Oświadczenie- po niemiecku

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |
Bardzo prosze o pomoc w przetłumaczeniu na niemiecki oświadczenia. Bardzo proszę o pomoc.

Oświadczam, że nie pobierałem zasiłku rodzinnego w Polsce ponieważ dochód, który osiagałem przekraczał kwotę do jakiej należy sie zasiłek rodzinny.

Proszę rownież o przedłużenie terminu załatwienia mojej sprawy o zasiłek rodzinny w tutejszym urzedzie, który został wyznaczony na dzień 02.06.2014 r., ponieważ dokumenty, które mam dostarczyć tj. E 401 i E411 zostaną przesłane przez polski urząd bezposrednio do tutejszego urzędu w terminie 2 miesiecy.
Od ręki nikt tego nie napisze, masz świadomość? Musisz uzbroić się w cierpliwość, wtedy może coś się uda zrobić.
edytowany przez Conchita_Wurst: 14 maj 2014
Cytat: Conchita_Wurst
Od ręki nikt tego nie napisze, masz świadomość? Musisz uzbroić się w cierpliwość, wtedy może coś się uda zrobić.
Czikita? Nie potrafisz tego od ręki? To, czego tutaj?
no to może ja spróbuję to przetłumaczyć. Zakładam, że przy zasiłku rodzinnym być może chodzi o zasiłek na dzieci, czyli Kindergeld, bo chyba nie chodzi o żaden Familienzuschlag... nie wiem.

Hiermit erkläre ich, dass ich in Polen kein Kindergeld erhielte, da ich wegen der Einkommenshöhe keinen Anspruch darauf hatte.

Bei dieser Gelegenheit möchte ich Sie bitten, die auf den 2.06.2014 gesetzte Frist zur Stellung des Kindergeldantrages zu verlängern, da die erforderliche Unterlagen, d.h. E 401 und E411, erst gegen 2 Monate vorhanden sind und sie gehen dann direkt von polnischer Behörde an hiesiges Amt.
Ach, komm, Bojek...
Zmień przynajmniej ten Konjunkiv II przy erhalten na normalny bezogen habe und sind wir wieder gut.
no to wstaw tam sobie waldekania jak pisze niuniel a ja nie mam nic na poprzek temu
no, mylisz poziomy, trudno.
bojek życia nie znasz!
drugi raz walisz gramatyką, niem wie polnisch nie na gramatyce się opiera! brakuje ci obycia, a to minus, którym niczym się łatać nie da!!
zacznij pisać jak niemiec zacznę czytać, inaczej nie ma sensu, najmniejszego! wybacz człeku.
gosia wybacz... już sam fakt, że muszę od czasu do czasu wchodzić w interakcję z niunią, wyczerpuje mój potencjał interacji z ustrojami prymitywnymi. Ponieważ ty znajdujesz sie jeszcze poniżej tego poziomu, więc jest to mój ostatni komentarz pod twoim adresem. Na gnioty nie mam czasu. Howgh!
"Ich erhielte" wymyśliłeś solo, Wielki Interatorze. Ućpać się można ze śmiechu. Moje pantofelki zaczęły się z tego powodu potwornie rozmnażać.
Bojek to nie chodzi o ciebie! Zrozum to w koncu chodzi o to
nie ma przebicia, myślę że to by ci pomogło, bariera???? kumasz?? jest coś takiego, jak ją przebijesz poczujesz to, rytm, będzie grało, u ciebie nie ma tego. jest wszystko prucz tego, a nie ma?? -bo w polskości siedzisz. ja tego nie piszę ot taki, bo mi się chce.. a chce mi się, poświecam swój czas.. proszę cię więc ja, słuchaj, aż coś w tobie drgnie i zaczniesz myśleć, ale nie myśleć tak jak, ale myśleć tak jak niemiec. to głupie, ale może w końcu.. w końcu będzie tak jak powinno dawno! wybacz. soki, znowu gadam. TopBolek ja nie żartuję -szczerze, coś ci brakuje.
jeśli zrozumiesz i tym samym przetłumaczysz tekst i zrozumiesz go.. będziesz godny mojej uwagi. wcześniej nie masz co liczyć na moje poważanie, a tym samy czytanie tekstów, które są po niem. ale przede wszystkim nie są niemieckie.
a widzisz ja bez rzadnych szkół to rozumiem? i gdzie jest problem? w tym żeś się wyuczył gramatyki, a nie rozumiesz tak naprawdę życia. i to nie służy jakiejkolwiek obiżaniu kompetencji kogokolwiek. służy tylko otworzeniu oczu.
edytowany przez gosia465: 14 maj 2014
Cytat: TopBolek
gosia wybacz... już sam fakt, że muszę od czasu do czasu wchodzić w interakcję z niunią, wyczerpuje mój potencjał interacji z ustrojami prymitywnymi. Ponieważ ty znajdujesz sie jeszcze poniżej tego poziomu, więc jest to mój ostatni komentarz pod twoim adresem. Na gnioty nie mam czasu. Howgh!

dzieciaczek wziął zabawki z piaskownicy i sobie poszedł
czy ja chcę kogokolwiek obrazić, czy obiżyć jego kompetencję? powiem jednoznacznie, co się niuniela szczególnie dotyczy, że do chol.. ale NIE!!! próbuję pokazać gdzie jego problem tkwi, a jest, i on nie zniknie jak on na to pozwoli, to jest bariera, bariera która dzieli wszelkie języki, o której wielokrotnie mówi niuniel.. serce, jeżeli go nie masz to raczej się schowaj bojek. ono powinno być otwarte i na wszelakie płynące z zewnątrz krytyki podzielne. inaczej.. jak ty chcesz żyć bojek?? w zakłamaniu, czy dalszej durnocie w jakiej jesteś, wyuczysz się wszystkiego, ale tego mieć nie zamierzasz?? jej spać pora. dobranoc.
a co mi tam.. powiem, Bojek, tłumaczysz ludziom teksty!! a tak naprawdę wogóle niemieckiego jezyka nie znasz. i to jest prawdą, prawda oczywista. głupiej piosenki nie rozumiesz.. ;p
ale nie martw się tym, to forum czy inne raczej pewnie się na tym opiera, oprucz pewnych osób które się wyróżniają, jest nią niuniel. a raczej temu nie zaprzeczysz.. ja na to i tak leję, wiem jedno, nie ucząc się nie ma nic. ja sobie radzę i życzę wszystkim aby tak mieli i teraz mykam, szerze. papa i spróbuje zamknąć, und es ist so schwierig.
gosiaczku nie przesadzaj
chłopak sie stara i nawet mu to nieźle wychodzi, ale jeżeli uważa że jest nieomylny, to jest w błędzie
ta polskość-niemieckością robiona wg ciebie jest dobra?
nie przesadzam, nie zamierzam jakiejś wojenki robić.

to jest po niemiecku

u niego tego nie widzę, po prostu. jak miałabym to co on napisał powiedzieć do niemca, popatrzył by na mnie, conajmniej ze dziwieniem. nie jest to praktyczne. ale masz rację.

Was Recht ist, muss Recht bleiben.
Cytat: gosia465
Was Recht ist, muss Recht bleiben.
Aż do następnych wyborów nowego rządu.
kocham patrzeć na to, jak gosia - typowa jarmarczna przekupa -wyciska z siebie wszystko, byle to wyglądało na jakiś "intelektualny produkt". I jak pisze o oglądaniu filmów... łeb daję, że nic z nich nie rozumie. Ale piękne jest to staranie ciołków, by zakwalifikowac się na wyższy poziom społecznego uznania.
Cytat: TopBolek
... łeb daję, że nic z nich nie rozumie.
nie można dać tego, czego się nie ma
czy to nie jest superkomiczne? Byłem u tititumtum i zaraz przybiegli za mną. Potem poleciałem do wątka Nyana24 i sfora zaraz przybiegła za mną i wreszcie postanowiłem zrobić kupę w wątku waldekania i co? Nie myliłem się -niunio przybiegł powąchać i polizać Kacke. Widzisz, jak cię wytresowałem? Nie jesteś jednak prymitywnym ustrojem, osiągnąłeś ewolucyjnie poziom psiaka. Moje serdeczne gratulacje :)))
jasne, bo w każdym wątku chcesz pokazać, że rozdajesz to, czego nie masz. Wiemy, że jesteś specjalistą od robienia kup.
niunia! do nogi! Cierpliwości - uda się:))))))
tak, jestem specjalistą od kup, które ty uwielbiasz wąchać i lizać.
jak to zwykł mawiać legendarny Tamod =
gimbus, to nie wiek, lecz stan umysłu (czy coś w tym rodzaju), bojeczku.
A jak cię wytresowałem....! Jestem pełen uznania dla mojego potencjału :)))
Tamod=MysteryMan=grosser_schwanz masz na myśli?
No, a teraz się wyzwól, potencie.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego