bajka po niemiecku

Temat przeniesiony do archwium.
czy mógłby mi ktos przetłumaczyc ta bajke w czasie Imperfekt :
Zły Czarodziej
Za górami za lasami za siedmioma oceanami i dziewięcioma morzami było miasto o nazwie "Strach". W tym mieście na ulicy Kałamarnicy 24 a był Straszny Zamek a w nim mieszkał zły czarownik Mentol, który miał psa Zeutka i papugę Powtarzałkę. Był on wielkim czarownikiem w posiadaniu wielkiej biblioteki Ksiąg z zaklęciami w sumie miał ich 120...
Od dawna knuł spisek jak zawładnąć nad globem ziemskim.
Dzisiaj oznajmił swojemu psu, że wie już jak wziąć w posiadanie planetę i że zrobi to dzisiaj o północy, gdy wszyscy zasną i pogasną ostatnie światła...
Jak powiedział tak też i zrobił.
Przygotował wszystkie zaklęcia, mikstury i inne czarodziejskie rzeczy aż w końcu nadeszła ta noc ta chwila, gdy czarodziej wypowiedział zaklęcie:
"Abrakadabra pstryku pstryk, gdy powiem pstryk będzie w mig świat mój".
Wrzucił oko gazeli do mikstury i wypił. Zrobił się wielki ogromny i zaczął ciskać piorunami na ziemię a gdy wszystko było już w dymie czarodziej ujrzał chatkę. Była mu ona znajoma, ale nie mógł sobie przypomnieć skąd ją zna. W końcu przypomniało mu się, była to chata Czarownicy Gargameli, która była dobra i życzliwa dla innych. Mentol bardzo jej nienawidził, więc wysłał do niej piorun, aby rozsadził chatę, ale nie ma tak łatwo ten dom miał osłonę przed każdym złym atakiem.
Nagle z domu wyłoniła się, Gargamela wypiła coś zielonego i urosła do rozmiarów Mentola. Zaczęła rzucać w niego jakimiś torebkami z proszkiem. Ten proszek to był wysuszony kwiat z pyłem usypiającym.
Nagle rozległ się straszny huk. To Mentol upadł na ziemię, jaki długi, Gargamela rzuciła w niego jeszcze jakimś kamieniem, który trafił mu prosto w brzuch. Zaraz po tym Zły czarodziej wzbił się z niesamowitą prędkością do góry i Gargamela straciła go z oczu.
W ten sposób Dobro jak zwykle zwyciężyło Zło.
sprawdzić to by i ktoś sprawdziła ale na odrabianie za Ciebie prac domowych nie licz

 »

Pomoc językowa