list do przyjaciela o wagarach

Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna
in letzter Zeit to jest prawidlowo
nikt tu nie jest nauczycielem
Moko stammt sicher aus deinem Grävenbroich-Dorf, diego-baba! Er verwurschtelt sich schon in eigenen Fehlern. Mal sehen, wieviele Einträge wir noch brauchen umd das leidige Thema zu beenden... Ich glaube: noch zwanzich..
dobra tam, i tak dzieki
Przeciez od razu i na samym poczatku bylo widac, ze autorowi posta jest wszystko jedno, co on dostanie. Najwazniejsze, zeby bylo po niemiecku. A wy oboje wysilaliscie sie, az wam zyly na oczach wylazly. I po kiego? Für nix und wieder nix. Viel Spaß dabei gehabt? Ích bezweifle es...
Magdzior, było nie zwiewać z lekcji ;]
W pierwszym zdaniu zgubiło się wam gdzieś "zu"
Och, biale jabluszko, tobie to nic nie ujdzie... Przeciez madziorowi to wszystko jedno. Czy z zu, czy bez zu. Moko jest tez przegrzany, bo on na gwalt chce kazdemu pomagac (czytaj= za kazdego odrabiac lekcje). A madziora sie nawet nie pozegnala w stylu: Moko! uratowales mi zycie! Na ciebie mozna zawsze liczyc. jestem twoja na wieki! Przeciez tu tylko o to chodzi. O te bezdenna i dozgonna wdziecznosc za odwalenie Hausaufgaben. Z nauka jezka nie mato DLA MNIE nic wspolnego. Moze jestem tutaj brutalny, aber: life ist brutal and full of zaszadzkas and kopas w dupas...
Bongo, dopasuj język: das Leben ist kein Ponyschlecken ;]
Egal welche Sprache - du gefällst mir.
A propos Pony-Schlecken. Da gibt es einen deutschen Witz:
Ein Mädchen und ein Junge wollten heiraten. Der Junge hat PAUL geheissen. Aber...Das Mädchen hat einen Sprachfehler gehabt. Sie hat immer Statt "P" das "H" gesagt. Jedesmal hat sie zu ihrem Paul - "Haul" gesagt. Dem Paul war das ungeheuer. Er hat seinem Mädchen eine Bedingung gestellt: wir heiraten, aber, erst wenn du meinen Namen richtig aussprechen kannst.
Das Mädchen hat verschiedene Sprach- und Logopediekurse belegt und nach 3 Monaten war es in der Lage zum Paul - Paul zu sagen.
Nur, als es aufgeregt war, hat es wieder Probleme mit der Aussprache gegeben...
Die beiden haben endlich geheiratet.
Hochzeitsnacht.
Das Mädchen wartet im Bett total aufgeregt auf den PAUL, der gerade unter der Dusche steht. Der Paul kommt danach in das Zimmer und will ins Bett zu seiner Frau...
Die Frau schaut den nackten Paul an und sagt in voller Aufregung:
Haul! Du hast einen Himmel, wie ein Hony!
Himmel *hoch*
Ich habe ja kein unanständiges Wort gesagt, oder?
Hast du nicht. Ich doch auch nicht. Habe nur etwas von der Nervosität der Dame abbekommen, was dir wohl schon aufgefallen ist, oder?! :D
Ist mir schon klar. Jeder möchte so einen Himmel haben...
Das Trauige dabei ist: die fünffinger Lemuren lesen so was nicht. Weil ihnen die einfache Hausarbeit (such mit Fehlern) die Sicht verblendet.
Jabluszko! Bleibe hier noch ein Weilchen (Forum ist gemeint)... Mit dir macht es Spaß Deutsch zu lernen und zu pflegen...
Jeder und jede - stimmt genau!
Ich schau mir immer wieder gerne an was sich hier rumtreibt, geh also vorerst nicht weg. :]
musialam!!!jeszcze nam nauczyciala zminili na jakas gnide dwa mies przed zakonczeniem roku!
peace... Alles ist OK - wenn Du die richtige Wahl triffst
Du bist deines Schicksaals Schmied!
Nimm es in deine Hand! Scheiß drauf!
Vorausgesetzt - DU wilsst die Sprache lernen und erlernen!
Der Lehrer ist einfach behindert, wie alle polnische Deutschlehrer!
kolego troche sie mylisz, bo nie jest mi wszystko jedno, sama bym tego nie napisala bo o niemieckim nie mam zielonego pojecia, przez ten rok to mialam takiego nauczyciela, ktory w zaden sposob nie potrafil niczego nauczyc...dla mnie to i lepiej bo niemca nie znosze i nie mam zamiaru sie go uczyc, a ten list napisac musialam
2 miesiące zniszczyły całą twoją naukę? Kiepska wymówka.

Miałam kiedyś nauczyciela niemieckiego, który głosił takąż mądrość:
"Możesz mieć najlepszego nauczyciela. To i tak nic nie daje. 0
Możesz mieć dostęp do najlepszych pomocy naukowych. Takowoż zero. 00
Jednak jak sam zaczniesz coś robić to z powyższych zer zrobisz 100. 100%"
Głupia to była pogadanka, ale coś w tym jest - przyznaję jako leń językowy :P
ee nie wsciekaj sie tak bo Tobie za chwile ta zylka peknie i sobie juz nie popiszesz;*
no oki, dobrze o tym wiem, ale przyznaje sie bez bicia, ze (jak juz wczesniej napisalam) niemieckiego nie znosze i sie go po prostu nie ucze. a co do nauczyciela to przez wczesniejsze mies mialam takiego, ktory nawet obecnosci do dziennika nie wstawial! przychodzilo sie na lekcje zeby posiedziec i nic wiecej. a teraz!!! zwialismy cala grupa to ta juz jakies odmiany czasownikow do nauczenia, jakis list, jakis pamietnik z calego tygodnia! przeje***!
nie prawda, nauczyciel,dobry nauczyciel jest wszystkim
Muszę się zgodzić, nieprawda? (Pisane łącznie!)
W.Apple, pass bitte auch auf die Interpunktion auf!!!

>Ich schau mir immer wieder gerne an, was sich hier rumtreibt, geh also ...
Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie