jakie mam szanse

Temat przeniesiony do archwium.
Witam uzytkowników tego forum,
jestem pod wrazeniem strony-szukałem od dawnego czasu własnie takiej stronki.Zwracam sie do was z uprzejmym pytaniem i prosze o pomoc.Juz wczesniej ktos podawał oceny z matury i pytał czy ma szanse zdania na studia w niemczech.Ja mam średnią z matury i poprzednich lat średnią bardzo niską koło 3.7.w polskim systemie.Na samej maturze byłem zwolniony zniemca mając zmp zdany na gut wiec nie wiem jak sie przelicza,ale mniejsza z tym.Powiedzcie mi czy z tak niską średnią mam szanse zdania na:dobry uniwerek jak np.freie uni w berlinie czy fachhochschule fur verwaltung und rechtspflege tez w berlinie czy tez na gorszy na viadrine np lub na uni w poczdamie.Kds zamierzam robic w tym roku.Błagam o rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zgóry dziekuje
no 3,7 to faktycznie nie jest rewelacja ale nie ma sie co zalamywac:)) na twoim miejscu zlozylabym papiery na wszystkie uczelnie jakie cie interesuja i po prostu czekala na odpowiedz. sytuacja nie jest beznadziejna - szczegolnie ze masz zmp. ja sama w tym roku zdawalam na hu w berlinie i bylam mile zaskoczona bardzo korzystnym "przeliczeniem" mojej sredniej. wszystko zalezy od tego jak bardzo oblegany jest dany kierunek. a jak nawet (ODPUKAC) nie dostaniesz sie w tym roku, to bedziesz na tzw. "warteliste" i wtedy za rok masz ZNACZNIE wieksze szanse:)) a na freie uni. nie jest sie az tak trudno dostac, naprawde, zycze powodzenia:))