Proszę o radę

Temat przeniesiony do archwium.
W czerwcu zdałem ZD na dobry, ale z punktacją podchodzącą pod 5. Chcę zdać Mittel w przyszłym roku (2007) w sesji letniej. Uczę się regularnie po około
102 godziny dziennie, słucham radia i telewizji. Byłem 3 razy w Niemczech i wybieram się tem jeszcze 2 razy przed Mittel. Kocham niemiecki z całego serca. Jak myślicie, przygotuje się do niego w rok.

P.S Jak długo trzeba się uczyć by zdać KDS po Mittel
naprawde ciezko powiedziec czy zdazysz w rok. w sumie nie weim czy Ci ktos odpowie na to pytanie, bo jest bardzo wiele czynnikow. po pierwsze to zalezy czy sie uczysz te 1-2 godziny dziennie przez caly rok, czy odpadaja wakacje, swieta itp itd, na jak dlugo jezdzisz do niemiec i co tam sie robi. naprawde strasznie ciezko odpowiedziec komus tylko obserwujacemu. na pewno wieksze mozliwosci bedzie mial Twoj nauczyciel od niemieckieg. ale jak chcesz to sie mozesz sprawdzic; ja korzystam od niedawna ze stronki
http://www.jezykniemieckinet.webpark.pl
i uwazam, ze mozesz zobaczyc czy znasz wszystkie slowka z tych plikow przygotowywujacych do zd i zmp. Przypuszczam, ze moze odpowiedziec Ci to na kilka pytan.
a zeby sie nauczyc do kds po mittel to nie mam pojecia bo to ja nie jestem tak dobra, zeby na ten poziom cokolwiek powiedziec. pozdrawiam
ZMP w sumie nie jest tak bardzo trudny. Fakt nauczyc sie trzeba i slownictwo na jakims poziomie opanowac. To czy Ci rok wystarczy, to zalezy od Twojej sumiennosci i zaangazowania. No a KDS to juz wyzsza szkola jazdy. Chodzilam na kurs przygotowujacy do tego egzaminu, ale na razie nie odwazylam sie go zdawac. Czekam az pojade na socratesa do Niemiec no i moze wtedy. No ale na ZMP chyba warto sie zdecydowac!
ja mam podobną sytuację jak Artur jeśli chodzi o ZD - zdałam na gut(5 pkt zabrakło do sehr gut), niestety kontakt z językiem mam tylko na kursie. Czy myślisz, że ZMP jest w moim zasięgu? Najsłabiej na ZD poszło mi HV 76,7%. Słyszałam, że ZMP jest duzo trudniejszym egzaminem. A jeśli tak to ile czasu zajęłoby mi przygotowanie sie do niego? I na co szczególnie kładą nacisk na ZMP?
Czesc, jestem egzaminatorem w oei. Mittelstufe jest egzaminem dosc trudnym. nastepny test wymaga wiecej fachowego jezyka i bardziej skomplikowanej idiomatyki i gramatyki. leksyka opiera sie na slownictwie z gazet i jezyka dziennikarskiego. ile sie trzeba uczyc to zalezy od SCiebie . rnViel Erfolgrnwiola
A MOGŁABYS POLECIC Z JAKICH MATERIAŁÓW SIE PRZYGOTOWAC?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa