die märkischen Säuren-Fortsetzung

Temat przeniesiony do archwium
Wiem, że tego jest dużo, ale zależy mi szczególnie na 3 zdaniach-1,2 i ostatnie.

1945 mussten die letzten dran glauben-in Zesch bei Teupitz. (ost. zdanie 1. częsci)

Klein, aber oho! (nowy rozdział)
40 Jahre später besinnt man sich in der Mark seiner Wein-Wurzeln-am Werderaner Wachtelberg werden wieder Weinreben gesetzt. Nach der Wende entdecken auch die klimatisch günstig liegenden südlichen Brandenburger Landesteile die Leidenschaft für Rebstöcke und Keltern.
Über 20 Traubensorten reifen hier heran. Kultiviert werden vor allem die klassischen weißen Sorten wie Müller-Thurgau, Weiß-burgunder, Riesling oder Sauvignon. Die am häufigsten angebaute Sorte zwischen Uckermark und Lausitz ist die rote, pilzwiderstandsfähige Sorte REGENT. Sie gedeiht auf 5,7 Hektar und liefert jährlich eine Weinausbeute von 300 bis 600 Hektolitern

I, już problem am Anfrang. Czym jest die Mark w tym kontekście...

40 lat później w obszarze przygranicznym przypomina się jego winne korzenie-na Werderaner Wachtelberg znowu sadzone są winorośla. Po przełomie odkrywają swoje zamiłowanie do winorośli i tłoczenia wina także korzystne klimatycznie, położone na południu Brandenburgi części kraju.
I tak oto dzisiaj w obszarze przygranicznym panuje mrówcza uprawa winorośli.
Dojrzewa tutaj ponad 20 odmian winogrona. Uprawiane są przede wszystkim klasyczne białe odmiany jak Müller-Thurgau, Weiß-burgunder, Riesling lub Sauvignon. Pomiędzy powiatami Uckermark i Lausitz, najczęściej uprawianą odmianą jest czerwony,odporny na grzyby REGENT. Dojrzewają (rosną) one na 5,7 hektarach i rocznie dostarczają od 300 do 600 hektolitrów zbiorów.

http://www.fwa-ffo.de/fwadocs/files/fwz_1_2014.pdf

Fortsetzung folgt.
edytowany przez klemens001: 08 lip 2014
a gdzie ty tu pietrek masz coś o tym "w obszarze przygranicznym" "winne korzenie-na Werderaner Wachtelberg znowu sadzone są winorośla" "przełomie", nie piszę o reszcie.. ty się dobrze czujesz? nie widzisz wogóle sensu czytania tekstu. zawsze jest tak, że tekst się piszę w jakimś celu, a na pewno nie po to aby czytelnika ogłupić. sensu nie znasz, nie wiesz o czym czytasz. tak samo jest z niemcem jak do ciebie gada, nie rozumiesz sensu, to i po cholerze mu odpowiesz.
Jak pietrek nie wie, czy jej, czy ją, to skond ma wiedzeieć, co to wurzel? On ma tylko goloną cipkę w oczach, ale się wstydzi.
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
VERGEWALTIGUNG!...
6:0
7:0
7:1 und das ist wichtig und keine Reben!
no i cool bo nie kühl ;p
Co to Wurzel, a nie napisałem?
to napiszę jeszcze raz-die Wurzel oznacza VOR ALLEM coś takiego jak....(werble)...k-o-r-z-e-ń.
a po za tym: źródło, początek, pierwiastek.
Cytat: gosia465
VERGEWALTIGUNG!...

Es war keine Vergewaltigung, sondern deine Arbeit :)
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa