Wenn uns der Schädel auch graut

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
tekst z tematu jest fragmentem piosenki. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc zrozumieć konstrukcję tego zdania? Sens jestem w stanie wyłapać znając znaczenie poszczególnych wyrazów natomiast chciałbym wiedzieć jakie gramatyczne struktury za tym stoją.
Z góry dziękuje za pomoc.
wenn = konditionale Satzverbindung
uns = Pronomen
der Schädel = Substantiv
auch = Adverb
graut = Verb
Dzięki za profesjonalizm ale teraz już wiem, że trochę bardziej łopatologicznie by się przydało :)
Może zacznijmy od tego czy ja w ogóle dobrze rozumiem to zdanie. "Gdy nas głowa również poszarza"? W takim znaczeniu, że czarne myśli, które nas trapią sprawiają, że również stajemy się ponurzy??
Cytat: Passo88
"Gdy nas głowa również poszarza"?
a, co to?
Moja propozycja tłumaczenia. Jaka jest Twoja propozycja?
To można podać kilka propozycji?
Ciekawostka.
einen dicken Schädel haben ser muy testarudo (być bardzo uparty)
mir graut vor der Prüfung (oder: es graut mir vor...) el examen me horroriza (egzamin mnie przeraża)
Mir brummt der Schädel.
Dziękuję za pomoc. Szczególnie ostatni przykład pozwolił mi zrozumieć konstrukcję zdania.
Jeszcze proszę o podpowiedź czy "uns" w przytoczonym zdaniu jest w Dativie czy Akkusativie oraz jak to poznać?
a jak rozumiesz zdanie?
Cytat: Passo88
Jeszcze proszę o podpowiedź czy "uns" w przytoczonym zdaniu jest w Dativie czy Akkusativie oraz jak to poznać?
A, pogap się sama w tabelki. Zdanie rozumiem dobrze.
Cytat: Zaubertrick
a jak rozumiesz zdanie?

Stawiam na Dativ - "nam"
Ja stawiam na Debilitiv. 50 Centów.
Cytat: heniekh
Ja stawiam na Debilitiv. 50 Centów.

w twoim przypadku to zrozumiałe ;)
To jest twój przypadek! Nie mój.
Już 15 wpisów z powodu durnego zdania, co nie ma ani początku, ani końca.
edytowany przez heniekh: 04 mar 2016
Ale por favor powiedziała, a ty się heniek wyżywasz.
Ja?
Ja?
Ona się czepia, bo i tak nie rozumie tego niedokończonego zdania. Ty też nic hodos del toro?
to pomóż jej zrozumieć. przecież to tekst piosenki, więc na co komu kropka. a zresztą, co mnie to obchodzi!
no właśnie czacha jej siwieje z dativu, nominativu, akumulativu i genetivu i ni czorta nie kmini, tylko na coś ciągle stawia, per fawore
Cóż, zdanie jak zdanie. Natomiast wiedza nie ustępuje mu w żadnej kategorii. Prawie jak w tej powieści :)
Nie wszystko trzeba wiedzieć... ale nie martwcie się, ogarniecie.
a mogę wiedzieć.. uczysz się, bo? piosenka, to raczej Ci nie jest potrzebna do szkoły.. rozumiesz resztę?

bo to żle, jeśli o głowie myślisz. a heniek Ci tylko mota.
edytowany przez Zaubertrick: 04 mar 2016
no, widzisz gosia?
Dasz kawę na ławę, to i tak ni hu-hu.
Cichoo, bo rozpraszasz.. A my tu rozmawiamy poważnie.
okay
Jawasist?
ja :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie