au-pair w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
cześć!

brzmi to troszkę głupio, ale czy panowie - chłopcy (lat 19) cieszą się popularnością w Au-pair? Czy tylko panie - dziewczyny mają możliwość pracy w takiej branży?

Czy jeśli bym chciał w te wakacje wyjechać do niemiec do takiej pracy, to czy byłoby to możliwe? Jakieś dokumenty? Paszport? Wiem, że jesteśmy w schengen ale coś tam zawsze jest potrzebne do wyjazdu.

No i gdzie szukać takiej pracy i wiarygodnych ludzi, żeby nie dać się, że tak powiem oszukać :)

Mówię/piszę po niemiecku tak na poziomie wyżej podstawowym, ogólnie rzecz biorąc szybko się uczę. Czy dałbym radę się dogadać z ludźmi?

pozdrawiam
Gareciak
chlopcy tak samo jak dziewczyny sa chetnie zatrudniani
Widzisz bongo-bongo, wszystko byłoby fajnie, gdybyś pod tamtym postem nie wkleił linka do tematu o wykorzystywaniu ludzi przez biura pośrednictwa. Poprosiłem o pomoc bo jestem kompletnie zielony w temacie.
Skoro znasz niemiecki na poziomie podstawowym+ zajrzyj po prostu w google:
http://tinyurl.com/au-pair-junge
Napisz do konkretnych agencji au pair to dowiesz się co i jak dalej. Na te wakacje może być już za późno.
Hej!
Ja na pomysł wyjazdu do Niemiec jako au pair wpadłam w lutym. Miałam szczęście, że znalazłam tę stronę:

www.aupair-world.net

ktoś na jakimś forum (na tej stronie;)) zostawił linka. szczęście, bo to strona, dzięki której sam znajdujesz sobie rodzinę i dogadujesz się z nią, czyli nie musisz płacić 500-800zł pośrednictwu. tzn. wiadomo-płacisz pośrednictwu=masz 100% pewności, że "w razie czego" pomogą Ci wrócić do domu/zmienić rodzinę itd. itp. Ale jak sam nawiązujesz kontakt, oglądasz zdjęcia a potem rozmawiasz telefonicznie-też poznajesz rodzinę na tyle,żeby stwierdzić,czy się nadają i w ogóle. A jeśli dadzą Ci namiar na swoją aktualną au pair i możesz zapytać ją o jakieś rzeczy to już w ogóle jest super :) najlepiej jeśli jest to Polka/Polak, wtedy nabierasz pewności. Tym bardziej jeśli masz dobrą znajomość niemieckiego-znajdziesz kogoś na pewno. Tylko się pospiesz, jeśli chcesz wyjechać jeszcze w wakacje, bo szukanie też trochę trwa.
Co do tego, czy szukają też chłopaków-no pewnie! Bez obaw! Może dziewczyn częściej, chociaż nie ma na to reguły.

Wyjeżdżam jeszcze w lipcu, trochę się stresuję, ale wiem, że ten wyjazd i pobyt w De da mi więcej niż mogę przypuszczać. Życzę znalezienia fajnej rodzinki!

Liebe Grüße!
czesc!
Dzięki za bardzo treściwą odpowiedź! A jak to jest z papierami? Mówisz, że wyjeżdzasz jeszcze w lipcu. Jak to jest z dokumentami? Jakie trzeba posiadać, mieć akutalne itd? Jeśli chodzi o koszt podróży, to pokrywasz je sama, czy może rodzina do której jedziesz? No i pytanko: na jak długi okres czasu jedziesz?

pozdrowienia :)
Podróż na własny koszt (niestety nie zaproponowano mi jego pokrycia), ale wiem, że są rodziny, które to proponują.
Co do dokumentów-jeszcze nie wszystko mam załatwione, ale tu chcę opłacić ubezpieczenie na podróż (jeszcze tego nie zrobiłam bo na konkretny dzień się nie umówiliśmy, wiadomo tylko że po 20. lipca), i takie ubezpieczenie (około 90-100zł miesięcznie) nie znam tu fachowej nazwy-ale chodzi o to,że gdyby (odpukać!) coś się stało i tam umrę-żeby przewieziono moje zwłoki z powrotem do kraju (brzmi groźnie,mnie zawsze chce się śmiać jak o tym mówię,ale to faktycznie poważna sprawa,a moja mama w życiu nie puści mnie bez tego ubezpieczenia o.O).
aha-no i wybieram się na kilka miesięcy,powrót planuję gdzieś w maju,bo chcę poprawić sobie maturę ;P więc na pewno jeszcze cały kwiecień będę tam.
Na takie ciężkie wypadki starczy Ci karta Euro26 albo ISIC, zobacz jakie zniżki Ci się lepiej przydadzą.
Normalnie ubezpieczona jesteś pewnie rodzinnie to starczy pójść do NFZ to wystawią Ci EKUZ.
karta euro 26 jest bardziej opłacalna dla studentów
Au Pair benötigen für die Dauer des Aufenthalt eine Krankenversicherung, die Kosten der Au Pair Versicherung trägt zu 100 % die Gastfamilie die das Au-Pair beschäftigt

http://www.au-pair-agentur-chance.de/aupair_service/aupair-versicherungen/au-pair-versicherungen.html
Temat przeniesiony do archwium.