ZD czy ZMP ???

Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna
Sa "Trainingi" wydane przez Verlag fur Deutsch i REA - to podstawa, jesli chodzi o probne testy na ZMP. Jeszcze bardzo dobre testy ma Doktor Klett (sprawdz sobie w internecie tytul, nie pamietam). W tym egzaminie ostro soprawdzaja synonimy i idiomy. Latwoo "poleciec" na sluchowym!!! Polecam trenowac sluchowy niemcki, np. przez ichnie radio: www.deutschewelle.de.
Racja. ZD a ZMP to zupelnie co innego. Co nie wyklucza faktu, ze wg wielu osob, nie oplaca sie zdawac ZD. Radzę sprawdzić, czy ZD nie ma przypadkiem tylko kilku lat ważności! Podobno tak jest.
czy moge prosic o przeslanie materialow do ZD (testy przygotowawcze) na maila [email] bede bardzo wdzieczny :)
ludzie ja tez mam problem, nie wiem czy ZD czy ZMP. najpierw opisze moja sytuacje...

teraz bede na 3 roku studiow technicznych na AGH w Krakowie na elitarnym wydziale EAIE (tak, jest tam ciezko troche jak dla mnie ale ciagne dalej....). z angielskiego juz mam FCE. chcialem wiec zrobic sobie certyfikat z drugiego jezyka. a ze mialem 4 lata liceum 4h/tydzien to proste, ze z niemieckiego. chociaz od tego czasu duzo rzeczy mi wylecialo. teraz chodze na bezplatny kurs niemieciego na AGH (wlasciwie sie juz konczy) ale grupa jest slabiutka i my same podstawy tam robimy (ja to czuje). i teraz tak: jesli bym chcial sie wyrobic do 5 roku studiow to na 99,9% musi to byc zdany ZD bo wyzej raczej nie bede mial czasu ani sil sie uczyc - studia sa trudne (albo ja jestem za glupi ale to temat na inna rozmowe :P). wtedy tez jak bym go zdal to moze jakos na 4 roku dalby mi duzo punktow kredytowych do sredniej i moze choc raz w mojej 5 leteniej "karierze" studenta mialbym stypenium. jak juz wspomnialem FCE mam takze jeden jezyk z glowy a na AGH jest tak ze jak jedene jezyk z glowy to:
-mozesz brac kolejny jezyk (lektrorat)
-mozesz nic nie brac

jednak wszyscy wiemy jak wygladaja lektoraty na uczelniach tech. tak naprawde to za wiele nie ma szans sie uczyc bo gonia cie i drecza z innych przemiotow - technicznych. ale ja chcialbym sie jeszcze w zyciu zanim skoncze to AGH "skosztowac" jeszcze jeden jezyk za friko na tych lektoratach - hiszpanski. tak tylko zeby znac podstawy podstaw ;). wiem duzo mi to nie da ale bedzie za FREE przynajmniej. tak wiec hiszpanski moglbym wziac na 4 roku....... teraz nie wezme nic bo jeszcze jedna ostra sesja egzaminacyjna przede mna. moge wiec sie teraz jedynie tylko niemieckiego uczyc choc sam w domu (na darmowe lektoraty nie bedzie czasu !!!). ewentualnie za pol roku sie dopiero zapisac.

i wlasnie nie wiem czy robic ten ZD ktory polepszy mi srednia i zdaze go zrobic do konca moich studiow, czy lepiej przeczekac az studia sie skoncza ale uczyc sie tego niemieckiego (a co z tym hiszpanskim, ktory chce wziac na jeden roczek ?) i dopiero potem zrobic ZMP ? co wy na to ?

czy to zawsze ladnie bedzie wygladalo w CV ..... a moze ja za duzo od siebie wymagam jako przyszly inzynier ? dochodze do kwestii czy u siebie lepiej miec znajomosc kilku jezykow obcych potwierdzona certyfikatami (ale nie na SUPER poziomie) czy lepiej 1-2 jezyki ale SUPER poziom......... qrde w ogole czasu nie bede mial....

-trudne studia na trudnym wydziale
-sport-mam nadzieje, ze mnie do 'pewnej' sekcji przyjma mnie w koncu :D
-konkursy lamiglowkowe i matematyczne.....
-jezyk niemiecki.....


obawiam sie, ze nie zdaze zrealizowac nawet polowy z tych rzeczy...:(((

PS
sorki ze sie tak chaotycznie rozpisalem......
na pewno lepiej 1-2 jezyki na super poziomie, przynajmniej spoko sie dogadasz z obcokrajowcami, od razu masz wieksze mozliwosci pracy.
znajac 3-4 jezyki slabo masz pozornie ladniejsze CV, ale jakby sie przypatrzec, to duzo Ci raczej nie da....
nie wiem czy masz plany studiow/pracy zagranica, jesli tak, tym bardziej ucz sie 2 jezykow dobrze!
aha, powiem Ci tak.....jak sie juz nauczysz jednego jezyka plynnie, to inne przychodza duuuzo latwiej!
i najlepiej jeden jezyk robic bardzo bardzo intensywnie! w 2 lata nauczylam sie niemca od zera do prawie plynnie, jak bedziesz sie rozdrabnial to sie nie nauczysz zadnego!
pozdrawiam :))
ja robilam ZD w Polsce ktory zwolnil mnie z pisania matury.Obecnie za miesiac pisze ZMP...Jest nieco trudniejszy ale pozwoli mi wkoncu studiowac w Niemczech.jak macie pytania do Zd to mozecie mnie na gg osiagnac 592375
hej!kto moze mi napisac jakie uniwerki w Niemczech przyjmuja obcokrajowcow na podstawie zdanego ZMP?Bede bardzo wdzieczna:)
www.uni-frankfurt.de wiem ze w giessen tez przyjmuja,zreszta w calych hessen nie jest problem zeby studiowac a co do reszty to nie wiem.
Może ktoś mi pomóc i napisać kiedy będzie można się zapisać na te egzaminy? Pozdrawiam
A wiesz gdzie mozna z ZMP w Westfalii studiowac? Z gory dzieki!
No to ja też mam pytan pare. Po pierwsze, czy ktoś wie jak się ma to ZD i ZMP do certyfikatów z angileskiego (FCE, CEA, CPE) Bo ja nie wiem za który sie zabrac tzn za ZD czy ZMP. Moja sytuacja wygląda tak:

Uczę się niemieckiego już 6 rok. (3 lata w podstawówce i 3 lata w gimnazjum) do tego przez 3 lata brałam jeszcze korepetycje i w tym roku zamierzam zdac któryś z tych egzaminó i również wziąśc korepetycje z prywatnym nauczycielem zeby sie do niego gruntownie przygotować. Moje 3 lata w podstawówce to były kompletne podstawy niemca, ale w 6 klasie chodziłam na te dodatkowe lekcje i nauczyciel nauczył mnie i moją koleżankę praktycznie całej gramatyki (rekcje, zdania warunkowe, mowa zalezna, wszystkie czasu itd. Praktycznie wszystko z ksiązki "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego. wydanie poszerzone" Stanisława Bęzy (nie wiem czy ktoś zna te ksiązkę. Zeby dostać się do gimnazjum (bo nie poszłam do rejonówki) musiałam zdać egzamin z niemieckiego. Zostałam przyjęta di klasy z niemieckim jako drugim językiem nauczania i przez 3 lata miałam po 6 godzin niemca tygodniowo + lekcja Landeskunde (prowadzona przez rodowitego Niemca który nie umiał ani słowa po polsku, przez co musileiśmy z nim rozmawaić cały czas po niemiecku) + chemia niemiecka ( nauczana przez Niemkę która dojeżdżała do nas ze szkoły w Prenzlau, która też nie mówiła po polsku) + geografia niemiecka (nauczana też przez niemca po niemiecku) No i teraz powinnam zdawać DSD2 (to jest poziom na jakim jest moja klasa po skonczeniu tego gimnazjum) ale nie wiem jak to się ma do certyfikató instytutu geothego a wolałabym własnie zdawać ZD albo ZMP. Do tej pory korzystałam z ksiązek Blick 2 i Blick 3, które są na Mittelstufe. Bardzo proszę was o radę.
PS. w tym roku ide do pierwszej licealnej i mam 16 lat. Słyszałam ze sa jakies ograniczenia wiekowe do podchodzenia do tych egzaminów. CZy ja wogóle mogę już zdawać ten egzamin?
jeżeli świętowałaś już 16 urodziny to możesz spokojnie podejść do tych egzaminów :) przynajmniej takie są oficjalne wymogi bo podobno można od nich odstąpić.
Na stronie www.goethe.de jest tabela wszystkich poziomów i egzaminów. ZMP jest na poziomie C1, i CAE jest również na tym poziomie.
Otwórz tę stronę. Następnie kliknij na "deutsch lernen und lehren". Po lewej stronie będziesz miała link "Prüfungen". Kliknij na niego. Pokaże ci się strona, na dole której będzie napis "Ausführliche Prüfungsbeschreibungen".
Wybierz ten napis. Wyświetli ci się strona, na prawym brzegu będzie "ALTE - Übersicht aller Prüfungen europäischer Sprachen". Kliknij tu i pokażą ci się wszystkie egzaminy, nie tylko niemieckie.
Wydaje mi się, że nie ma sensu zebyś wydawała pieniądze na ZD i powinnaś zdawać ZMP. Zresztą ten drugi będzie też dla ciebie pipileicht.
Moim zdaniem powinnaś zdawać DSD II, daje on wiele więcej niż ZD i ZMP (choć jest mniej znany), a mianowicie zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na uczelnie w Niemczech. Na ZMP i tym bardziej ZD, moim zdaniem, szkoda kasy, a DSD II masz przecież za darmo... Swoją drogą, dobre miałaś gimnazjum, u nas DSD II zdawało się w klasie maturalnej. Pozdr.
POMOCYYY!!!! Proszę osoby, które zdawały egzamin ZD Plus w tym roku od marca do lipca o informację jakie zagadnienia były na ustnym tj. temat artykułu oraz problemu do rozwiązania.
[email]
Witam, uczyłem się niemiieckiego w liceum 3 lata 4 h w tygodniu ,mature zdałem na 57% podstawowy i 54% rozszerzony w 2005 roku.Czy ZD jest naprawde taki łatwy że nie powinienem mieć problemów z jego zdaniem ???
Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna

« 

Zentrale Mittelstufenprüfung

 »

Programy do nauki języków