Tłumaczenie zdania.

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o przetłumaczenie, jeśli to jest możliwe.
Czy jak jest okolicznik czasu "zawsze", albo też inny, może też być w teraźniejszym napisane? Wolałabym aby tłumaczenie było w przeszłym i przyszym, tak jak w j.polskim.

Zawsze uważałam, że spełni się moje wielkie marzenie wyjazdu za granicę.

Ale chciałabym aby to było dobrze przetłumaczone. Jeśli istnieją różne sposoby, to też proszę o nie. Proszę.
Ich habe mir schon immer gewünscht, dass mein Traum über den Aufenthalt im Ausland erfüllt wird
http://de.pons.com/%C3%BCbersetzung?q=uwazac&l=depl&in=&lf=de
A nie tak?

Ich hatte immer gedacht, dass sich mein großer Traum, ins Ausland zu fahren, erfüllen wird.

Nie do końca wiem, czy dobry mam czas przeszły, tzn. nie do końca rozumiem tych różnic w cz. przeszłych (past, perfekt i Plusquamperfekt). Plusquamperfekt napisałam -bo rozumiem to jako: że uważałam (przeszły) i tak było.
Chciałabym mieć to dobrze zrobione i jeśli ktoś o jakiejś stronce wie gdzie jest to jakoś przekazane.. Proszę.
chodzilo ci o dokladne czy o sensowene przetlumaczenie? moje jest skutkiem ponad 20letniego pobytu w niemczech :)
Cytat: RenataDD
chodzilo ci o dokladne czy o sensowene przetlumaczenie? moje jest skutkiem ponad 20letniego pobytu w niemczech :)
Dobre złego początki.
Nie, nie chodzi mi o dosłownie, mniejsza już o to, już wiem..
Teraz chcę zobaczyć różne sposoby, na które można to jedno zdanie sobie tłumaczyć :D
No i te przeszłe u mnie nie do końca funkcjonują, jakby ktoś coś miał praktycznego i był tak dobrym człowiekiem i mi Pomógł. Proszę.

Dzięki Renata.

Alem zmokła;/.
aleś zmokła
acha, już rozumiem, znaczy trochę..

Zawsze uważałam, że spełni się moje wielkie marzenie wyjazdu za granicę.
Wcześniej nigdy bym nie pomyślała, że tak naprawdę będzie.

ale może być coś wcześniej niż "zawsze"?
ok już wiem, raczej

Zawsze uważałam, że spełni się moje wielkie marzenie wyjazdu za granicę. perfekt
Wyjechałam za granicę. past
Wcześniej nigdy bym nie pomyślała, że wyjadę za granicę. plusquamperfekt

czyli jak mam tutaj, np.

Lekarz zbadał pacjenta. past
Pacjent poczuł się źle. plusquamperfekt

mam nadzieję, że już zrobiłam dobrze (perf). zrozumiałam o co chodzi (past). dawniej to wcale nie było łatwe (plus..)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia