ZOP. ZOP & Szczecin.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Wie ktoś może gdzie w Szczecinie, bądź w jego okolicach, jest możliwość zrobienia "Zentrale Oberstufenprüfung"? Tzn. nie chodzi mi o sam egzamin, bo poszperałam w necie i jest kilka miejsc gdzie można go zdać, tylko o o kurs przygotowawczy.
Co prawda wiele instytutów i szkół językowych się ogłasza z taką ofertą, a jak przychodzi co do teczego, to figa z makiem i kursy kończą się na ZMP, bo ZOP to za wysoka szkoła jazdy...zna ktoś miejsce, gdzie na pewno jest taka opcja? Może collegium balticum?

A tak ogólnie może ktoś coś na temat samego Zop-u powiedzieć? Ile trwa przeciętnie kurs, jakie to koszty, czy sam egzamin różni się bardzo od ZMP...i inne takie.
Brakuje mi tylko tego certyfikatu jeśli chodzi o Goethego, więc proszę o pomoc.
Droga wizawerko,
kurs przygotowawczy do egzaminu ZOP prowadzi Instytut Goethego w Szczecinie(siedziba w Wyzszej Szkole Integracji Europejskiej na Mickiewicza).Zajecia zaczynaja sie w pazdzierniku a koncza w maju,tuz przed egzaminem.Kurs obejmuje 8 godzin tygodniowo(dwa razy po 4 godziny),kosztuje 3000 zl(375 zl za miesiac) plus 600 zlotych oplaty za egzamin.Masz do wyboru dwoch wykladowcow-Niemca i Polaka(osobiscie uwazam ze obaj sa swietni,u Niemca sie osluchasz,Polak kladzie duzy nacisk na gramatyke).
Ja konczylam kurs w tamtym roku i jestem bardzo zadowolona.Do ZOP nie przygotowywalam sie zbyt dlugo a jednak udalo mi sie zdac,i to na db.
Jesli chodzi o ten poziom to obawiam sie ze jest to jedyne miejsce ktore prowadzi taki kurs,a juz napewno jedyny osrodek egzaminacyjny w Szczecinie.
Ze swojej strony goraco polecam!


Pozdrawiam serdecznie

 »

Studia językowe