pomocy wyjazd niemcy!!!!!!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o pomoc mamy zamiar wyjechac ale niewiemy czy w pierwszych tygodniach mozemy liczyc na pomoc jakakolwiek zanim znajdziemy prace jak jest z mieszkaniami jest boimy sie nie jestesmy sami mamy 9 letnie dziecko napiszcie cos
a macie wogole niemiecki papiery
tak ja juz mam nawet dowod wyrobiony niemiecki tylko chodzi o to ze niewiemy jak jest teraz z przyjazdami do niemiec to co slyszalam jest bardzo ciezko tak slyszalam od mojej rodziny a moze poprostu niechca sobie brac klopotu na glowe niewiemy co robic pracujemy w polsce obydwoje ale i tak nie idzie zwiazac koniec z koncem
no cos dostac to jest ciezko... tzeba biegac od jednego do drugiera biura. najlepiej przed wyjazdem mieszkanie poszukac i pracy
no tak ala jak szukac mieszkania i pracy jak sie jest w polsce?na rodziny pomoc niebardzo mozna liczyc trzeba pojechac i wtedy na miejscu zalatwiac i tu jest pies pogrzebany czy do czasu jak sie znajdzie prace i mieszkanie mozna liczyc na pomoc niechodzi o to zeby ciagnac pieniazki od panstwa ale zeby byla jakas pomoc w momencie czy jest cos takiego?
jest cierzko dostac prace bez jezyka (normalnie platnom) ale w ciongu 2 tygodni idzie zalatwic sozialne to jest kase na zycie +miaszkanie za kture panstwo placi +kurs jezykowy jastem wstanie wam pomuc ale w hannover
Wow, ja to nazywam "misczostfo" :-) nic więcej nie dodam...
WITAM MINDERIN W ZESZLYM MIESIONCU PRZEPROWADZALEM RODZINE Z POLSKI DOKLADNIE TRWALO WSZSTKO 2.5 TYGODNIA NAZYWAJ TO JAK CHCESZ WARUNEK W HANNOVERZE .BO RAZ PRZEPROWADZALEM RODZINE DO NIBURGA MALA MIEJSCOWOSC A TRWALO JESZCZE RAZ TYLE POZDRAWIAM
Wierzę Ci :-) pozdrawiam
to teraz ja poprosze o pomoc :) mam polsko-niemieckie obywatelstwo,paszport niemiecki itp. chciala bym wyjechac na stale. w swoim mieszkaniu zamelduje mnie moj ojczym i co dalej??? jak sie starac o wszystko tzn prace mieszkanie, kurs jezyka poniewaz znam tylko podstawy. z gory dziekuje za pomoc. zameldowana bede w köln
hej idziesz z ojczymem do (bürgeramt-ordnungsamt)i tam sie meldujesz ,nastepnie wyciongasz z jobcenter (harz4) podanie o sozialne ,naturalnie weznom pod uwage zarobki twojego ojczyma bo jak rozumiem chcesz razem mieszkac i na koncu szukasz szkoly (kursu jezykowego) jesli moge proponowalbym osobne mieszkanie wiecej idzie skorzystac pozdrawiam tomek nr [gg]
hej czy znalazlas juz kogos ja mieszkam z rodzina w hannoverze od maja tego roku jak jestes zainteresowana to napisz na moje gg 1[tel]pozdrawiam
hej wiadomosc dla wszystkich ktorzy by chcieli sie osiedlic w niemczech uwazajcie na sozpol to nieodpowiedzialni smarkacze
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nur deutsch

 »

Pomoc językowa