"Schankbetrug"

Temat przeniesiony do archwium.
http://de.wikipedia.org/wiki/Schankbetrug
Czy ktos wie jak to bedzie po polsku?
W języku prawniczym niemieckim w nie występuje owe słowo i nie ma odpowiednika polskiego.
Ale "oszustwo barmana" mozna by i bez prawniczego owego niniejszego slownika podpasowac.
edytowany przez zochama: 09 cze 2011
Można nawet i "za mało piwa w piwie!", ale co z tego?
de-student, skonczyles juz te twoje owe studia, czy jeszcze pokemonujesz? A, ja juz myslalem, ze ty jestes na powaznie powazny. Jednak, jajcun, jak wszystkie inne, co majä 5 zapalek i spodnie maja wysoka cene, albo pogoda im sie sciemnia auf 15 Grad. Napisales juz pocztowke z Austrii do niemieckiego przyjaciela? A moze chcesz opisac twoj pokoj? Mamy duzo przykladow.
edytowany przez zochama: 09 cze 2011
zochama
Nie odpowiedziałeś na moje bardzo trudne pytanie.
Brzmialo twoje pytanie: co z tego?
Odpowiadam: oszustwo barmana jest okay i jest bardzo dobrym odpowiednikiem dla Schankbetrug. Slownik prawniczy nie ma tu nic do czynienia. W slowniku kucharskim tez nic nie stoi.
edytowany przez zochama: 09 cze 2011
zochama
Myślę, że autor wątku miał jednak na myśli 'odpowiednik polski'. Czyli takie słowo po którym chociaż część społeczeństwa będzie wiedziała o co tak naprawdę 'chodzi'. Takiego słowa nie ma.
Znaczenie słowa "Schankbetrug" otarło się o społeczeństwo niemieckie, więc jako tako występuje i jest 'jako tako' znane (znaczeniowo).

"oszustwo barmana" kompletnie nic nie mówi. Wolę swoje "jajcuńskie" za mało piwa w piwie! :-)

ps. a tak poważniej, to myślę, że autor wątku by sam sobie poradził z dobraniem odpowiedniego określenia. Pytanie jego: "jak to jest po polsku?". Odpowiedź: nie ma takiego słowa.
Niech mnie tata nie rozsmiesza... Pewnie, ze doslownego nie ma, ale sprobowac mozna.
:)
oszustwo polegające na nalewaniu mniejszych drinków

Wolę swoje "jajcuńskie" za mało piwa w piwie! :-) - bo błędne. A jeżeli nie chodzi o piwo to wtedy jak to nazwać. Zresztą nie chodzi tu o rozcieńczanie, ale o niedolewanie do pełna.

oszustwo barmana jest okay - niestety nie. Barmani oszukują na wszystkim co się da, a tu chodzi o jedną z form oszustwa (http://www.gastrona.pl/art/article_8928.php)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie