zycie na socjalu ze sztatem

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie, posiadam pochodzenie nimieckie ale nie wyrobilam jeszcze sobie paszportu czy jest on potrzebny aby jechac z rodzina do niemiec i ubiegac sie o pomoc socjalna
a w jakim kraju jesteś??? i uwaga drugie pytanie: czym się możesz wylegitymować, że ty, to jesteś ty? (sorry, że wypytuję, ale to tylko dla zrozumienia sytuacji)
w polsce , dokladnie to psze wimieniu mojego meza bo to on ma pochodzenie ja nie mam , mamy tez roczna corke i razem chcielibysmy wyjechac z polscki bo tu zycie nie ma przyszlosci prosze o odp w zwiasku z tym paszportem czy jest on potrzebny w celu pomocy socjalnej
Cytat: wiktoria864
w polsce , dokladnie to psze wimieniu mojego meza bo to on ma pochodzenie ja nie mam , mamy tez roczna corke i razem chcielibysmy wyjechac z polscki bo tu zycie nie ma przyszlosci prosze o odp w zwiasku z tym paszportem czy jest on potrzebny w celu pomocy socjalnej

paszport jest potrzebny bo musisz sie wylegitymowac czy tez twoj maz
Znaczy, kto ma u was wresczcie to pochodzenie niemieckie? Twój stary, czy tylko twoja córka, bo ja już nic nie rozumię. Po kiego tobie ten paszport? Paszport potrzebują urzędy. Ty nie potrzebujesz ani jednego papiórka. (takie jest moje zdanie - człowiek jest człowiekiem nawet bez paszportu - może się mylę, ale nie wierzę). Ja tam, mam bilet trawmajowy i mi wystarcza. Jestem w Niemiaszkowie od kilku lat. No, dobra, może u was nie ma tramwajów (tramwaiii?).
masz bilet? tzn wychodzisz z domu, nie korzystasz z internetu i jedziesz "gdzies"? UNGLAUBLICH
Akon? Unser Musikant ist wiedr da? Darmfloete mit Hemoriden Sextett? Super Musike! Pupse mal was gescheites, bejbe, you can it! Am besten Stille Nacht ala bongo-bongo (heute im Angebot beim Aldi-Sued). Alle Psychos sind heute beinanda...
musisz miec na pismie potwierdzenie obywatelstwa niemieckiego
inaczej pomoc socjalna sie nie nalezy od razu
bo bedziesz traktowana jak kazdy obywatel EU..a wtedy to juz dokument potrzebny inny
Freizügigkeitsbescheinigung itd
ah dopiero doczytalam ze, ze sztatem
co to znaczy sztat? miasto?
Staatsangehörigkeitsausweis?

to sobie na miesjcu wyrobisz dowod osobisty i pomoc sie nalezy

oczywiscie meldunek..bez tego ani rusz
na poczatek moze u kogos
edytowany przez bella1365: 22 gru 2010
Temat przeniesiony do archwium.