studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
w tym roku zdaje mature i chcialabym zaczac studiowac na ihi w zittau,ale niezbyt duzo wiem od czego zaczac dlatego prosze o jakiekolwiek informacje,poza tym chcialabym poznac ludzi,ktorzy tam studiuja lub sie dopiero wybieraja...razem zawsze razniej:) [email] pozdrawiam! marta
A na jakich zasadach przyjmują na tą uczelnię ? NC ? czy są jakieś dodatkowe egzaminy ?
OK juz znalazlem :P
w sumie to ja chce studiować w Niemczech germanistyke....:] nie wiem gdzie, w jakim mieście, na jakiej uczelni, ale chciałabym studiować wlasnie w Niemczech germanistyke:]
Musisz uwazac, w jakim landzie bedziesz studiowac - Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hamburg i kilka innych wprowadza od semestru zimowego 2005/06 oplaty za studia w wysokosci ok. 500 EUR za semestr. A te pozostale byc moze za jakis czas tez sie na to zdecyduja.
Hej, a może zaczniesz od pobytu w Niemczech jako Au-pair.To dobry sposób,żeby najpierw obeznać się z terenem,zanim zacznie sie tam studia.
Jesli jesteś zainteresowana pomogę Ci znależć rodzinę przez niemiecką agencję Au-pair.Nie ponosisz przy tym żadnych kosztów(tylko dojazd do rodziny).
Napisz [email] lub [gg]
ja moge Ci dac maila do osoby z tego Zittat czy jakos tam tylko widze ze sie jzu chyba nie pojawiasz na watku...wiec jak ejscze jestes zainteresowana to pisz..pozdr pa
zagladam zagladam,tylko narazie nic nie pisalam:) Malpko jak mozesz podac mi tego maila to bede bardzo wdzieczna,oczywiscie jesli ta osoba jest chetna pomoc:) przynajmniej,zeby powiedziala od czego zaczac i czy w ogole warto... pozdrawiam i dzieki za odp
jolli dzieki,ale ja chcialabym zaczac nauke od razu po maturze jesli mi sie uda,poza tym nie wiem czy poradzilabym sobie z niemieckimi dzieciakami...:)ale jesli moglabys mi podelac jakies informacje na maila to bede wdzieczna,bo nigdy nie wiadomo jak to naprawde bedzie...
pozdrawiam
[email]
a obeznana z terenem raczej jestem,bo mieszkam 20km od zittau:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa