Konjunktiv II+Passiv+Ei=eine Katastrophe

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 62
poprzednia |
Szanowni Państwo,

Wiadomo, że nie ma nic gorszego do tłumaczenia jak jakieś opowiastki-anegdotki, baśnie, bajki i powieści-erotyczne też.
Wiem, że tekst, który poniżej zamieściłem, niekoniecznie odpowiada moim możliwościom i nie jest odpowiedni do utrwalania zdobytych już umiejętności językowych przy jednoczesnym ich wzbogacaniu, ale...uparłem się, że to begreifen muss.A mus to mus.


Z poważaniem
Klemens von Peters[/i]

Jeder kennt die Redensart vom „Ei des
Kolumbus“ – doch was ist das eigentlich? Die Anekdote seiner Herkunft geht
so: Nach seiner triumphalen Rückkehr vom neu entdeckten Kontinent wird
Kolumbus bei einem Essen mit dem spanischen Kardinal Mendoza vorgeworfen,
er hätte nichts Besonderes vollbracht – vielmehr hätte jeder andere auch ein paar Wochen geradeaus mit einem Schiff segeln und Amerika entdecken können.

Każdy zna utarty zwrot o jajku Kolumna (ja nie znałem do przeczytania tego artykuliku)-
-jednakże co to właściwie jest? Anegdota jego pochodzenia "idzie" tak: Po swoim triumfalnym powrocie z nowo odkrytego kontynentu, zarzuca się Kolumbowi przy posiłku z hiszpańskim kardynałem Mendozą , on miałby nie dokonać niczego szczególnego-raczej każdy inny mógłby odkryć Ameryke żeglując statkiem przed siebie kilka tygodni.

PS: Możliwości edycji tekstu szwankują, jak wynika z postu.
edytowany przez klemens001: 27 cze 2014
"Kolumbus-Kids" sollen den Willen und das Durchsetzungsvermögen zeigen, eine bestimmte Aufgabe auch bis zum Ende durchzuhalten, diese nach Möglichkeit selbst durchzuführen (Handlungskomponente), sich von einer Aufgabe angezogen zu fühlen und Spaß an ihr zu haben (Gefühlskomponente). Sie sollen lernen, dass man sich Ziele setzen und Pläne machen kann (kognitive Komponente) und dass man Risiken und Unsicherheitsfaktoren in Kauf nehmen muss (Zukunftsperspektive).
mógłbym nawet sprawdzić, ale po co?
co tu sprawdzać? Pan von Peters musi po prostu uczyć się polskiego.
właściwie to nawet chciałbym zobaczyć umiejętności bo-stonki
bo oprócz chamstwa nic nie pokazała
ten jak coś napisze to ja pier****
Dzięki diego.
[...]sich von einer Aufgabe angezogen zu fühlen [...]
no co to kuhwa jest? ;D
edytowany przez klemens001: 28 cze 2014
zadanie przyciąga
Cytat: klemens001
ten jak coś napisze to ja pier****
pier****, pier****, ja posłucham.
:D
Może pospolity Helmut tak nie powie, ale gramatycznie i stylistycznie jest poprawnie i ma to sens, tylko kto to zrozumie przy pierwszym usłyszeniu/przeczytaniu. Taki zagmatwaniec niunielowy.
edytowany przez klemens001: 28 cze 2014
Cytat: klemens001
:D
Może pospolity Helmut tak nie powie, ale gramatycznie i stylistycznie jest poprawnie i ma to sens, tylko kto to zrozumie przy pierwszym usłyszeniu/przeczytaniu. Taki zagmatwaniec niunielowy.
Nareszcie lingwista bez namiotu, ale z latarką. Pan Columbus von Peter. Bei ihm klemmt nix.
Es lebe Ausziehkraft!
Pokazuj cycki!
edytowany przez niuniel: 28 cze 2014
Cytat: Die1go
dobrze ze chociaz Tamod ma troche oleju w glowie

Alk im Blut und Luder im Kopf
Zosia sollte uns ihre Brüste zeigen aber vor allem ihre Gesicht.Dann könnte ich sie beurteilen.
haha!, brawo Lukar ;]
Cytat: Wunderhorn
właściwie to nawet chciałbym zobaczyć umiejętności bo-stonki
bo oprócz chamstwa nic nie pokazała

Mnie naprawdę gówno obchodzi co ty walnięty gniocie chciałbyś zobaczyć. Pokaż lepiej swoje umiejętności bo ich prezentacja jeszcze nie nastąpiła. A chamstwo? Tak, z tobą i niunielem można i trzeba tylko po chamsku. Innego języka nie rozumiecie.

A ty niuniel, stara cuchnąca pierdoło, nie zgrywaj wielkiego szpeca od niemieckiego i jak coś mądrego napiszesz po niemiecku to podawaj chociaż źródło, skąd te mądrości zerżnąłeś. Dotyczy to twojego wpisu z wczoraj, 6:47.
Cytat: klemens001
ten jak coś napisze to ja pier****
pier****, pier****, ja posłucham.
Cytat: bo-stonka
Mnie naprawdę gówno obchodzi co ty walnięty gniocie chciałbyś zobaczyć.

Zeig deine Brüste!!!
edytowany przez Wunderhorn: 29 cze 2014
Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitten raus!
Bostonka a ile lat masz?
Cytat: klemens001
Bostonka a ile lat masz?

24 lata
stara dupa bez chłopa dlatego taka złośliwa i niewyżyta
nikt nie chce starej panny z figurą jak u wieloryba i paszczą w pryszczach
Cytat: klemens001
Bostonka a ile lat masz?

to ja tutaj robię za Don Juana
ale bo-stonkę możesz sobie wziąć, nikt inny nie jest AŻ tak zdesperowany
Cytat: klemens001
Bostonka a ile lat masz?

Jestem pełna uznania dla matematycznych talentów cudownej fujary. Potrafił odjąć 1990 od 2014 i poprawnie ustalił mój wiek. Wow!!! Nawet takiemu baranowi jak cudowna fujara trzeba czasami dać życiową szansę do wykazania się.
Tajemnicza jesteś, a mieszkasz w BRD czy w Polsce?
edytowany przez klemens001: 30 cze 2014
w ZSRR
Cytat: niuniel
w ZSRR

Niuniel przestań nie ma już ZSRR, a ja muszę się poduczyć jak Mädels aufreißen
udowodnij to
Cytat: niuniel
udowodnij to

Die Sowjetunion war ein zentralistisch regierter, föderativer Einparteienstaat, dessen Territorium sich über Osteuropa und den Kaukasus bis nach Zentral- und über das gesamte Nordasien erstreckte. Sie wurde am 30. Dezember 1922 durch die Bolschewiki gegründet und durch die Alma-Ata-Deklaration am 21. Dezember 1991 als Union, bestehend aus 15 Unionsrepubliken aufgelöst.
ja nie o tym (i tak nic z tego niemca nic nie kminisz)
pewnie, że kminie!,
Związek Radziecki był zentralnie rządzonym, federacyjnym jedno partyjnym państwem, którego terytorium rozciągało się przez Europę wschodnią i kaukaz, po zentralną i przez całą północną azję. Zostało utworzone 30. grudnia 1922 r. przez bolszewików i rozwiązane 21. grudnia 1991 r. przez Deklarację Ałma-Ata jako unia (związek) składający się z 15 republik związkowych.

Więc co mam udowodnić? jak Mädels aufreißen, skoro musze się przeszkolić w tym temacie.
edytowany przez klemens001: 30 cze 2014
...und niuniel ist K.O. :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 62
poprzednia |