Program do nauki słówek z własnej bazy - szukam

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Uczęszczam na kurs niemieckiego. Po każdej lekcji mam do nauki strasznie dużo słówek. Wpadłem na pomysł, aby w jakimś programie do nauki słówek stworzyć własną bazę - po każdej lekcji dopisywać nowe słówka i dzięki temu się ich nauczyć.

Posiadam program Profesor Klaus 6.0 i tam jest taka opcja. Wszystko jest fajnie dopóki nie wyjdę z programu. Okazuje się, że po zamknięciu program nie zapisuje nowo wprowadzonych słówek. Nie wiem dlaczego tak jest :/

Może ktoś polecić jakiś inny program do tego typu nauki?

pozdrawiam
http://www.jezykiobce.net/jezykiobce_pdf/e-book_profesor_podrecznik_uzytkownika.pdf

Proponuję obejrzeć. Bo, jak tam pisze:
Ćwiczenia Użytkownika
Dodatkowo Użytkownik ma możliwość przygotowania własnych ćwiczeń. Do zestawu można wybrać słówka z całej bazy lub dodać nowe, które Użytkownik dołączył do bazy przy pomocy funkcji Dodaj słówko.
Aby ułożyć własny zestaw do nauki, należy w Przeglądaj bazę zaznaczyć wyrażenia, których chcemy się nauczyć i przenieść je do okienka obok, klikając na strzałkę po prawej stronie ramki. Następnie wybrać Zapisz lub Zapisz jako i wpisać nazwę ćwiczenia oraz grupę tematyczną, do której ma ono zostać dodane. Ćwiczenie zostanie zapisane i będzie można je znaleźć w dziale Ćwiczenia w Menu głównym w wybranej przez nas kategorii. Przy wyborze słówek można posiłkować się funkcją Filtr lub Szukaj, żeby sprawnie wynajdywać potrzebne słowa.

To pewnie nie zapoznałeś się z instrukcją obsługi.
Nie wiem.

btw. weź lepiej dw (online)