Proszę o przetłumaczenie na niemiecki

Temat przeniesiony do archwium.
To zdarzyło się jakiś miesiąc temu. Spałem sobie w najlepsze, nie przypuszczając co może zdarzyć się następnego dnia.
Nagle się obudziłem i odruchowo sięgnąłem po mój telefon leżący na ziemi, jednak coś poszło nie tak i nie mogłem go odblokować. Próbowałem chyba z setki razy go włączyć, nawet wyjąłem baterię, lecz to także nie przyniosło pożądanego skutku. Zerwałem się z łóżka i podążyłem do kuchni w celu sprawdzenia godziny, który wskazywał godzinę 6.00. Pomyślałem sobie mam czas, więc wróciłem do łóżka na krótką drzemkę. Niestety funkcja w telefonie określana jako „drzemka” w tym przypadku nie zadziałała, mój telefon dalej nie „ożył”. Zajęcia w szkole zaczynały się od godziny 8.00 więc byłem już spóźniony ponad godzinę. Myśląc sobie, że skoro już jestem tyle spóźniony to zjem śniadanie i spokojnie pójdę do szkoły. I otóż to, przypomniałem sobie, że mam prace zapisaną w pliku na moim smartfonie, którą miałem rano wydrukować, ponieważ zawsze wszystko robię na ostatnią chwilę. Była to ważna praca semestralna na język niemiecki. Ciśnienie mi skoczyło, nic nie mogłem zrobić, musiałem napisać zadanie jeszcze raz, gdyż termin oddania pracy był właśnie tego dnia. Podczas pisania nowej pracy nie mogłem się skupić, gdyż zawsze używałem aplikacji „Słownik niemiecki”, którą miałem w telefonie, musiałem poszukać normalny słownik i szukać potrzebnych słów. Zajęło mi to wiele czasu, ale w końcu to zrobiłem. Cały zdenerwowany ruszyłem do szkoły. Gdy dotarłem do budynku szkoły okazała się, że lekcje są dopiero od godziny 12, ponieważ Pan Dyrektor zmienił plan lekcji na tamten dzień. Oczywiście zostałem poinformowana SMSem, jednak w moim przypadku go nie odczytałem. Czekałem w bezruchu, znudzony, nie miałem zajęcia. Zawszę gdy się nudze używam mojego telefonu do gier, czatowania, czy też sprawdzania portali społecznościach. Wiele osób kontaktuje się ze mną przez portale społecznościowe, a tego dnia byłem umówiony na zajęcia karate i w razie zmian jestem informowany drogą email lub telefonicznie. Dzień w szkole minął bardzo powoli, lecz bez większych niespodzianek. Cały czas nie wiedziałem, która jest godzina, ja nigdy nie noszę zegarka chociaż mam chyba z trzy.
Wracając do domu chciałem wyciągnąć telefon i posłuchać piosenek, tu kolejne rozczarowanie. Jednak mój wzrok skupił się na szczegółach budynków, na które wcześniej nie zwracałem uwagi, podziwiałem piękno natury, drzewa wydały się piękne, a niebo takie przejrzyste i niebieskie. Chciałem nawet zrobić zdjęcie, no ale pytanie czym…. nie miałem telefonu, odchodziłem już od zmysłów, jaki ten dzień stawał się zwariowany. Zjadłem obiad w domu, sprawdziłem wiadomości email na laptopie, gdzie czekała na mnie wiadomość, że zajęcia karate odbywają się w sąsiednim mieście i muszę dotrzeć pod wskazany adres. Zawsze mam problem ze znalezieniem ulic, używam do tego nawigacji GPS, wstyd się przyznać. Pomyślałem cudownie, nic mnie już dzisiaj nie zaskoczy. Gdy wysiadłem na dworcu, zapytałem grupkę chłopaków, gdzie znajduje się ulica, gdzie miały być zajęcia. Oni wskazali mi drogę tylko, że nie w tą stronę, niezły kawał zrobili sobie ze mnie. Następną osobę, którą zapytałem o drogę był pan w starszym wieku, gdyż wolałem być już pewny, że na pewno powie mi prawdę. Po ciężkich trudach, wreszcie poczułem ulgę, dotarłem na miejsce. To nie koniec, brat wysłał mi SMS z informacją, że czeka na mnie na parkingu, niestety ja wróciłem do domu autobusem. Był trochę zły bo czekał już dłuższą chwilę. Jedyne co mogłem zrobić to przeprosić. Chciałem żeby ten dzień się skończył, a mój telefon działał. Wieczorem, pokazałem go mojemu bratu, który zaczął się tarzać ze śmiechu, nazywając mnie jak zawsze „blondynem”. Wszystko było w porządku z telefonem, tylko był rozładowany, a moja ładowarka zepsuta.
Dzień bez telefonu to zwariowana sprawa, jednak jakoś przeżyłem. Miałem więcej czasu na wszystko,
ale na dłuższą metę to nie jest dobry pomysł.
a z kond mamy wie dzieć, jak jest "To"?
kolejny jajcun co przywlecze się za 3 dni, bo zapomniał

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa