Jak rozpoznać Dativ, Akkusativ, Genitiv ?

Temat przeniesiony do archwium.
Jak spore trudności z pisaniu. Nie wiem kiedy mam postawić den, dem, kiedy ihrer, deinem itp. itd.
Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć lub podać linka do bardzo pouczjącego tekstu który pomoże mi raz na żawsze rozwiąć moje wątpliwości do to stosowania przypadków ?
Cytat: Caporeira
Jak spore trudności z pisaniu. To widzi. Nie wiem kiedy mam postawić den, dem, kiedy ihrer, deinem itp. itd.
Nigdy sią tego nie dowiesz nie ucząc się.
Wiem, że nie masz internetu. To tak samo, jak u mnie. Gdybyś miał, to mógłbyś to wklepać, ale masz spore trudosci z pisaniu. No, to ci pomogę, bo kliknąć myszką chyba umiesz? (to nie jest robienie szpagatu!)
https://niemiecki.ang.pl/gramatyka/odmiana_rzeczownika_przez_przypadki/przypadki
Dzięki za linka irkamozna,
ale z tego ciężko mi jest zrozumieć. Po prostu, mało przykładów i żaden nie wyjaśniony. Brak przyimków po ktoórych występują konkretne przypadki.
Jak już wspomniałem , zależało mi na bardzo pouczającym tekście, ten bardzo mało wnosi.
Pomimo to, dzięki za fatygę :)
Musisz to wkuć Caporeira.
To działa na wszystko.

Jest idiotycznie proste.
Nie potrzeba "pouczających" tekstów.
Ile chcesz przykładów?
600?
Ty masz problemy z czytaniem - nie tylko z pisaniem.
Dla ciebie każdy tekst jest za trudny, bo masz zgaszoną żarówę.
Zostań lepiej ogrodnikiem i od Niemca zabierz łapska!
Cytat: irkamozna
Zostań lepiej ogrodnikiem i od Niemca zabierz łapska!

zostanie ogrodnikiem i wyjedzie do Niemiec, a wtedy jest problem
zochama potrzebuje ogrodników. A ona verdammt dobra z Niemca.
edytowany przez irkamozna: 20 lis 2012
fakt, ze trzeba sie tego nauczyc, bo w j. polskim jest 7 przypadkow a w niemieckim 4. nie da sie tego przetlumaczyc doslownie. trzeba wykuc. wytlumaczyc nie trudno, ale obszernie. w "dojczu" sa 4 przypadki. nadaja one sens zdaniu. w zaleznosci od przypadku zmienia sie rodzajnik . rodzajniki: "der "czyli "ten', "die" czyli 'ta" i "das" czyli 'to". w polskiej odmianie przez przypadki zmienia sie koncowka wyrazu np. kto? co? oko, kogo? czego? oka, komu? czemu? oku. w niemieckiej odmianie zmienia sie rodzajnik. dzieki zmianie rodzajnika wiadomo w jakim przypadku jest dany wyraz, czyli jaki sen ma to zdanie. niestety trzeba znać rodzajniki lub sprawdzac je w slowniku

wytlumacze ci na 1 przykladzie dla rodzajnika "der" np der Stuhl czyli krzeslo ( liczba poj. ) krzesło po niemiecku jest rodzaju meskiego, dlatego "der" ( ten ) :)


I Nominativ
WER? WAS? der Stuhl ( ten krzesel ) Der Stuhl ist hoch. ( ten krzesel jest wysoki)
kto? co?


II Genitiv des Stuhl ( tego krzesla) Das Bein des Stuhl ist hoch. Ta noga tego krzesla jest
WESSEN? wysoka. czyj(a)?


III Dativ dem Stuhl (temu krzeslu) Ich spendiere ein Kissen dem Stuhl. Ja zafunduje poduszke
WEM? temu krzeslu.
komu?


IV Akkusativ den Stuhl (tego krzesla) Ich sehe nicht den Stuhl. Ja nie widze tego krzesla.
WEN? WAS?
kogo? co?


mam nadzieje, ze pomoglam :)


ten krzesel jest wysoki
Das Bein des Stuhl
noga tego krzesla = poprawnie = nogeła krzeseła!!!!!
Ich sehe nicht den Stuhl = aber den Stuhlgang sehe ich schon. Ich habe ihn kommen sehen bei einem blasen zu lassen.

pjoter!
Gdzie jesteś!?!?!?!?!
Tęsknię za tobą!

Odmiana po nie miecku "nosić kalosze":

JA nosche kalosche
TY nosisch kaloschisch
On noschi kaloschi

liczba mnoga:
MY noschimi kaloschimi
WY noschitsche kaloschitsche
ONI noschom kaloschom!

pjoter!!!
Wyłaź z zagajnika!
edytowany przez irkamozna: 20 lis 2012
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia