Goethe Institut w wawie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Niedawno zapisałem się na kurs ekstensywny do Goethe Institut (Warszawa).
Kierowałem się głównie opiniami znajomych, ale nie wszyscy tam jednak chodzili. Słyszałem że jest to jedna z najlepszych szkół do nauki niemieckiego, lektorzy się przykładają, można w krótkim czasie wiele się nauczyć. Podobno Goethe Institut kładzie na łopatki takie szkoły jak Profi Lingua itp. Czy to prawda? Zajęcia na które się zapisałem odbywają się 2 razy w tygodniu. Oczywiście wiadomo, trzeba sie strasznie dużo samemu uczyć aby były jakieś efekty, i uczę się również sam codziennie w domu. Ale myślę że taki kurs znacznie mi pomorze. Czy dobrze wybrałem szkołę?

Pozdrawiam, Jurek.
Wydaje się, że dobrze wybrałeś....bo ja wybrałam to samo i jestem bardzo zadowolona. Nauczyciele się doprawdy przykładają, kładą duży nacisk na mówienie, dostajemy dużo materiałów na zajęciach, i dużo prac domowych. Prace oczywiście po sprawdzeniu wracają do nas.... .
Zajęcia są przemyślane i zaplanowane [niemiecki porządek;-)].
Tak na serio, to doprawdy dobra szkoła.
Jednocześnie uczę się innego języka w innym instytucie w Warszawie, i muszę stwierdzić z przykrością, że to zupełnie inna bajka.........

polecam Goethego....
Też polecam, to jedyny polski instytut z prawdziwego zdarzenia (z dwóch istniejących na pełnych prawach). Super poziom nauczania, miła, jednak rzeczowa i sprawiedliwa atmosfera na egzaminach - normalni ludzie w komisji, nie to co w tym drugim polskim instytucie :)