Przeprowadzka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie.Jak w tytule napisałam ,rzecz tyczy się przeprowadzki do Niemiec(Monachium) na stałe.Mam 2 dzieci syna(z pierwszego małżeństwa) i córkę z obecnego związku.Z obecnym partnerem ślubu nie mamy ale w najbliższej przyszłości planujemy.Mój przyszły mąż ma firmę w Polsce,którą planuje zamknąć i otworzyć nową w Niemczech.Ja jestem na zasiłku dla bezrobotnych.Chcemy wyjechać na stałe całą rodziną.Jeżeli chodzi o znajomość języka to mój partner i syn mówią perfekt,córka zaczyna mówić,a ja słabo.Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania:

1.Czy w przypadku rozpoczęcia działalności na terenie Niemiec ,przez mojego partnera,ja wraz z dziećmi też mogę się przeprowadzić do Niemiec i zarejestrować się w Urzędzie Pracy i podjąć pracę?

2.Czy lepiej będzie jak się pobierzemy przed wyjazdem ,czy jak będziemy już na miejscu?

3.Czy na decyzję o pozwoleniu na pobyt będzie miał wpływ że kiedyś(jak był studentem) mój partner pracował legalnie na terenie Niemiec,przez 3 miesiące?

4.Czy ewentualnie możemy się starać o pozwolenie na pobyt w Niemczech za pośrednictwem Departamentu do Spraw Cudzoziemców lub innej jednostki?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.
Pozwolenia na pobyt nie potrzebujecie bo jestesmy w Unii.Ty jako jego partnerka i dzieciom nic sie nie nalezy bo on by musial byc twoim mezem i pracowac juz jakis czas w Niemczech.Dopiero po 12 miesiacach legalnej pracy w de (spradz moze juz mniej obowiazuje)mozna liczyc na jakies dofinansowanie ale tylko jak jestes jego zona!.Firma jednoosobowa mozna zalozyc w Niemczech ale ja tego nie polecam.Musicie sobie sami skladki i ubezpieczenia oplacac i rozliczac sie z podatkow i moze sami nie dacie rady wiec bedziecie musieli oplacac ksiegowa.Kolejny minus to to ze on jako podwykonawca jest odpowiedzialny za swoja prace i jak przyniesie szkody firmie dla jakiej pracuje musi sam ponosic wszelkie koszty !.Na poczatku musielibyscie sobie sami radzic bo panstwo Wam nic nie da .Co do mieszkania w de musi byc 1 pokoj na 1 osobe !
Dziękuję za odpowiedź.Jeżeli chodzi o zasiłki i inne dofinansowania to nas to nie interesuje.Wychodzimy z założenia ,że nie po to mamy dzieci żeby biegać po wszystkich instytucjach po jałmużnę.W Polsce też nigdy nie korzystaliśmy z żadnej pomocy państwa.Kwestia firmy jest już postanowiona- otwieramy.Najbardziej interesuje mnie kwestia legalnego pobytu.Piszesz że pozwolenie jest niepotrzebne.Rozumiem przez to ,że jeżeli będziemy małżeństwem i mój mąż otworzy firmę to ja jako żona i dzieci bez problemu możemy mieszkać z nim na terenie Niemiec.Ja zakładam że nie będę musiała pracować,bo utrzyma nas mąż.Chciałabym żeby wszystko było załatwione legalnie,żebym nie musiała się bać że np. nie pozwolą mi zapisać dziecka do szkoły. Może jest ktoś na forum ,kto mieszka w Monachium lub okolicy i mógłby napisać jakąś podpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.
„W Polsce też nigdy nie korzystaliśmy z żadnej pomocy państwa” vs. „Ja jestem na zasiłku dla bezrobotnych“, coś tu chyba nie gra

http://www.muenchen.de/Rathaus/kvr/ausland/euundschweiz/117810/index.html
On musi zalozyc firme wykupic ubezpieczenie wiec jesli ty bedziesz jego zona podejdziesz pod jego ubezpieczenie i dzieci a momencie gdy nia nie ejstes musisz wam wykupic osobne ubezpieczenie.Pozwolenie na pobyt nie potrzebujecie tylko na prace tzn nie dotyczy osob zakladajacych firme
Zgadza się jestem na zasiłku dla bezrobotnych.Ale nie uważam to za jałmużnę od państwa.Straciłam pracę,więc zarejestrowałam się w celu znalezienia następnej pracy i samoistnie należał mi się zasiłek(choć nawet nie wiedziałam że mi się należy).Chodziło mi o to że dużo ludzi nie robi nic w życiu , żeby było im lepiej tylko narzekają jak im to bardzo źle i biegają po pomocach społecznych wyciągając ile się da.Wyjeżdżając do niemiec nie mam zamiaru biegać po zasiłkowniach i prosić o jałmużnę.Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nur deutsch