzuholen.

Jeśli nie wiesz co to Akkusativ, to napisz na [gg] do mnie, a pomogę(nie piszę tego z przypadkiem żeby obrazić, tylko rozumiem, że nie każdy musi umieć niemiecki).
proszę i pozdrawiam!;]
Ah, nie, znowu zapomnialem wszystko podac. Abzuholen to odbierac od kogos, a ja odbiore, jak ktos mi to przyniesie. Wiekszosc tego zdania jednak pokrywa sie z tym, o ktorym myslalem. Tylko ja, jak to ja, w pospiechu, skleroza dala o sobie znac. To inaczej, czy zdanie (to, ktore podalem wczsniej) moze wygladac tak:

"Hiermit ermächtige ich meinem Bruder XX YY das Paket anzunehmen"

No, czy to jest poprawnie sformulowane? ;)
Hiermit ermächtige ich meinen Bruder XX YY das Paket abzunehmen.
... zu übernehmen/entgegenzunehmen.
Witam Serdecznie, chcialbym odswierzyc temat i prosic was o pomoc najszybciej jak sie da, a wiec potrzebuje: upowaznienia lub ppelnomocnictwa po niemiecku, sprawa dotyczy oplacenia cla i Vatu za mnie na granicy szwajcarsko niemieckiej w Basel.
Ma to wygladac mniejwiecej tak:
Ja ten i ten, legitymujacy sie dowodem osobistym o numerze xx, zamieszkaly tu i tu, upowazniam swojego ojca, waldemara x , zamieszkalego tu i tu legitymujacego sie dowodem os o numerze xx, do zaplacenia w moim imieniu podatku VAT Mwst. i Cla, poniewaz w chwili obecnej przebywam dajmy na to w szpitalu czy cos.

Dziekuje Panstwu z gory za pomoc
Witam Serdecznie, chcialbym odswierzyc temat i prosic was o pomoc najszybciej jak sie da, a wiec potrzebuje: upowaznienia lub ppelnomocnictwa po niemiecku, sprawa dotyczy oplacenia cla i Vatu za mnie na granicy szwajcarsko niemieckiej w Basel.
Ma to wygladac mniejwiecej tak:
Ja ten i ten, legitymujacy sie dowodem osobistym o numerze xx, zamieszkaly tu i tu, upowazniam swojego ojca, waldemara x , zamieszkalego tu i tu legitymujacego sie dowodem os o numerze xx, do zaplacenia w moim imieniu podatku VAT Mwst. i Cla, poniewaz w chwili obecnej przebywam dajmy na to w szpitalu czy cos.

Dziekuje Panstwu z gory za pomoc
przecież to wcale nie twój temat! Załóż twój własny. Nie rób bałaganu!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nur deutsch