Wyjazd!

Temat przeniesiony do archwium.
hej! mam pytanie, chciałabym wyjechać w nastepne wakacje do niemiec zeby trochę podszlifować mój niemiecki, jak uwzacie czy oboz jezykowy to dobra sprawa bi myslałam tez o takiej 'wymianie" tyle ze w moijej szkole nie robią czegoś takiego, i nie wiem czy samemu tez mozna taka wymiane za posrednictwem jakiejś szkoły jezykowej zoorganizować? czy znacie jakąś moliwośc i wiecie jak mogłabym ewentualnie probować zoorganizowac wyjazd do jakiejs rodzinny niemieckiej chociaz na tydzien lub 2? dodam ze mam 16 lat i mieszkam w poznaniu z góry dziękuje za info pozdrawiam;)
hmmm powiem tak, jezeli bedziesz miala jeszcze ochote wyjechac, po 18 urodzinach, to baaardzo fajna sprawa jest wyjazd jako au-pair do Niemiec, staly kontakt z jezykiem i kulura niemiecka i jeszcze tam jakies pieniadze miesiecznie dostajesz, 260 € chyba.
jezeli chodzi o wymiany uczniow, to nie zawsze to funkcjonuje, bo jezeli spedzasz caly czas w grupie ( a tak to wlasnie wyglada - sam jedna wymiane przezylem ) to i tak zawsze mozesz gadac po polsku do innych, a jak chcesz sie nauczyc jezyka to musisz calkowicie sie na niemiecki przestawic.
Dlatego polecam wyjazd au-pair do rodziny niemieckiej.
To jest fajny pomysł wyjazd jako opiekunka, ale są również inne możliwości. MOżna np. skorzystać z wolontariatu, trwa on również jak opiekunka rok i będziesz przebywac tylko z Niemcami. Do tego dostajesz darmowy kurs językowy, dach nad głową (w DE zawsze są dobre warunki) + jeszcze jakies 200 E wypłaty. Wolontariat większości kojarzy się z pracą ze starszymi ludzmi bądz z chorymi dziećmi, ale nie zawsze tak jest, mój znajomy pracował w archiwum, inny w muzeum, inny na cmentarzach jako przewodnik dla przyjeżdzających grup młodzieżowych ze świata. Możliwości jest kilka, wystarczy tylko chcieć i oczywiście rodziców trzeba przekonać, bo często nie zgadzają się na wyjazdy roczne po liceum przed studiami. Ale wolontariat jak opiekunka jest to dobry wyjazd, uczy samodzielności, oszczędności.... + nauka języka:)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia