ZD, ZOP itp

Temat przeniesiony do archwium.
Powiedzce mi jak to faktycznie jest, bo ja niby nie zamierzam narazie robic certyfikatu ale jednego jestem ciekawy. Czy jesli ktoś np. chce zrobić ZD czy ten ZOP czy ZMP to musi wcześniej robic jakiś kurs czy wystarczy jak zapłaci sobie tylko za egzamin?
hej,
pamietam ze jak mieszkałam w DE to musiałam zrobic kurs a ostatnio chciałam zrobic u nas w PL zertyfikat i Pani mi powiedziała ze moge zapisac sie na sam egzamin, nie musze uczeszczac na kurs.
pozdrawiam :)
a to musi byc kurs semestraly , roczny??
obojetne czy ten kurs trwa jeden semestr czy dwa. Poza tym mozesz przystapic do egzaminu nie uczeszczajac na kurs, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze lepiej taki kurs odwiedzac bo osoba prowadzaca powie co i jak, sprawdzi twoje wypracowania, pocwiczy mowienie pod katem egzaminu itd. itp Ale zrobisz jak chcesz. #
Sprawa jest prosta. Jeżeli chcesz zdawać w Polsce, to nie musisz uczęszczać na kurs. Jeżeli w Niemczechnajczęściej musisz, bo liczba miejsc dla osób nieuczęszczających na kurs jest lekko powiedzieć że skromna ;)
*Jeżeli w Niemczech, to najczęściej musisz,
Najczesciej musisz, ale jak ja w tym roku zdawalam certyfikat w NIemczech to spotkalam sie z ososbam, ktore przystepowaly do egzaminu i nie uczeszczaly na kurs. A zdawalam zmp w Sobote. POZDRAWIAM
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Nur deutsch