Rym

Temat przeniesiony do archwium.
Witam pisze wiersz o swojej przyszłości po niemiecku i potrzebuje rymu jakiegos sensownego do słowa "Zukunft" :)
Jednak potrzebny jest mi rym do słowa "sein" Gdyż poczatek mojego wiersza jest
meine zukunft wird es sein
interessant, glucklich und ...... (rym)
Jeżeli znajdują sie juz błedy na samym poczatku to wybaczcie ;)
edytowany przez onaolaola: 16 mar 2012
fein
veruchs's mal mit "Rückläufiges Wörterbuch"
Cytat: Tamod
fein
veruchs's mal mit "Rückläufiges Wörterbuch"

dziękuje bardzo za pomoc :)
edytowany przez onaolaola: 16 mar 2012
klein...

Meine Zukunft wird es werden
voller Klagen und Beschwerden
Eimer, in den alle weinen
ob die Großen, als wie Kleinen.
Wörter, die im Buche stehen
werde ich dann nicht mehr sehen,
Nicht mehr lernen und nicht finden
will mit meiner Zukunft binden.
obendrein znaczy noch dazu außerdem
Cytat: irkamozna
Meine Zukunft wird es werden
voller Klagen und Beschwerden
Eimer, in den alle weinen
ob die Großen, als wie Kleinen.
Wörter, die im Buche stehen
werde ich dann nicht mehr sehen,
Nicht mehr lernen und nicht finden
will mit meiner Zukunft binden.

schön :)
Cytat: irkamozna
klein...

Meine Zukunft wird es werden
voller Klagen und Beschwerden
Eimer, in den alle weinen
ob die Großen, als wie Kleinen.
Wörter, die im Buche stehen
werde ich dann nicht mehr sehen,
Nicht mehr lernen und nicht finden
will mit meiner Zukunft binden.

woow :) szkoda ze mi tak dobrze nie idzie niemiecki :)
szkoda...
No coz ale wciaz sie ucze..
Nie zagaduj. Wciep lepiej tę poezję. Pogaworzyć tu chcesz? (Po "No", pisze się przecinek w polskim). I polskie literki mają takie czarujące ogonki.
edytowany przez irkamozna: 17 mar 2012
nie rozumiem czemu taka nie przyjemna jestes... ok dzięki za pomoc i narazie
Moja "przyjemność" jest jeszcze za trudna dla ciebie. Zamiast zagadywać, już byśmy dawno wspólnie zrobili twój wierszyk. Ale, on ci chyba nie jest wcale potrzebny, jęczadło.
NIetstety jest mi potrzebny, dlatego próbuje jakoś skleic zdania sobie na kartce... Jeżeli byś zaproponowała pomoc chętnie bym ją przyjeła, ale jeżeli wolisz pisac do mnie "jęczadło" , "Moja "przyjemność" jest jeszcze za trudna dla ciebie" to wybacz że zajęłąm Ci twój cenny czas na moje problemy z niemieckim..
No, przecież jęczysz i zaczynasz się jeszcze do tego targować. Przecież jesteś na forum. Trzeba cię błagać? Nie chcesz, to nie. Nikt tego poza tobą nie potrzebuje. Tu są także inni. Tobie wcale nie chodzi o niemiecki. Nie czaisz? Ja ci wszystko wybaczam, ale rusz wreszcię tę twoją grubą d...kie. Oj, piszę sobie tak dla siebie na papiórku. Uśmiałam się siarczyście do łez...
Im więcej pierduł tu wpiszesz, tym gorzej dla ciebie, bo "zagadasz" temat.
Człowieku ty nawet nie wiesz jak ja wyglądam ani nic to jest internet, dlatego tak obrażasz ludzi?
Ciesze sie, że Cie rozbawilam. Ja mam troche kultury, dlatego jestem miła, a skoro piszesz, że są jeszcze inni ludzie na tym forum to idź z tego wątku i pomóż komuś innemu a nie wchodzisz ze mną w polemike....... Żegnam..... megusta3333 dziękuje za chęc pomocy i zgadzam sie z Tobą we wszystkim co napisalas :)
Jezu, kolejna obrażalska....I, to z kulturą! Jejku! Podobały ci się "huje" tego memista? Ot, kultura.
irkamoza to nie jest forum języka polskiego żebyś każdego pouczała.. koniec tematu ja nei zakładałam tego wątku dla jakiejś kłotni czy cos w tym stylu.. Dziękuje i żegnam wszystkich
Ot, i napaćkałaś teraz zupełnie. Gdy lądujesz na forum, to zwracaj uwagę na wszystko. A, mój wiersz był bardzo dobry. Problem z tym, że ty ni czorta nie kminisz, ani z Niemca, ani z Polaka, ani, po kiego ch... jest to forum. Najlepiej żegnaj i trzaskaj się z płaczem po ścianach. Polazłaś już z rykiem do matki? Nie? No, to pakuj kapcie i idź po matkie razem z tym twoim memphise, czy jak mu tam.
Liegt megusta tot im Keller
irkamozna war doch schneller.
Dobra daj już sobie spokój dziewczyno. To, że nie czaje niemca to wiem ale Tobie nioc do tego.. I nie jestem juz nastolatka by latac do mamusi na skarge albo płakac przez ludzi tak głupich.. więc daruj sobie i skoncz juz!! narazie!!
Cytat: onaolaola
Dobra daj już sobie spokój dziewczyno. To, że nie czaje niemca to wiem ale Tobie nioc do tego.. I nie jestem juz nastolatka by latac do mamusi na skarge albo płakac przez ludzi tak głupich.. więc daruj sobie i skoncz juz!! narazie!!

młoda, nie rób z forum gimnazjum.
Tamod weź nie ciągnij tej durnej rozmowy, ja nie zakładałam tego wątku by takie rozmowy miały tu miejsce. Dziękuje i żegnam
Znowu się żegna? Cuś mi się zdaje, że ona z napięciem czeka na kolejną odpowiedź, żeby znowu nasikać w pieluchę. No, pożegnaj wreszcie, gdy ci się nie chce Niemca uczyć. Nie pip się w szczypę.
Założę się, że zaraz znowu coś nowego, siksowego wpisze ze łzami w pczach. No, bo trzeba przecież napyskować, skoro ma się taką kulturę z "h...jami" i jest się tak miłą.
btw. zrobił ci ten mehmet już coś na priva? Napisał gotowy wierszyk z "obendrein"?
edytowany przez irkamozna: 17 mar 2012
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje