Forumowicze

Temat przeniesiony do archwium.
Od pewnego czasu regularnie czytam wypowiedzi na forum i mój wniosek jest jeden: Większość tak zwanych " speców od niemieckiego" , a przynajmniej takich udający, zniechęca ludzi szukających tutaj pomocy do języka niemieckiego oraz do nauki tego języka. Dlaczego tak sądzę? Oto parę cytatów:
" Znaczy, mamy to za ciebie zrobić, czy jak? Wstawiasz, jako "trójkowy" (jak sam piszesz) potwornie skomplikowane zdania polskie i chcesz żeby wyszły z tego proste niemiecke? Ludzie to mają pomysły..."
" Idź do tłumacza i poproś o tłumaczenie :)
Będziesz miała durną minę, jak zobaczysz rachunek za 5 minut pracy :]"
" Przestań. Sto razy ten pokój tłumaczyliśmy. Weź naszą wyszukiwarkę i poszukaj czegoś podobnego."
" Jako licencjatka germanistyki powinnaś też coś wiedzieć o Baupolizeiamt oraz o niemieckiej składni. Zapomniałaś? A jakieś słowniczki pod ręką (może w internecie też?)?
Słówek przetłumaczyłaś "mniejszość".

Zamiast pomiatać ludźmi, którzy się zwracają o pomoc lepiej wogóle się nie wypowiadajcie. Bo skoro z łaską maci podać link do słownika lub nawet i to nie, to jaki w tym jest sens? Są tu również forumowicze, którzy bez słowa potrafią pomóc w tłumaczeniu i to bez głupich komentarzy lub linków do słownika. Bo linka może wstawić każdy głupi, a żeby przetłumaczyć tekst oraz jednocześnie zachęcić ludzi aby sami podjęli się nauki i samodzielnego odrabiania zadań trzeba samemu coś umieć i trzeba mieć dobre chęci.




;)
słonecznik20 - nie marudź. Udzielaj się sensownie i odrabiaj lekcje za innych. Kto ci tego broni? Zachęcam cię do tego. Dlaczego ciągle brzęczysz, jakieś morały? Co masz z tego?
1. ...aby sami podjęli się nauki i samodzielnego odrabiania zadań trzeba samemu coś umieć i trzeba mieć dobre chęci. A potem po latach przychodzi rozpacz, Jezu, ja nic nie umiem, bo mi było za ciężko wklepać podanego linka.
2. Jeżeli robi się licencjat z germanistyki, to zobowiązuje, niestety, to szlachectwo. Noblesse obligue. Gdy mnie licencjat pyta o różnicę między "sie" a "Sie", to mi kartofle gniją w piwnicy.
3. Czy to ciężko zrobić tak, jak się robi na prawie każdym forum na świecie: zanim coś wpiszesz, poszukaj w forum. Może ktoś to już dawno zrobił? Wyszukiwarka forumowa nie jest taka trudna do opanowania.
4. Nieuki do książek a leniwce do roboty, (dzieci powinny tak, czy inaczej zabrać się za naukę) a nie pyskować bez sensu na cały świat (patrz Gugle) na forum, że "zochama" na mnie krzywo spojrzała! Mamo!!!! Buuuuu! Ale za to Zimmer jest u nich zawsze DER.
5. Wstaw, jako każdy głupi tego "linka". Ale wstaw go. Te leniwce nie wiedzą, co to link, bo chcą tylko czatować.
I nie rób mi tu wiosennych porządków, Herkulesie.
6. Ale ten, to był najlepszy numer, przyznaj sam:
Wstawiasz, jako "trójkowy" (jak sam piszesz) potwornie skomplikowane zdania polskie i chcesz żeby wyszły z tego proste niemiecke? Ludzie to mają pomysły...
Cytat: slonecznik20
" Idź do tłumacza i poproś o tłumaczenie :)
Będziesz miała durną minę, jak zobaczysz rachunek za 5 minut pracy :]"

A czego slonecznik tu nie rozumiesz. Cytujesz moje słowa, nie czytałaś całości?

Cytat: slonecznik20
aby sami podjęli się nauki i samodzielnego odrabiania zadań trzeba samemu coś umieć i trzeba mieć dobre chęci
Może masz dobre chęci, ani wielkich umiejętności to raczej nie masz, bo nic nie pokazałaś.

To, że większość pytających, chce by ktoś za nich "odwalił" pracę domową to nie nowość. Poprawianie po raz setny googla nie jest zabawne, ani nie jest żadnym wyzwaniem. Opis pokoju, droga do szkoły, opis obrazka????

Cytat: slonecznik20
Bo linka może wstawić każdy głupi
– to dlaczego większość pytających o takiej możliwości nawet nie pomyślało?

NIE pomagam leniom, którzy zamiast samemu zacząć pracować ściągają z internetu (kiedyś mi się to zdarzało, ale na szczęście w porę się obudziłem).

Slonecznik - nikt ci nie broni pomagać, ale jakoś się w ogóle nie udzielasz (aber den Maul zerreisen und das auf Polnisch, das kannast du gut).

I zaraz pewnie będzie koment od Akona, którego pomoc ogranicza się (no właśnie do czego?), czy od diego (z jej wiecznym Mist i błędami w co drugim zdaniu).
Sytuację ratuje Japanese (beleidigte Leberwurst) i chwała mu za to. Cała reszta się zmyła, bo poziom forum, a przede wszystkim poziom pytających (większość to dzieci neo) zszedł na psy.

Das Ganze geht mit langsam auf den Sack.

Und wer jetzt hier nicht auf Deutsch weiter schreibt ist ein Schwachkopf, und sollte die Klappe halten.
"A potem po latach przychodzi rozpacz, Jezu, ja nic nie umiem, bo mi było za ciężko wklepać podanego linka." - Chodzi o to też aby zachęcić do nauki, do samodzielnego korzystania ze słownika i podręczników.
Tamod udzielam się, ale nie na tym pseudo forum. Ponieważ już sama wasza postawa zniechęca do tego aby rozmawiać . I wcale się nie dziwię, że ludzie się zmyli z tego forum. Ja również nie mam zamiaru z niego więcej korzystać. Chciałam wyrazić tylko swoje zdanie i pokazać w czym tkwi problem i beznadziejność tego "forum".
Na szczęście nie jest to jedyne forum języka niemieckiego.
i masz racje ja chetnie odrabiam lekcje za dzieci ale jak taka zosia czy niewiadomo kto mnie ciagle wyzywa a administrator nic nie robi w tym kierunku to do widzenia to nie zosia prowadzi monologie i juz
tamod ty nie masz takiej wiedzy zeby innych oceniac jak do tej pory narobiles tyle bledow ze sie slabo robi a zeby kogos nauczyc trzeba samemu umiec jak ktos tu juz madrze napisal i wiecej sie nie pokazal a szkoda niszczycie wspaniala prace lukara bo graficznie i funktionalnie jet to forum wspaniale ale 2-3 osoby po prostu zniechecaja do tego forum bezwzglednie same nic nie wnosza z niemca ciemni jak tabaka w rogu ale wyzywac i przeklinac potrafia hm
Cytat: Tamod
Und wer jetzt hier nicht auf Deutsch weiter schreibt ist ein Schwachkopf, und sollte die Klappe halten.

Irgendwelche Fragen diego und Akon?
Damit habt ihr gezeicht, wer ihr eigentlich seid.
Temat przeniesiony do archwium.