germanistyka na UZ (Zielona Góra)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich,
zwracam sie do wszystkich studiująych germanistykę na UZ w Zielonej Górze. Interesują mnie studia zaoczne, ale znam język niemiecki na poziomie średnio-zaawansowanym - ale jestem gotowa poświęcić nauce bardzo dużo czasu. Czy to prawda, że trzeba język znać perfekt, aby dać sobie radę na tym kierunku ??? Jak wyglądają egzaminy wstępne - ile jest chętnych na jedno miejsce ?? Ile kosztuje semestr - proszę o odpowiedź
Witam:)
Ja studiuje na UZ dziennie. Jestem na drugim roku. Kierunek jest naprawde trudny.
Egzaminy wstepne-nie wiem jak wygladaja,poniewaz ja pisałam nowa mature. Chetnych raczej nie jest duzo. Na dziennych rok temu byLy 3 osoby na jedno miejsce. Jezeli chodzi o ceny, to za semestr placi sie okolo 2.000 zł.

Pozdrawiam:)
a idąc na pierwszy rok w jakim stopniu znalaś niemiecki ?? mnie interesują zaoczne, także tam biora pod uwagę tylko ocenę z języka niemieckiego. Napisz mi coś więcej jeśli możesz - cokolwiek. Najbardziej mnie interesują zajęcia, ktore są prowadzone po niemiecku - czy dopuszczalny jest fakt, gdy np. nie wszystko się zrozumie? Nie mowie, aby kompletnie nic, ale wiadomo, ze napewno wszystkich slow nikt nie rozumie. Tak mi sie wydaje, moze sie myle??
Co prawda nie jestem studentem germanistyki UZ, ale wiem jak to jest na tym kierunku. Żeby sobie poradzić na I roku musisz znać min. poziom średnio-zaawansowany. Na mojej germanistyce wszystkie zajęcia są prowadzone w języku niemieckim (oprócz psychologii). To normalne, że na I roku się czegoś nie rozumie, bo od razu na pierwszych zajęciach można się spotkać z "abstrakcyjnymi" słowami - (mówię o dziennych).
Znam dobrze język, nie mam problemów z powiedzeniem czegokolwiek, napisaniem itp. Ale: mam problemy ze zrozumieniem. Nie mowię, że nic nie rozumiem, ale wiele słów mi umyka. Czy pomimo to mogę zaryzykować ???
Moim zdaniem powinnas sie zdecydowac. Jezeli bedziesz systematycznie sie uczyc, od samego poczatku to dasz rade. Szczegolnie,ze piszesz, ze nie masz problemu w mowieniu czy czytaniu. To jest najwazniejsze zby nie miec barier jezykowych. A słowek uczyc mozesz sie cały czas. Na germanistyce na UZ, poziom nie jest az ak duzy jak we wrocławiu czy poznaniu. Wykladowcy sa raczej ok, choc zdazaja sie wyjatki.
a tak na marginesie to czym zamierzasz się zajmowac po ukonczeniu germanistyki ( dominika200 )
Ja jestem na profilu translarotyczno-gospodarczym. Mam zamiar tutaj zrobic tylko licencjata, potem zobacze czy magistra zaocznie we wrocławiu, czy cos w Berlinie. Moze zaczne kurs pedagogiczny zebym mogła uczyc w szkole[takie zabezpieczenie,bo sie w tej roli nie widze], moze znajde prace w jakiejs firmie. No i w moich planach jest tez zrobienie kurusu na tłumacza...ale to dalekie plany.
Ale najbardziej chcialabym wyjechac i konczyc edukacje za granica:) Zobaczymy co los mi da:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie